Ми готові запропонувати Вам найкраще!
ЕКСПЕРТНА ОЦІНКА
(044) 233-09-03,  (096) 445-02-80,  ...показати всі контакти...     info@realexpert.ua
Коли немає зв'язку, пишіть на вайбер або телеграм! Посилання у Контактах.
Меню
ГОЛОВНА ГОЛОВНА   КОНТАКТИ КОНТАКТИ



Як визначається вартість акцій або корпоративних прав підприємства

малюнок книги про оцінку нерухомості, обладнання, автомобілів та іншого майна

Оскільки при проведенні експертної оцінки підприємств (акцій, корпоративних прав) існує величезна кількість нюансів та різноманітних оціночних ситуацій, пропонуємо Вам за консультацією по цим видам робіт звертатися до нас телефоном, електронною поштою або вайбером. Ми відповімо на всі Ваші запитання з прив’язкою до оцінюваного підприємства, оскільки по даній послузі, на жаль, загальних підходів не існує, а вартість роботи, термін виконання та сама процедура проведення оцінки визначається індивідуально.

Незалежна оцінка підприємства (акцій або корпоративних прав) може бути проведена з використання трьох методичних підходів:

  • порівняльний – порівнюємо наше підприємство з вартістю схожих (подібних)підприємств. Такий метод добре працює при проведенні оцінки акцій, які котируються на фондових біржах і активно продаються і купуються. Однак його застосування часто можливо тільки при визначенні вартості міноритарного пакету. Теоретично цей підхід можна застосовувати також для визначення вартості корпоративних прав всього підприємства або його контрольного пакета акцій, однак у цьому випадку підхід базується на занадто великій кількості припущень і може спотворити результати роботи. Порівняльний підхід при розрахунку вартості всього підприємства, як правило, використовується в якості допоміжного (тільки для отримання орієнтиру) при оцінці великих банків і страхових компаній.
  • доходний – аналізуємо доходи підприємства і через них розраховуємо його ринкову вартість. Підхід часто не відображає реальну вартість акцій або корпоративних прав, оскільки в наших реаліях в балансі не завжди відображають реальну картину доходів і витрат. Крім того, цей метод визначення вартості базується на прогнозах розвитку підприємства, тобто в його основі лежить дуже велика кількість припущень. За допомогою дохідного підходу зручно проводити оцінку міноритарних пакетів акцій, однак на практиці також рідко вдається застосувати дані метод, оскільки абсолютна більшість компаній по своїх акціях не платять дивідендів.
  • витратний – оцінюємо вартість активів підприємства і віднімаємо вартість його зобов’язань. У більшості випадків для проведення експертної оцінки акцій або корпоративних прав підприємств використовується саме витратний підхід. Використання такого методу розрахунку вартості можливо тільки в тому випадку, якщо у замовника оцінки є доступ до бухгалтерської звітності оцінюваної компанії. Це пов’язано з тим, що для проведення розрахунків потрібні не тільки баланс за останній звітний період, але і розшифровки деяких його строк. Наприклад, ми бачимо, що на балансі підприємства обліковуються основні засоби на суму 1 млн грн. Для проведення оцінки основних засобів ми просимо замовника надати розшифровку відповідної строки. Після отримання розшифровки, з’ясовується, що підприємство володіє нерухомістю, автомобілями, меблями та офісною технікою. В такому випадку для проведення оцінки нерухомості оцінювач попросить надати правовстановлюючі документи та технічні паспорти; оцінки автомобілів – свідоцтва про реєстрацію транспортних засобів. Для оцінки майна решти типів у більшості випадків достатньо інформації, зазначеної у розшифровці: назва, первісна вартість, дата введення в експлуатацію (придбання або постановки на облік).
ГОЛОВНА ГОЛОВНА   КОНТАКТИ КОНТАКТИ