Ми готові запропонувати Вам найкраще!
ЕКСПЕРТНА ОЦІНКА
(044) 233-09-03,  (096) 445-02-80,  ...показати всі контакти...     info@realexpert.ua
Коли немає зв'язку, пишіть на вайбер або телеграм! Посилання у Контактах.
Меню
ГОЛОВНА ГОЛОВНА   КОНТАКТИ КОНТАКТИ



Вас може зацікавити:

12 порад щодо грамотного вибору пластикових вікон

Вікно із ламінацією текстурою «під дерево»

Ви замислюєтесь над тим, щоб нарешті замінити старі дерев’яні вікна? А може плануєте покупку та встановлення віконних систем у новому будинку чи квартирі? Впевнені, що зібрані у цій статті поради допоможуть зробити правильний вибір та можливо запобігти помилкам.

Оскільки асортимент та кількість варіантів та параметрів віконних систем із кожним роком тільки зростає, недосвідченій саме в цих питаннях людині оптимальний вибір зробити може бути досить складно. Проте, якщо знати, на що варто звернути уваги, ви зможете підібрати вікна потрібної саме вам комплектації без зайвих функцій і переплат. Більшість серйозних виробників на власних сайтах пропонують різноманітні калькулятори вікон, про вони не враховують всі особливості конструкцій. І, тим більше, не дають розуміння, які саме функції та особливості оптимальні саме для ваших потреб.

Зрозуміло, що ніхто не хоче зекономити на гарній звуко- та теплоізоляції, протягів, промерзання, запотівання та інших супутників дешевих неякісних вікон. Але з іншого боку установити у стару панельну хрущовку коштовні елітні вікна, які не зможуть реалізувати свій потенціал через особливості старих будівель, вочевидь також не є гарною ідеєю.

Про що тут йдеться:

1. Вивчіть особливості конструкції вікон

Важливі характеристики профілю для вікон, від яких залежить, чи будете ви задоволені

2. Армування

3. Поверхня

4. Клас профілю

5. Повітряна камера

Правильний вибір склопакета

6. Кількість стекол в склопакеті

7. Вид скла

Фурнітура – малопомітний, але дуже значимий елемент вікна

8. Мікропровітрювання

9. Ручка

10. Петлі

Дизайн

11. Дизайнерські рішення для пластикових вікон

Вплив бренду

12. Вибір виробника віконних конструкцій

1. Вивчіть особливості конструкції вікон

Металопластикове вікно складається з:

  • армованого профілю (рами),
  • склопакету,
  • фурнітури,
  • підвіконня,
  • відливи,
  • ущільнювача.

Починати вибір варто у першу чергу із віконного профілю. Усередині цього конструктивного елементу розташовуються повітряні камери, структура та кількість яких безпосередньо впливає на тепло- та шумоізоляцію. У будь-якому якісному пластиковому профілі обов’язково повинно бути металеве армування, що додає міцність і надійність всієї конструкції вашого вікна.

Особливу увагу дуже важливо звернути на монтажну ширину профілю ПВХ. У великий профіль є можливість встановити склопакет із великою кількістю камер. Окрім цього, чим ширше буде профіль, тим він буде жорсткішим та надійнішим. Монтажна ширина значною мірою впливає на підсумкову вартість скління, тому саме у цьому аспекті важливою є адекватна оцінка ситуації. Щоб не переплачувати за характеристики, які вам насправді не потрібні, і які є об’єктивно надлишковими. У північних областях, а також у Карпатах, монтажна ширина профілю має найбільше значення, тому для такої нерухомості найкращим буде ширина більше 70 мм. При цьому будинкам та квартирам на півдні України цілком вистачить і 60 мм. Краще вибирати профіль відомого бренду, що має відповідні документи, які підтверджують його якість. У гарного виробника навіть найдешевший варіант вікна із мінімальною шириною профіля відповідає усім вимогам ДСТУ.

Другим за важливістю елементом металопластикового вікна є фурнітура. Від якості її виконання залежить плавність, зручність відкривання вікна та загальне враження від користування всією системою. А також, звісно, і надійність її роботи. Існують варіанти із підвищеним захистом механізмів від злому, зокрема із додатковими точками замикання. Віконна фурнітура повинна бути виконана із якісного металу, щоб вона з часом не заіржавіла, не перекосилася і не стерлася. Існує фурнітура для поворотного, відкидного і поворотно-відкидного відкривання. Останній варіант буде коштувати дорожче, так як поєднує обидва способи відкривання. Рекомендується зупинити свій вибір на європейських виробниках, адже за статистикою їхня прослужить значно довше порівняно із турецькими або китайськими аналогами.

Фурнітура для поворотного, відкидного і поворотно-відкидного відкривання

Також важливо вибрати відповідний склопакет. Вони бувають одно-(2 скла), двох- (3 скла) і трикамерними (4 скла). Чим більше кількість камер у склопакеті, тим кращим буде енергозбереження та звукоізоляція. І тим ширше повинен бути віконний профіль. На сьогоднішній день існує велика кількість різновидів склопакетів: із поліпшеним шумозахистом або теплоізоляцією, ударостійкі, мультифункціональні.

Звичайне скло вибирати вкрай не рекомендується, краще трохи доплатити і отримати склопакет із багатошаровим напиленням, яке допоможе зберегти тепло взимку і прохолоду влітку. Для комфортної тиші у спальні можна встановити шумоізоляційний антирезонансний склопакет. А якщо за вікном ігровий майданчик, то вельми доречним буде безпечний ударостійкий склопакет. Проте такі варіанти, зрозуміло, будуть дорожчими.

Ущільнювач забезпечує герметичність і відсутність продувань. Його краще вибрати трьохконтурний, але для більшості випадків вистачить і двох контурів: середнього і внутрішнього. Довговічність безпосередньо залежить від матеріалу, один з кращих варіантів це етиленпропілендієновий каучук (EPDM). На щастя, якщо ви помилилися або купили занадто дешевий ущільнювач, який виявився неякісним і швидко прийшов у непридатний стан, то його відносно легко можна замінити.

Ущільнювач забезпечує герметичність вікон і відсутність продувань

Вибір правильного підвіконня залежить від того, як багато уваги ви приділяєте дизайну інтер’єру. А також від того, яким чином планується використовувати підвіконня. Якщо для вас підвіконня є нефункціональною частиною вікна, яка буде використовуватися лише в крайніх випадках (наприклад, щоб помити вікно), то можна встановити найпростіший варіант. Адже всі підвіконня мають ребра жорсткості та виготовлені із пластику з мінімальною стійкістю до подряпин і пошкоджень. При дбайливому відношенні таке підвіконня прослужить роки. Якщо для вас важливо, щоб підвіконня гармоніювало з інтер’єром кімнати, то в цьому випадку економити не варто. Краще придбати дорогий варіант потрібного кольору або фактури.

Якщо підвіконня буде виконувати роль стільниці, то воно має бути максимально міцним. Відповідно рекомендується вибрати варіант дорожче і надійніше. Просте підвіконня не має сенсу розглядати, якщо у будинку є кішка, або коли ви плануєте прикрашати його квітами або іншими рослинами. Адже у такому випадку вже за короткий час воно покриється подряпинами і плямами.

На вибір відливу можна зовсім не приділяти час, головне, щоб він був. Значення має тільки правильна установка:

  1. він повинен бути надійно закріплений,
  2. всі стики повинні бути добре загерметизовані,
  3. також рекомендується використовувати спеціальний звукопоглинаючий шар, що мінімізує шум від стуку крапель дощу або кондиціонера від сусіда зверху.

Дуже багато питань у людей, які прийняли рішення встановити нові вікна, викликає потенційна ймовірність появи конденсату. Адже часто серед знайомих хтось стикався з цією проблемою. Відразу потрібно сказати, що проблема мало залежить від ціни вікон та їхнього виробника.

Причина криється у відхиленнях температурного режиму в приміщенні та у підвищеної вологості. Ідеальною температурою для житлового приміщення вважається 23°C ±2 градуси, а вологість не повинна перевищувати 60 відсотків. Якщо підтримувати такі умови і регулярно провітрювати приміщення, то виникнення конденсату буде малоймовірно. Ще більше знизити ймовірність появи вологи допоможуть вікна з максимальними показниками енергозбереження та теплоізоляції.

Схема вікна з максимальними показниками енергозбереження та теплоізоляції

Важливі характеристики профілю для вікон, від яких залежить, чи будете ви задоволені

При замовленні пластикових вікон обов’язково задайте питання про профіль. Коротко розглянемо ці питання.

2. Армування

Пластик – один з найбільш підходящих матеріалів для виготовлення віконних рам. Він однорідний, завжди зберігає приємний вигляд, не вимагає фарбування (на відміну від дерева), стійкий до вологи (якщо порівнювати з тим же деревом), має дуже низьку теплопровідність.

Найбільшим недоліком пластику є його схильність до деформацій в умовах суворої зими або спекотного літа. Ця проблема легко вирішується армуванням профілю відразу на заводі при виготовленні вікон. Вставний металевий армуючий профіль повинен бути виконаний з нержавіючого сплаву або оцинкований. Його товщина має бути від 1,5 мм. Кольорові пластикові рами нагріваються на сонці значно сильніше і вимагають армування товщиною 2 мм. Враховуючи вищесказане, переконайтеся, що в обраних вами вікнах присутнє армування, і що воно належної якості. Ще більшої важливості якісний армуючий профіль набуває, коли ви плануєте встановити важкі 3-камерні склопакети.

3. Поверхня

Рекомендується купувати ПВХ-профіль із глянцевою поверхнею, оскільки вона є менш схильною до забруднення. При цьому бруд буде легко очищуватись і не в’їдатись на відміну від матової поверхні.

4. Клас профілю

Теплоізоляційні властивості віконних профілів суттєво залежать від товщини стінок. Існує затверджена класифікація.

  • Клас C – суворі вимоги відсутні. Серйозні компанії вже давно не використовують такий профіль.
  • Клас B – з боку вулиці стінки профілю від 2,5 мм, з боку приміщення від 2 мм. Такий варіант підійде лише для скління лоджій, балконів, веранд та інших нежитлових приміщень.
  • Клас A – з боку вулиці стінки від 2,8 мм, з боку приміщення від 2,5 мм. Всі якісні відомі бренди виробляють профіль саме цього класу.

Якщо збираєтеся купувати вікна маловідомого виробника, то обов’язково уточніть клас і ознайомтеся із підтверджуючими документами.

5. Повітряні камери

Сучасні профілі для пластикових вікон виготовляють з 3-6 порожнинами, заповненими повітрям по всій протяжності. Якщо ви живете у південних областях, і вулиця або двір за вікном досить тихі, то цілком можна обійтися 3-камерним профілем. Такі системи проходять сертифікацію і відповідають необхідним стандартам. Якщо ж вимоги до тиші та енергозбереження підвищені, то слід вибрати 5-6 камер.

Правильний вибір склопакета

Залежно від кількості стекол, їхнього типу, покриття, заповнення камер існує велика кількість варіантів виконання вікон, які істотно відрізняються між собою. Розберемо коротко, на що звернути увагу.

6. Кількість стекол в склопакеті

Принцип той же, що і з камерами профілю. Склопакети виробляють з 1-й, 2-ма, 3-ма камерами, заповненими інертним газом (аргоном або криптоном). Також є антирезонансні моделі , у яких різна відстань між стеклами, що сприяє гасінню звуків з вулиці. Тут також виходити потрібно від місця розташування і типу приміщення. Обов’язково враховуйте, що чим більше стекол, тим більше вага вікна. І відповідно підвищене навантаження на фурнітуру, а звідси і підвищені вимоги до неї.

7. Вид скла

Абсолютно для всіх можна порекомендувати багатофункціональні скла із багатошаровим напиленням, яке захищає від сонця влітку і перешкоджає втратам тепла взимку. На перших і останніх поверхах бажано встановлювати безпечні ударостійкі скла, одним з варіантів яких є загартовані. Такі стекла дуже складно розбити, і навіть якщо це вдасться, то осколки не будуть представляти ніякої загрози. Адже всі вони залишаться на спеціальній плівці.

Інші можливості слід вибирати виключно з суб’єктивних міркувань. Якщо у вас вишуканий смак, то придивіться до скла пофарбованого у масі. Можна підібрати відповідний колір для будь-якого інтер’єру та екстер’єру. Плюс до всього, ви отримаєте захист від сонця. Більш того, є можливість замовити розкішні та неповторні вітражні вікна.

Фурнітура – малопомітний, але дуже значимий елемент вікна

Гарна віконна фурнітура при дбайливому зверненні прослужить десятки тисяч циклів відкривання-закривання вікна. На цьому типі комплектуючих сильно економити ні в якому разі не можна!

Основні функції фурнітури були розглянуті вище, тому тут зупинимося на додаткових.

8. Мікропровітрювання

До опціональних можливостей фурнітури відносять мікропровітрювання, яке дозволяє відкривати вікно із зазором менше одного сантиметра. Завдяки цьому у приміщення постійно надходить невелика кількість свіжого повітря, яке встигає прогрітися, тим самим зберігаючи комфортну температуру в кімнаті.

На сьогоднішній день на ринку присутні як варіанти фурнітури, де ця функція додана у конструкцію відразу на заводі. Але є і більш простий тип у накладному виконанні, так звана «гребінка». Якщо ця функція вам необхідна, то доведеться вибирати: якість і стиль першого варіанту або дешевизна другого.

9. Ручка

Крім стандартних ручок існують знімні варіанти, а також доповнені замком. Якщо у будинку є маленькі діти, то однозначно стандартні ручки не підійдуть. Куди безпечніше мати можливість зняти ручку або закрити вікно на вбудований замок. Замки виготовляються в різному виконанні та можуть бути встановлені не тільки на ручку, але і в ПВХ-профіль вікна.

10. Петлі

При виборі петель в першу чергу потрібно звернути увагу на якість металу і відсутність перекосів, а також інших вад. Тип самої петлі вже не такий важливий, і стандартні накладні, і приховані врізні однаково добре справляються зі своїм завданням. З дизайнерської точки зору прихований варіант виглядає більш стильно.

Дизайн

Нестандартні форми металопластикових вікон: арочні, круглі, овальні, трикутні, трапецієподібні

Вікна ПВХ не обмежуються однотипними білими конструкціями, які зливаються із сусідніми у багатоквартирних будинках. Для вимогливих замовників із почуттям стилю в останні роки дизайнерами було розроблено велику кількість рішень.

11. Дизайнерські рішення для пластикових вікон

У першу чергу це ламінація в будь-якому кольорі, яка може бути як всередині, так і ззовні. На вибір пропонується велика кількість кольорів. Більш того, при ламінуванні є можливість вибрати текстуру, наприклад «під дерево» бажаної породи. Декоративна розкладка різної конфігурації та колірної гами, яка візуально розділяє скло на зони, абсолютно змінює сприйняття вікна.

Багато хто з компаній-виробників пропонує своїм клієнтам смарт-плівку, яка може бути змонтована навіть на вже встановлені вікна. «Розумна плівка» дозволяє за допомогою пульта легко регулювати прозорість скла. Іншими словами, це дуже елегантна заміна штор і жалюзі.

Для офісних будівель великим попитом користуються дзеркальні стекла різних відтінків, що також допомагає захиститися від сонця і сторонніх очей.

Згадайте також і про склопакети, пофарбовані у масі, і вітражі, про які ми згадали вище. Якщо говорити про дизайнерські рішення неможна не згадати також і про панорамні вікна, установка яких стала дуже популярною останнім часом.

Нестандартні форми металопластикових вікон давно перестали бути проблемою. Під замовлення можна виготовити все, що малює фантазія: арочні, круглі, овальні, трикутні, трапецієподібні.

Вплив бренду

Логотип Rehau

Від бренду при виборі вікон залежить дуже багато чого. Відомі виробники дуже цінують власну репутацією, адже розраховують на довгострокову перспективу. У їх штаті працюють інженери, які займаються постійним поліпшенням характеристик вікон і розробкою інновацій. Продукцію відомого бренду відрізняє строгий контроль якості та проходження процедур сертифікації. Не можна не сказати і про вартість вікон ПВХ, яка завдяки масовості та налагодженому до дрібниць процесу виробництва істотно знижується.

12. Вибір виробника віконних конструкцій

Зберіть інформацію про бренди, представлені у вашому місті. Поцікавтеся, які вікна встановлювали ваші родичі, сусіди, друзі. Та, головне, наскільки вони їх влаштовують. Вивчіть інформацію представлену в Інтернеті.

Обдзвоніть відповідні віконні фірми у вашому місті, проконсультуйтеся з їхніми менеджерами, дізнайтеся докладні умови виготовлення та встановлення. Порівняйте отримані пропозиції від різних компаній між собою. Врахуйте, що гарний менеджер може відразу не відповісти на всі ваші запитання, але він обов’язково передзвонить, коли уточнить всі деталі.

На останньому етапі, використовуючи отриману інформацію, у тому числі й наведену в нашій статті, прийміть вірне рішення. Вікна встановлюються на тривалий термін, тому до питання вибору потрібно підходити з усією відповідальністю. Поспіху в таких справах потрібно уникати, гарненько все обміркуйте!

ГОЛОВНА ГОЛОВНА   КОНТАКТИ КОНТАКТИ
Вас може зацікавити: