Ми готові запропонувати Вам найкраще!
ЕКСПЕРТНА ОЦІНКА
(044) 233-09-03,  (096) 445-02-80,  ...показати всі контакти...     info@realexpert.ua
Коли немає зв'язку, пишіть на вайбер або телеграм! Посилання у Контактах.
Меню
ГОЛОВНА ГОЛОВНА   КОНТАКТИ КОНТАКТИВас може зацікавити:

5 кроків щодо вибору електромобіля

Різні моделі електромобілів на заправній станції


Оскільки на ринку з’являється все більше і більше електромобілів, часто буває важко точно зрозуміти, на що звернути увагу. У цьому простому та інформативному 5-кроковому посібнику ми допоможемо вам вибрати ідеальний електромобіль відповідно до ваших вимог та уподобань.

Електромобілі? Є так багато варіантів!

Багато в чому вибір електромобіля подібний до вибору звичайного автомобіля. Ви будете думати про такі речі, як:

 • Який тип кузова вам потрібен (хетчбек, седан, позашляховик, універсал, пікап тощо).
 • Скільки ви плануєте користуватись конкретно цією машиною до її продажу.
 • Скільки місць має бути в авто.
 • Яка марка автомобіля вам подобається.
 • Вимоги до об’єму багажного відділення.
 • Наскільки економічним є автомобіль.

Однак електромобілі – особливо 100% електромобілі (вони ж BEV) – вносять деякі додаткові нові міркування. Нижче ми викладемо 5 основних факторів, які слід враховувати, думаючи про придбання електромобіля.

1. Чисто електричний або гібридний автомобіль?

У даний час на ринку представлені три типи електромобілів:

 1. повністю електричні електромобілі з акумуляторами (BEV),
 2. гібридні електромобілі з електричним модулем (PHEV)
 3. та звичайні гібридні електромобілі (HEV).

BEV

BEV (Battery Electric Vehicle) — транспортний засіб на електричних акумуляторах:

 • Повністю електричний.
 • Живиться тільки від батареї великої ємності.
 • Заправка тільки електрикою (без бензину або дизельного палива).
 • Найкращий варіант для збереження навколишнього середовища.
 • Найбільша економія палива.

PHEV

PHEV (Plug-in Hybrid Electric Vehicle) — це автомобіль, що приводиться у рух двигуном внутрішнього згоряння, який підтримується електродвигуном, що підключається:

 • Частково електричний, частково традиційний двигун внутрішнього згоряння.
 • Працює як від акумулятора середнього розміру, так і від бензинового/дизельного двигуна.
 • Заправляється електрикою та бензином або дизельним паливом.
 • Допомагає екології (при щоденній зарядці електрикою).
 • Помірна економія палива (знову ж таки, при щоденній підзарядці).

HEV

HEV (Hybrid Electric Vehicle) — автомобіль із суміщенням електродвигуна та силової установки на іншому виді палива (наприклад, бензиновий або дизельний двигун):

 • Традиційний двигун + дуже маленький акумулятор.
 • Працює від бензинового/дизельного двигуна + деяка підтримка від акумулятора.
 • Заправляється тільки бензином/дизельним паливом.
 • Має деякі екологічні переваги.
 • Незначна економія палива.

Що для вас важливо?

Кожен тип автомобіля працює по-своєму, і важливо вибрати електромобіль, відповідний вашому стилю життя і перевагам:

BEV ідеально підходять для водіїв, що піклуються про навколишнє середовище, які хочуть істотно знизити свої щомісячні витрати на паливо. Це новий світ автомобілів, за яким майбутнє.

PHEV призначені для людей, які хочуть зануритися у світ електромобілів, але все ще потребують «захисної ковдри» бензинового/дизельного двигуна. Економія палива може бути досягнута, але вимагає щоденної зарядки акумулятора. Водії з великим пробігом будуть економити менше палива, оскільки двигун внутрішнього згоряння буде використовуватися частіше.

HEV зазвичай вони рекламуються як «гібриди, які заряджаються самі». Такі автомобілі не можуть бути підключені до мережі та не користуються дешевою електрикою. HEV схожі на традиційні автомобілі, але можуть бути електричними лише на низьких швидкостях і на коротких відстанях.

2 який діапазон заряду батареї мені потрібен?

Після визначення, який тип електромобіля підходить вам найкраще, наступним пунктом, на який слід звернути увагу при виборі електромобіля, є асортимент акумуляторів.

HEV працює на бензині або дизельному паливі, тому ви просто заправляєтеся паливом, як зазвичай, і запас ходу не є проблемою.

PHEV зазвичай запас ходу від акумулятора становить 30-60 км, в залежності від моделі. І ви можете перейти на бензиновий/дизельний двигун, коли акумулятор розрядиться. Таким чином, як і у випадку з HEV, дальністю поїздок можна керувати, заправляючись звичайним паливом. Однак, якщо ви хочете заощадити гроші, вибирайте PHEV із якомога більшим запасом акумулятора.

BEV живляться тільки від акумулятора. Тому важливо заздалегідь подумати про максимальну відстань без підзарядки, перш ніж вибирати автомобіль.

Важливо! Коли на вулиці холодно, запас заряду батареї значно падає. Якщо заявлена виробником відстань на одному заряді становить, скажімо, 400 км, взимку ви можете отримати тільки 275 або навіть 250 км.

3. Як швидко буде заряджатися автомобіль?

Якщо у вас є приватний будинок або власне місце для паркування та ви вибираєте BEV або PHEV, найкраще встановити спеціальну точку зарядки. Потужність домашньої зарядки від мережі змінного струму обмежена 7,4 кВт. І зараз майже всі BEV можуть заряджатися із такою швидкістю, хоча і є деякі винятки.

Однак основне, на що слід звернути увагу при виборі повністю електричного BEV, – це швидка зарядка постійним струмом на спеціальних зарядних станціях. Кожен BEV має максимальну швидкість швидкої зарядки постійним струмом. Це може бути 50 кВт, 80 кВт, 100 кВт, 150 кВт тощо.

Що це означає на практиці? Зарядка постійним струмом дозволяє швидко зарядити ваш автомобіль. Наприклад, 20 хвилин, проведених на швидкому зарядному пристрої, дозволять збільшити подальший пробіг на понад 100 км.

Нові швидкі зарядні пристрої розраховані на потужність 150 кВт. Але якщо ваш автомобіль має внутрішню максимальну потужність зарядки постійним струмом всього 50 кВт, то він може заряджатися тільки при 50 кВт. Навіть від зарядного пристрою потужністю 150 кВт.

Тому, якщо у вас великі щоденні пробіги або ви любите здійснювати тривалі поїздки, подумайте про придбання BEV із високою швидкістю зарядки постійним струмом. Щоб мати можливість швидко заряджати ваш автомобіль.

Більшість PHEV не можуть бути швидко заряджені на зарядних станціях постійного струму. Хоча є винятки, такі як Mitsubishi Outlander PHEV або Range Rover Evoque PHEV.

  Якщо у вас є персональна парковка, встановіть зарядний пристрій потужністю 7,4 кВт. Більшість BEV можуть заряджатися вдома потужністю 7,4 кВт або близько того. Кожна година «домашньої зарядки» збільшує запас ходу в середньому на 50 км. Зарядка PHEV може бути повільніше – від 3,6 кВт до 7,4 кВт, в залежності від автомобіля.

  Можливості швидкої зарядки «постійним струмом» для BEV значно різняться залежно від моделі. Намагайтеся вибрати автомобіль із найбільшою потужністю зарядки постійним струмом. 100 кВт або вище на даний момент вважається дуже хорошим показником.

Зарядка електромобіля із квартири у Києві

4 Скільки я можу заощадити?

Однією з найбільших переваг при переході з автомобіля із двигуном внутрішнього згоряння на електромобіль є економія палива. Електрика набагато дешевша за бензин або дизель, а річна економія може бути вражаючою, якщо ви виберете повністю електричний BEV.

Найбільша економія палива досягається в автомобілях із найкращим чином розробленою акумуляторної технологією.

Уявіть собі автомобіль із акумулятором потужністю 50 кВт*год. Якщо ККД акумулятора високий, то 50 кВт*год запасеної електроенергії забезпечать вам в середньому дальність дії близько 400 км (8 км на кВт*год).

Однак, якщо виробник не повністю продумав конструкцію свого акумулятора, ви можете проїхати всього 300 км від акумулятора тією ж потужністю у 50 кВт*год.

Що у результаті? Менш ефективна батарея буде коштувати вам дорожче. Вам потрібно заряджати акумулятор великою кількістю електроенергії, щоб проїхати ту ж відстань, що і більш економічний автомобіль. Це дуже схоже на звичну всім витрату палива на 100 км в звичайних автомобілях.

Отже, вибираючи електромобіль, порівняйте ефективність роботи акумулятора. Ви можете зробити це, розділивши заявлений максимальний пробіг на одній зарядці на корисну ємність акумулятора в кВт*год. Чим вище цифра, тим краще.

Ви також можете зіткнутися з ефективністю, виміряною як «Вт*год на км». У цьому випадку, чим менше це число, тим краще. Це означає, що вам потрібно менше «ват-годин» електроенергії, щоб проїхати 1 км.

5 Комфорт водіння.

У звичайному автомобілі з механічною або автоматичною коробкою при прискоренні відбувається невелика затримка, пов’язана з перемиканням передач.

У повністю електричному BEV, в якому взагалі немає передач, потужність електродвигуна (двигунів) подається миттєво й постійно. Це означає відсутність затримок при прискоренні та дуже плавне надходження енергії від акумулятора.

Швидкий набір швидкості зручний і корисний зокрема для безпечного обгону.

Якщо для вас важлива чиста потужність і прискорення, BEV може бути відмінним вибором. Електродвигуни також використовуються в PHEV та HEV для підвищення продуктивності звичайного двигуна, наприклад, при різкому прискоренні.

Просто перевірте характеристики прискорення різних електричних моделей, щоб врахувати і цей фактор. Також радимо прочитати, які фактори найбільшим чином впливають на вартість вживаного електромобіля.

ГОЛОВНА ГОЛОВНА   КОНТАКТИ КОНТАКТИ
Вас може зацікавити: