Ми готові запропонувати Вам найкраще!
ЕКСПЕРТНА ОЦІНКА
(044) 233-09-03,  (096) 445-02-80,  ...показати всі контакти...     info@realexpert.ua
Коли немає зв'язку, пишіть на вайбер або телеграм! Посилання у Контактах.
Меню
ГОЛОВНА ГОЛОВНА   КОНТАКТИ КОНТАКТИ



Який зв’язок між балансовою залишковою вартістю та ринковою вартістю, яку визначає оцінювач?

Балансовая стоимость

Прямого зв’язку між балансовою залишковою вартістю і ринковою вартістю майна не існує. Це пов’язано з тим, що ці обидві вартості характеризуються принципово різним підходом до свого визначення і виконують різні функції.

Що таке балансова вартість? Залишкова балансова вартість – це різниця між первісною вартістю майна та сумою накопиченої амортизації. Наприклад, ми придбали комп’ютер за 5000 грн (первісна вартість обладнання). Коли ми поставили цей основний засіб на баланс, кожен звітний період ми будемо зменшувати початкову вартість на величину амортизації для розрахунку податку на прибуток. Тобто залишкова балансова вартість буде рівномірно змінюватися від первісної вартості до нуля. При цьому на швидкість такої зміни не впливають ані умови експлуатації обладнання, ані його технічний стан, ані ситуація на ринку подібного майна. Залишкова вартість залежить тільки від величини первісної вартості та від часу, який обладнання обліковується на балансі підприємства. Тому така вартість – це абстрактна цифра, яка визначається в результаті проведення бухгалтерських процедур.

Ринкова вартість – це сума грошей, за яку майно можна продати. Така оцінка обладнання враховує (або принаймні намагається максимально врахувати) всі фактори, що впливають на ціну продажу даного активу, в першу чергу його фізичний стан та ціни на ринку подібного майна.

Поширеним є випадок, коли обладнання або інше майно повністю амортизовано і має нульову залишкову вартість. При цьому воно може бути в доброму стані або навіть новим і мати високу ринкову вартість. І навіть у випадку, коли стан основних засобів є незадовільним, вони все одно можуть представляти цінність, наприклад, при здачі їх на металобрухт. Тут потрібно відзначити, що в даному випадку може визначатися не ринкова, а ліквідаційна вартість, але це вже тема для іншої статті про види вартості. На практиці часто зустрічається і зворотна ситуація, при якій новий основний засіб передчасно виходить з ладу, причому так, що не підлягає ремонту, а випадок не є гарантійним. Таким чином, виходить ситуація, при якій залишкова балансова вартість висока, оскільки обладнання придбано нещодавно, а ринкова вартість його мінімальна.

В сучасних умовах ведення бізнесу більшість підприємств періодично проводять процедуру переоцінки основних засобів, для приведення балансової вартості активів у відповідність з їхньою ринковою ціною. Детальніше про послугу з оцінки основних засобів можна прочитати у відповідному розділі нашого сайту.

ГОЛОВНА ГОЛОВНА   КОНТАКТИ КОНТАКТИ