Ми готові запропонувати Вам найкраще!
ЕКСПЕРТНА ОЦІНКА
(044) 233-09-03,  (096) 445-02-80,  ...показати всі контакти...     info@realexpert.ua
Коли немає зв'язку, пишіть на вайбер або телеграм! Посилання у Контактах.
Меню
ГОЛОВНА ГОЛОВНА   КОНТАКТИ КОНТАКТИВас може зацікавити:

Аргументи за та проти видалення каталізатора в автомобілі

Зняття каталізатора в автомобілі

Каталітичний нейтралізатор використовується в автомобілях із 1970-х років, а обов’язковим є на бензинових автомобілях із 1993 року, а на дизельних автомобілях із 1997 року. Його завдання — зменшити кількість шкідливих газів, які автомобіль викидає у навколишнє середовище.

Цей пристрій, який широко критикується з найпершого впровадження, призвів до суттєвого падіння потужності в залежності від конкретної моделі автомобіля. Метою каталітичного нейтралізатора є відповідність європейським вимогам щодо викидів забруднюючих речовин. Каталітичний нейтралізатор розташований на випускній магістралі, на виході з колектора та перед глушниками. Термін служби цього елемента зазвичай становить від 120 000 до 200 000 км. Але, коли настає час, багато автовласників вважають за краще не замінювати каталізатор на новий, а просто видалити його з вихлопної системи. Як відомо, попит народжує пропозицію, і багато СТО широко рекламують таку послугу.

Навіщо видаляти каталізатор?

Каталітичний нейтралізатор змушує повітря та гази, що викидаються двигуном, проходити через крихітні канали. Прибравши його, двигун дихає більше та розвиває більше потужності. Звук також покращується, а витрата палива може бути знижена до 10%, залежно від моделі автомобіля. До того ж, заміна цієї деталі може обійтися досить дорого, звідси й спокуса прибрати її з вихлопної магістралі.

Зняти каталітичний нейтралізатор із бензинового чи дизельного автомобіля порівняно просто. Навіть механік-аматор зможе зробити це досить легко.

Водії, які виступають за видалення каталізаторів, вважають, що вони створюють занадто сильний протитиск на вихлопну систему і негативно впливають на продуктивність двигуна, не дозволяючи йому працювати з оптимальною потужністю.

Інша причина – заміна каталізатора є дуже дорогою процедурою. Більшість людей вважають за краще замінити його на щось енергоефективне, але менш дороге. А інші вирішують повністю його позбутися. При цьому старий каталізатор можна продати за добрі гроші, тобто фактично заробити гроші замість того, щоб їх витратити.

Однак все ж таки підвищення продуктивності є основною причиною видалення каталітичного нейтралізатора. Головна ідея полягає в тому, що двигун може всмоктувати більше повітря, якщо за короткий період можна випустити більший об’єм вихлопних газів. Більше повітря у двигуні означає, що він зможе спалювати паливо більш ефективно, що призводить до збільшення потужності, що спрямовується на роботу автомобіля.

Щоправда, існує ще один варіант підвищення потужності. Замість того, щоб викидати каталізатор, ви можете підвищити продуктивність, встановивши ширшу вихлопну трубу та менш обмежувальні глушники.

Проблеми через зняття каталітичного нейтралізатора

Встановлення полум'ягасника замість каталізатора

Без каталітичного нейтралізатора ви можете підвищити продуктивність двигуна. Але це викликає низку інших проблем, тому виникає резонне питання: «А чи хороша ідея пройти через усі ці проблеми лише заради невеликої додаткової потужності?»

Забруднення навколишнього середовища

Каталітичні перетворювачі знижують шкідливий вплив вихлопного диму. Деякі можуть скоротити кількість шкідливих елементів навіть на 90%.

Без цього компонента ваш автомобіль викидатиме токсичні гази, якими доведеться дихати не тільки вам, а й оточуючим людям.

Погодьтеся, дуже неприємно проїхати повз машину, з глушника якої валить густий чорний дим, а ще гірше тягнутися за нею у корках.

Порушення закону

Видалення каталітичного нейтралізатора без заміни його новим чи будь-якою альтернативою є порушенням закону в багатьох країнах. В Україні поки що це не заборонено, що є доволі дивним, адже законними такі речі є лише у відсталих країнах Африки та інших регіонах «третього світу». Але в міру руху в бік Європейського союзу існує велика ймовірність того, що незабаром нам доведеться жити за європейськими нормами.

Закони та правила щодо автомобільних викидів та якості повітря в Європі вимагають, щоб автомобіль викидав шкідливі речовини в певних межах. В кожній держави є свої власні конкретні ліміти. Відповідальність за порушення екологічного законодавства – аж до конфіскації та здачі автомобіля у металобрухт. У Франції, наприклад, за видалення каталізатора може загрожувати штраф до 7500 євро. Стаття L318-3 Правил дорожнього руху забороняє «зняття пристрою контролю забруднення».

Дражливий звук

Повна відмова від каталізатора також призводить до значного підвищення звуку роботи двигуна.

Звичайно, є любителі поїздити вночі містом машиною і зовсім без глушника, проте нормальній людині буде неприємний гучний рев мотора при кожному натисканні на педаль газу і при збільшенні обертів двигуна.

Встановлена прямоточна вихлопна система

Чи може ваш автомобіль працювати без каталітичного нейтралізатора?

Ніщо технічно не заважає їздити на автомобілі без каталізатора. Навіть якщо виникнуть додаткові шуми та проблеми з продуктивністю, ваша машина все одно працюватиме.

З іншого боку, керування без каталітичного нейтралізатора в європейських країнах незаконне, тому це не завжди хороша ідея.

Водіння без каталізатора, ймовірно, не зашкодить машині, але завдасть більшої шкоди навколишньому середовищу.

Часті питання зі зняття каталізатора

1.Як звучить машина без каталітичного нейтралізатора?

Якщо у вас автомобіль без каталітичного нейтралізатора, під час запуску двигуна ви почуєте гучний гуркіт чи рев.

Коли натискаєш на газ, цей звук стає гучнішим. Оскільки вихлопна система не працює належним чином, автомобіль їде різкіше, ніж зазвичай, часто заїкаючись при зміні швидкості.

2. Чи зашкодить двигуну видалення каталітичного нейтралізатора?

Ні, видалення каталітичного нейтралізатора не завдасть шкоди двигуну. Завдання каталітичного нейтралізатора – очищати вихлопні гази, що виробляються двигуном.

Більшість сучасних автомобілів не працюватимуть правильно, якщо каталітичний нейтралізатор видалено. Це призведе до генерації кодів помилок двигуна, що негативно позначиться на роботі двигуна.

Така проблема вирішується перепрограмуванням бортового комп’ютера автомобіля або заміною відповідних мікросхем.

3. Чи законно видаляти каталізатори?

Водіння без каталітичного нейтралізатора поки що дозволено в Україні, але заборонено в європейських країнах, а також у США.

4.Який середній термін служби каталітичного нейтралізатора?

Зазвичай каталізатори служать не менше 10 років або 120-200 тис. км. Але ці показники є досить умовними.

5. Чи видалення каталізатора знижує витрату палива?

Каталітичний нейтралізатор пропускає вихлопні гази двигуна та повітря через крихітні канали. Його видалення дозволяє двигуну дихати вільніше і виробляти більшу потужність.

Залежно від типу автомобіля витрата палива може знизитися навіть на 10%.

ГОЛОВНА ГОЛОВНА   КОНТАКТИ КОНТАКТИ
Вас може зацікавити: