Ми готові запропонувати Вам найкраще!
ЕКСПЕРТНА ОЦІНКА
(044) 233-09-03,  (096) 445-02-80,  ...показати всі контакти...     info@realexpert.ua
Коли немає зв'язку, пишіть на вайбер або телеграм! Посилання у Контактах.
Меню
ГОЛОВНА ГОЛОВНА   КОНТАКТИ КОНТАКТИВас може зацікавити:

Басейн з бетону на дачі: переваги та недоліки

Басейн з бетону

Наявність великої дачі і прилеглої до неї ділянки дозволяють домовласникам влаштовувати особистий басейн на заміській території. Власна акваторія – це стильно, красиво, здорОво. При цьому бажано робити просторий басейн з бетону на дачі. Подібна зона для плавання прослужить не один десяток років за умови правильного догляду за нею. Однак найчастіше з метою економії власники заміських котеджів ставлять такі конструкції:

 1. Надувна чаша басейну. Використовується на дачі як тимчасова конструкція. З настанням холодів такий готовий басейн спускають і прибирають на зберігання. Надувна чаша легка в монтажі, має вигідну вартість. Але доглядати за надувним басейном складно, а при необережності є ризик пошкодити цілісність чаші.
 2. Каркасний дерев’яний або пластиковий басейн. Невелика в діаметрі конструкція має високі борти і збирається з окремих елементів. Щоб встановити такий басейн на дачі, можна впоратися самостійно або запросити фахівців.
 3. Якщо ж господарі заміського котеджу бажають мати cтаціонарний бетонний басейн на дачі, то для виконання робіт однозначно потрібно запрошувати спеціалізовану бригаду майстрів. Наприклад, з фірми Інтерком, яка спеціалізується на будівництві відкритих басейнів.

Переваги та недоліки стаціонарного басейну з бетону на дачі

Стаціонарна монолітна чаша для плавання на дачі відрізняється від своїх менших простих побратимів такими перевагами:

 • Міцність і надійність. Бетон ллють навіть в найскладніших, неподатливих і просадних грунтах. При цьому монолітна чаша басейну служить вірою і правдою за умови проведення правильних розрахунків з боку фахівців. До того ж басейн з бетону на дачі повинен бути правильно армований.
 • Довговічність конструкції. Якщо правильно залити навіть найскладнішу конфігурацію чаші і при цьому точно її армувати, басейн буде служити від 50 і більше років.
 • Можливість розробки індивідуального дизайну акваторії. Всі стандартні конструкції тут не вказують. Можна виконати чашу плавальної зони в єдиному стилі з наявним будинком, надати їй будь-яку форму і глибину. Таким чином, ваш бетонний басейн на дачі буде унікальним і неповторним.
 • Відсутність необхідності монтажу додаткових систем і комунікацій. Так, для вуличного басейну не монтують вентиляцію і обігрів, систему осушення і захист від протікання. А це істотно економить бюджет при монтажі акваторії.
 • Повна автономія басейну. Акваторія не прив’язана до фундаменту котеджу. А це означає, що тиску на грунт фундаментів будинку і басейну ніяк не пов’язані. Відповідно, коробка будинку (стіни) ніяк не страждають від надмірної усадки.

Недоліки бетонних басейнів

Проте бетонний басейн на дачі має і деякі недоліки:

 1. Сезонність акваторії. Плавати в такому басейні можна лише в теплу пору року. Хоча при бажанні можна встановити систему підігріву води і тоді навіть в холодну пору року можна зануритися. Якщо того дозволяє бюджет сім’ї!
 2. Залежність від погоди. Навіть в літню пору в дощ вже не вдасться отримати повноцінного задоволення від купання на дачі в басейні. Хоча вирішити задачу можна за допомогою мобільного ролетного даху.
 3. Необхідність частого чищення води від дрібного сміття. Так чи інакше, але навіть на дуже доглянутому ділянці є дрібне сміття, який осідає на поверхні води.

Якщо вам потрібна хороша і функціональна акваторія, то довірте роботу професіоналам. Сорок монтажу басейну з бетону руками фахівців займає від 1 до 1,5 місяців.

Етапи монтажу басейну з бетону

Щоб дача була розкішніше і комфортніше, саме час змонтувати на її території особистий бетонний басейн. Роботи по влаштуванню акваторії обов’язково ведуться в чіткій послідовності. Так, професіонали працюють в кілька етапів:

 • Проведення спеціальних досліджень. Спеціаліст вивчає особливості грунту (його склад, осідання, наявність і рівень грунтових вод, тиск на грунт від фундаменту будинку та ін.). Отримані дані вкрай важливі для розробки точного проекту.
 • Створення архітектурного і робочого проектів. Точні розрахунки, побажання замовника і можливості грунту враховуються при цьому. Вже по робочому проекту монтують бетонний басейн на дачі.
 • Копка котловану під чашу акваторії. Тут важливо зробити все акуратно, щоб не пошкодити пласти грунту. В іншому випадку можлива усадка бетонної основи.
 • Установка опалубки і заливка розчину з його обов’язковим армуванням.
 • Підведення і монтаж каналізації. Тут фахівець повинен врахувати водотоннажність чаші басейну і правильно розрахувати перетин труб для каналізації, а також ухил трубопроводу. При неправильних розрахунках можливі аварійні ситуації.
 • Монтаж систем водоподачі та фільтрування води в акваторії.
 • Подальша обробка чаші басейну з бетону.
 • Встановлення додаткового обладнання та здача Басейну в експлуатацію.

Вартість монтажу акваторії з бетону

Якщо будівництвом басейну з бетону на дачі займаються професіонали, то ціна робіт буде складатися з таких складових:

 1. Складність поставленого завдання. Тут в розрахунок беруться параметри чаші, її конфігурація і особливості ґрунту.
 2. Тип монтажу чаші. Можна заливати монолітну чашу з розчину бетону, а можна монтувати її з готових блоків. Другий варіант хоч і простіше, але значно дорожче через необхідність придбання самих блоків.
 3. Необхідність установки додаткового обладнання. Чим його буде більше, тим більшою буде вартість робіт.
 4. Тип оздоблювальних матеріалів. Обшивка чаші ПВХ плівкою значно дешевше, ніж обробка акваторії плиткою або мозаїкою.
ГОЛОВНА ГОЛОВНА   КОНТАКТИ КОНТАКТИ
Вас може зацікавити: