Ми готові запропонувати Вам найкраще!
ЕКСПЕРТНА ОЦІНКА
(044) 233-09-03,  (096) 445-02-80,  ...показати всі контакти...     info@realexpert.ua
Коли немає зв'язку, пишіть на вайбер або телеграм! Посилання у Контактах.
Меню
ГОЛОВНА ГОЛОВНА   КОНТАКТИ КОНТАКТИ



Вас може зацікавити:

Як визначається вартість обладнання, що було у користуванні?

Оценить оборудование

Оцінка обладнання, що було у користуванні, зазвичай, проводиться одним з двох способів.

Перший і найбільш очевидний спосіб – це знайти аналогічне обладнання, яке також перебувало у користуванні. Такий підхід теоретично дозволяє досить точно визначити ринкову вартість. Однак на практиці застосувати такий підхід не завжди виявляється можливим, оскільки рідко у продажу буває достатня кількість пропозицій з продажу аналогічного не нового обладнання.

Тому в більшості випадків при проведенні незалежної оцінки устаткування оцінювач орієнтується на ринкову вартість нового подібного обладнання і віднімає з величини цієї вартості всі види накопиченого зносу. При цьому в кожній конкретній ситуації можуть застосовуватись різні методики нарахування зносу, щоб врахувати не тільки фізичний стан, але й відмінності об’єкта оцінки від об’єкта порівняння.

Методи розрахунку зносу основних засобів

У всіх видів основних засобів, зокрема і в обладнання, існують три види зносу, які необхідно врахувати для визначення ринкової вартості майна:

  • Фізичний – відображає фізичний стан об’єкта: справність, комплектація, зовнішній вигляд.
  • Функціональний – показує, наскільки обладнання застаріло по відношенню до сучасних аналогів. Приклад – абсолютно новий бабінний або навіть касетний магнітофон, у якого функціональний знос близький до 100%. Функціональний вид зносу також називають “моральним”.
  • Зовнішній знос – найчастіше зустрічається при проведенні оцінки нерухомості, а при визначенні вартості основних засобів враховується лише опосередковано. Прикладом може виступати нерухомість в зоні проведення АТО – вона може бути у гарному стані, відповідати всім сучасним вимогам, однак продати її за адекватну ціну навряд чи вдасться. Це і є вплив зовнішнього виду зносу, також відомого як “економічний знос”.

Визначити величини зовнішнього і функціонального видів зносу в числовому вираженні при проведенні оцінки майна будь-якого виду досить складно. Тобто, зрозуміло, що в тому чи іншому конкретному випадку присутній той або інший вид зносу (як у прикладах, наведених вище), проте не зрозуміло, на скільки саме цей фактор знижує ринкову вартість об’єкта. Тому, якщо відомі дати введення в експлуатацію або дати придбання обладнання, для розрахунку всіх видів зносу часто застосовують метод терміну життя. Знос, який визначається в рамках цього методу називається “накопиченим” і враховує всі три види зносу, які ми описували вище.

По більшості видів основних засобів існують середні нормативні терміни служби, будь то хоч нерухомість, хоч обладнання. Це дає можливість розраховувати знос пропорційно віку того чи іншого майна. Наприклад, для комп’ютерних моніторів нормативний термін служби зазвичай приймається рівним семи років, тому накопичений знос для трирічного монітора складе: 3/7*100%=43%. Потрібно також враховувати, що такий підхід до розрахунку зносу можна застосовувати тільки для справного обладнання, яке має незначні недоліки чи дефекти, характерні для його віку.

ГОЛОВНА ГОЛОВНА   КОНТАКТИ КОНТАКТИ
Вас може зацікавити: