Ми готові запропонувати Вам найкраще!
ЕКСПЕРТНА ОЦІНКА
(044) 233-09-03,  (096) 445-02-80,  ...показати всі контакти...     info@realexpert.ua
Коли немає зв'язку, пишіть на вайбер або телеграм! Посилання у Контактах.
Меню
ГОЛОВНА ГОЛОВНА   КОНТАКТИ КОНТАКТИ



Вас може зацікавити:

6 типів пом’якшувачів води: який вибрати

Наслідки використання у будинку жорсткої води

Фільтри-пом’якшувачі видаляють із води, коли вона надходить до будинку, важкі мінерали, такі як кальцій, залізо та магній. Жорстка вода створює багато проблем, головною з яких є суттєве скорочення терміну служби побутової техніки та сантехнічних приладів. Існує кілька різних варіантів боротьби з жорсткістю води, залежно від цілей, яких хочеться досягти. Деякі пом’якшувачі води кріпляться до змішувача, інші ховаються під раковиною або навіть кріпляться до насадки для душу. Фільтр може покращити якість води, її смак та запах у всьому вашому будинку. Або дати можливість насолодитися душем, не відчуваючи сухості шкіри, волосся та залишків мила і шампуню.

Але перед встановленням пом’якшувача води важливо зрозуміти, як працюють такі фільтри та які існують їх типи. Ми розберемо ключові відмінності між кожним пом’якшувачем, щоб допомогти вирішити, який тип ідеально підходить саме для ваших потреб.

Нижче ви дізнаєтеся про шість різних типів пом’якшувачів води та про те, як вибрати відповідну систему для вашого будинку.

Про що тут йдеться:

1. Пом’якшувачі води на основі солі

2. Безсольові пом’якшувачі води

3. Пом’якшувачі води з двома баками

4. Магнітні пом’якшувачі води

5. Системи зворотного осмосу

6. Насадки для крана та душової лійки

Вибір пом’якшувача води

1. Пом’якшувачі води на основі солі

Пом'якшувач води на основі солі

Пом’якшувач води на основі солі також називають іонообмінним. Оскільки він втягує важкі мінерали (такі як кальцій та магній) у смолу всередині фільтра-колони, а потім вивільняє іони натрію для завершення процесу іонного обміну. Вода після проходження такого пристрою набуває здорового нейтрального стану, який не пошкодить побутові прилади, водопровідну арматуру або вашу шкіру та волосся.

Ці системи є типом пом’якшувачів води, що найчастіше використовується, вони бувають різних розмірів для різного обсягу споживання води. Слід зазначити, що наповнювач для фільтру води необхідно регулярно перезаряджати, оскільки в ньому закінчуються позитивно заряджені іони натрію для обміну на важкі мінерали. Щоправда, такі процедури проводяться зазвичай не частіше ніж один раз на кілька років.

Плюси

  • Система працює для всього будинку.
  • Бюджетні та «просунуті» варіанти для будинків різної площі.
  • Термін служби до 15 років при правильному обслуговуванні.

Мінус

  • Додає у воду незначну кількість солі.
  • Смолу необхідно періодично змінювати.
  • Термін служби системи скорочується пропорційно інтенсивності використання.

2. Безсольові пом’якшувачі води

Безсольовий пом'якшувач води

Безсольові пом’якшувачі води використовують систему кристалізації для нейтралізації мінералів у воді, а не процес іонного обміну, як у пом’якшувачах на основі солей. Якщо вам не подобається ідея додавати сіль у питну воду або ви шукаєте систему, яка потребує мінімального обслуговування, то безсольовий пом’якшувач води буде гарним вибором. Ці фільтри схожі на аналоги на основі солі.

Мінерали починають формуватися в кристали під час процесу нейтралізації, який запобігає зв’язуванню мінералів із чим-небудь при проходженні через воду. Коли мінерали нейтралізуються, вони нешкідливо переміщаються водою, не викликаючи утворення накипу. Однак слід зазначити, що ці системи можуть бути не настільки ефективними при дуже високому рівні жорсткості води або в домогосподарствах із споживанням води вище за середній. Вони також мають більшу початкову вартість, ніж пом’якшувачі води на основі солі. При цьому такі системи зазвичай працюють близько 10 років.

Плюси

  • Немає додавання солі у воду.
  • Значно менше технічне обслуговування, ніж пом’якшувачі на основі солі.
  • Відсутність мінеральних відкладень.

Мінус

  • Не настільки ефективний для домогосподарств із високим споживанням води.
  • Висока первісна вартість, ніж у пом’якшувачів на основі солі.
  • Не рекомендується для дуже твердої води.

3. Пом’якшувачі води з двома баками

Пом'якшувач води з двома баками

Найкраще підходить для будинків з високим споживанням води.

Основна відмінність між пом’якшувачем води з двома баками та стандартним пом’якшувачем води на основі солі полягає в тому, що в системі є два баки-накопичувачі. Це дозволяє пом’якшувачу легко справлятися з великою кількістю важких мінералів, а також з великим об’ємом води. Ці системи оснащені двома резервуарами для смоли, що дозволяє одному резервуару залишатися працездатним, навіть коли інший резервуар проходить цикл регенерації солі.

Однак пом’якшувачі води з двома баками займають багато місця і коштують дорого, тому вони дійсно необхідні лише для великих будинків із високим споживанням води. Як і стандартні пом’якшувачі води на основі солі, варіанти з подвійними баками мають прослужити від 10 до 15 років.

Плюси

  • Другий резервуар дозволяє отримувати більший обсяг пом’якшеної води.
  • Може розміщуватись у домогосподарствах з високим споживанням води.
  • Здатний фільтрувати дуже жорстку воду.

Мінус

  • Більш дорогий, ніж стандартні пом’якшувачі на основі солі.
  • Смолу необхідно регулярно міняти.
  • Вимагає багато місця.

4. Магнітні пом’якшувачі води

Магнітний пом'якшувач води

Магнітні пом’якшувачі води діють призначені насамперед для недопущення утворення накипу. Система встановлюється на вході до водопровідної системи вашого будинку. Ці пом’якшувачі нейтралізують важкі мінерали, видаляючи негативні чи позитивні іони з допомогою магнітного поля. Оскільки мінерали більше не мають ані негативного, ані позитивного заряду, вони не зв’язуються один з одним, що дозволяє мінералам залишатися повністю розчинними у воді.

Магнітні пом’якшувачі води лише тимчасово змінюють хімічний склад води, а не видаляють мінерали, тому вода «пом’якшується» лише на кілька днів.

Повнорозмірний пом’якшувач води не завжди поміщається в невеликий будинок, оскільки системи на основі солі або без неї можуть займати багато місця. Магнітний пом’якшувач води допомагає уникнути цієї проблеми завдяки компактному розміру, який можна просто прикріпити до водопровідної труби. Для встановлення цих пристроїв вам навіть не потрібно врізатись у водопровід, проте для них потрібне джерело електрики. Більшість продуктів є дуже доступними за ціною і можуть бути підключені до доступної розетки.

Завдяки простому процесу встановлення магнітні пом’якшувачі, що підключаються, є відмінним варіантом для орендарів, які хочуть вкладати гроші в облаштування не своєї нерухомості. Такі системи можна легко перенести в інший будинок, якщо ви вирішите переїхати.

Плюси

  • Більш доступний, ніж системи на основі солі та безсольові.
  • Зручний для орендарів завдяки простій установці та зняттю.
  • Компактний розмір.

Мінус

  • Пом’якшує воду не так якісно, ніж описані вище варіанти.
  • Не видаляє мінерали з води.

5. Системи зворотного осмосу

Система зворотного осмосу

Пом’якшувачі води зі зворотним осмосом пропускають воду через напівпроникну мембрану для фільтрації мінералів, металів та нітратів. Ці пристрої зазвичай не призначені для очищення води у всьому будинку. Вони є популярними системами для встановлення під раковиною, надаючи вам доступ до пом’якшеної питної води в одній точці. Блоки під раковиною зазвичай складаються з трьох картриджів, які забезпечують попереднє механічне очищення води до попадання на мембрану. У міських квартирах у системі обов’язково має бути вугільний картридж, який нейтралізує хлор, не допускаючи руйнування мембрани.

Цей тип пом’якшувача води також видаляє з води практично всі види забруднень, зокрема й нітрати. Детальніше про це ми писали тут.

Плюси

  • Фільтрує всі види забруднень, на виході – питна вода.
  • Проста установка під раковиною.
  • Тривалий термін служби при регулярному обслуговуванні.

Мінус

  • Працює лише у певному місці, не очищає систему водопостачання всього будинку.
  • Швидкість фільтрації невисока.
  • Використовує більше води, ніж виробляє.

6. Насадки для крана та душової лійки

Насадка на душову лійку для пом'якшення води

Пом’якшувачі води для душових насадок призначені для видалення мінералів шляхом фільтрації води в міру її проходження. Зазвичай працюють на основі солі. Це допомагає гарантувати, що вода, в якій ви купаєтеся, не містить важких мінералів, які можуть висушити волосся та шкіру, а також утруднити змивання мила та шампуню.

Такий варіант фільтра доступний за ціною. І, незважаючи на це, дозволяє насолодитися перевагами пом’якшеної води в душі без необхідності встановлення дорогої системи для всього будинку. Ці пом’якшувачі комплектуються картриджним фільтром, який необхідно міняти приблизно раз на три місяці. Деякі продукти навіть оснащені додатковими функціями, такими як фільтри, що збагачують вітаміни та ароматизатори, хоча ці доповнення подобаються не всім.

Також існують проточні фільтри, насадки для кухонних кранів та різноманітні глеки для встановлення на кухні як альтернатива системи зворотного осмосу. Про використання цих фільтрів у міських квартирах докладніше ви можете прочитати тут.

Плюси

  • Видаляє мінерали, які сушать волосся та шкіру під час душу.
  • Доступний.
  • Довгий термін служби продукту за умови регулярного обслуговування.

Мінус

  • Одна точка використання, не очищає систему водопостачання всього будинку
  • Фільтри необхідно регулярно змінювати.
  • Картриджі на основі солі додають у воду натрій.

Вибір пом’якшувача води

Правильний вибір відповідного пом’якшувача води для вашого будинку може виявитися не простим питанням. Важливо оцінити різні варіанти, їх призначення, сильні та слабкі сторони. Визначити, що є найважливішим саме для вас.

Для будинків, у яких використовується велика кількість води, добрим вибором може бути система на основі солі з двома резервуарами. А при середньому споживанні води ідеальною буде система з одним резервуаром або безсольова.

Якщо вам не потрібно очищати всю систему водопостачання будинку, розгляньте можливість додавання пом’якшувачів води до насадок для душу та під раковину. У багатьох випадках це найкраще рішення для отримання пом’якшеної води «малою кров’ю». Але при цьому необхідно пам’ятати про регулярну заміну картриджів.

За нашими спостереженнями у більшості будинків встановлено одночасно два типи систем очищення води, які доповнюють один одного.

На водопровідному введенні в будинок встановлюють пом’якшувач води на основі солі. В результаті мінімізується утворення накипу на побутовій техніці та патьоків на санітарних приладах.

Однак вода після такого фільтра не надто приємна для пиття і має специфічний присмак мила. Тому хорошим вибором буде додаткове встановлення під раковиною системи зворотного осмосу для отримання якісної питної води.

Після прочитання цієї статті, сподіваємося, ви отримали загальне уявлення про види систем фільтрації та пом’якшення води. Однак, якщо ви все ще не впевнені, який тип найкраще підходить саме для ваших потреб, буде корисно проконсультуватися з менеджером спеціалізованого магазину, який і продає подібні системи.

ГОЛОВНА ГОЛОВНА   КОНТАКТИ КОНТАКТИ
Вас може зацікавити: