Наявність великої дачі і прилеглої до неї ділянки дозволяють домовласникам влаштовувати особистий басейн на заміській території. Власна акваторія – це стильно, красиво, здорОво. При цьому бажано робити просторий басейн з бетону на дачі. Подібна зона для плавання прослужить не один десяток років за умови правильного догляду за нею. Однак найчастіше з метою економії власники заміських котеджів ставлять такі конструкції:
- Надувна чаша басейну. Використовується на дачі як тимчасова конструкція. З настанням холодів такий готовий басейн спускають і прибирають на зберігання. Надувна чаша легка в монтажі, має вигідну вартість. Але доглядати за надувним басейном складно, а при необережності є ризик пошкодити цілісність чаші.
- Каркасний дерев’яний або пластиковий басейн. Невелика в діаметрі конструкція має високі борти і збирається з окремих елементів. Щоб встановити такий басейн на дачі, можна впоратися самостійно або запросити фахівців.
- Якщо ж господарі заміського котеджу бажають мати cтаціонарний бетонний басейн на дачі, то для виконання робіт однозначно потрібно запрошувати спеціалізовану бригаду майстрів. Наприклад, з фірми Інтерком, яка спеціалізується на будівництві відкритих басейнів.
Переваги та недоліки стаціонарного басейну з бетону на дачі
Стаціонарна монолітна чаша для плавання на дачі відрізняється від своїх менших простих побратимів такими перевагами:
- Міцність і надійність. Бетон ллють навіть в найскладніших, неподатливих і просадних грунтах. При цьому монолітна чаша басейну служить вірою і правдою за умови проведення правильних розрахунків з боку фахівців. До того ж басейн з бетону на дачі повинен бути правильно армований.
- Довговічність конструкції. Якщо правильно залити навіть найскладнішу конфігурацію чаші і при цьому точно її армувати, басейн буде служити від 50 і більше років.
- Можливість розробки індивідуального дизайну акваторії. Всі стандартні конструкції тут не вказують. Можна виконати чашу плавальної зони в єдиному стилі з наявним будинком, надати їй будь-яку форму і глибину. Таким чином, ваш бетонний басейн на дачі буде унікальним і неповторним.
- Відсутність необхідності монтажу додаткових систем і комунікацій. Так, для вуличного басейну не монтують вентиляцію і обігрів, систему осушення і захист від протікання. А це істотно економить бюджет при монтажі акваторії.
- Повна автономія басейну. Акваторія не прив’язана до фундаменту котеджу. А це означає, що тиску на грунт фундаментів будинку і басейну ніяк не пов’язані. Відповідно, коробка будинку (стіни) ніяк не страждають від надмірної усадки.
Недоліки бетонних басейнів
Проте бетонний басейн на дачі має і деякі недоліки:
- Сезонність акваторії. Плавати в такому басейні можна лише в теплу пору року. Хоча при бажанні можна встановити систему підігріву води і тоді навіть в холодну пору року можна зануритися. Якщо того дозволяє бюджет сім’ї!
- Залежність від погоди. Навіть в літню пору в дощ вже не вдасться отримати повноцінного задоволення від купання на дачі в басейні. Хоча вирішити задачу можна за допомогою мобільного ролетного даху.
- Необхідність частого чищення води від дрібного сміття. Так чи інакше, але навіть на дуже доглянутому ділянці є дрібне сміття, який осідає на поверхні води.
Якщо вам потрібна хороша і функціональна акваторія, то довірте роботу професіоналам. Сорок монтажу басейну з бетону руками фахівців займає від 1 до 1,5 місяців.
Етапи монтажу басейну з бетону
Щоб дача була розкішніше і комфортніше, саме час змонтувати на її території особистий бетонний басейн. Роботи по влаштуванню акваторії обов’язково ведуться в чіткій послідовності. Так, професіонали працюють в кілька етапів:
- Проведення спеціальних досліджень. Спеціаліст вивчає особливості грунту (його склад, осідання, наявність і рівень грунтових вод, тиск на грунт від фундаменту будинку та ін.). Отримані дані вкрай важливі для розробки точного проекту.
- Створення архітектурного і робочого проектів. Точні розрахунки, побажання замовника і можливості грунту враховуються при цьому. Вже по робочому проекту монтують бетонний басейн на дачі.
- Копка котловану під чашу акваторії. Тут важливо зробити все акуратно, щоб не пошкодити пласти грунту. В іншому випадку можлива усадка бетонної основи.
- Установка опалубки і заливка розчину з його обов’язковим армуванням.
- Підведення і монтаж каналізації. Тут фахівець повинен врахувати водотоннажність чаші басейну і правильно розрахувати перетин труб для каналізації, а також ухил трубопроводу. При неправильних розрахунках можливі аварійні ситуації.
- Монтаж систем водоподачі та фільтрування води в акваторії.
- Подальша обробка чаші басейну з бетону.
- Встановлення додаткового обладнання та здача Басейну в експлуатацію.
Вартість монтажу акваторії з бетону
Якщо будівництвом басейну з бетону на дачі займаються професіонали, то ціна робіт буде складатися з таких складових:
- Складність поставленого завдання. Тут в розрахунок беруться параметри чаші, її конфігурація і особливості ґрунту.
- Тип монтажу чаші. Можна заливати монолітну чашу з розчину бетону, а можна монтувати її з готових блоків. Другий варіант хоч і простіше, але значно дорожче через необхідність придбання самих блоків.
- Необхідність установки додаткового обладнання. Чим його буде більше, тим більшою буде вартість робіт.
- Тип оздоблювальних матеріалів. Обшивка чаші ПВХ плівкою значно дешевше, ніж обробка акваторії плиткою або мозаїкою.