В останні роки бездротові гарнітури набрали величезну популярність. Що абсолютно закономірно, адже користуватися ними набагато зручніше в порівнянні з дротовими. Їх головна відмінність і перевага полягає, звичайно ж, у відсутності проводів. Що в свою чергу знімає безліч обмежень. Наприклад, користувачеві не обов’язково перебувати біля пристрою передавального музику. Ви можете залишити телефон в спальні, а самі піти на кухню. Возитися з проводами теж не доведеться. Вони не заплутаються і не будуть заважати, адже їх у вас просто немає.
Bluetooth-гарнітури найбільш популярні серед бездротових. За вартістю і якістю сигналу це найоптимальніший варіант. Існують також радіо -, ІЧ- (інфрачервоні) та Wi-Fi-навушники, але вони є менш поширеними.
Види блютуз-гарнітур
Є два типи пристроїв, які спочатку були призначені для абсолютно різних цілей: стерео (з двома динаміками) і моно (з одним динаміком).
Перші використовуються для прослуховування музики, аудіокниг, перегляду фільмів, відероликів по саморозвитку тощо. Вони дозволяють максимально сконцентруватися та ні на що не відволікатися.
Гарнітура з одним динаміком використовується виключно для роботи. Одягаєте собі один навушник і спокійно вирішуєте робочі завдання. У той же час ви будете чути все, що відбувається в офісі. Це також дуже важливо і на вулиці в жвавому місті. Наприклад, якщо Вам потрібно перейти дорогу.
По суті, за допомогою моногарнітури Ви зможете вести таку ж розмову, як і по телефону. Тільки руки у вас залишаться вільними.
За типом конструкції блютуз-гарнітури бувають:< / p>
- внутрішньоканальними (вакуумними);
- вставними (вкладишами);
- накладними;
- повнорозмірними.
Вибирати їх слід в залежності від конкретного завдання. Наприклад, якщо Ви збираєтеся дивитися вдома фільми або грати в ігри, то найкраще купити накладні або повнорозмірні. Вакуумні і вставні відмінно підійдуть для прослуховування музики по дорозі на роботу або навчання, для пробіжок та інших активних занять.
До речі, гарнітури з одним динаміком також бувають накладними, вставними і вакуумними. Перші відмінно себе зарекомендували при використанні колл-центрах і офісах. Де робота співробітників передбачає велику кількість телефонних розмов.
Переваги та недоліки
Довго описувати немає сенсу, так що ми просто їх перерахуємо. Отже, переваги:
- не потрібно возитися з проводами;
- передача сигналу на велику відстань;
- сучасний дизайн;
- дуже зручні у використанні.
Недоліки:
- більш висока ціна в порівнянні з дротовими;
- потрібно заряджати, оскільки вони живляться від вбудованих акумуляторів.
Як бачимо, реальних плюсів і мінусів небагато, але вони досить істотні. Плюси, звичайно ж, переважають. Тому, якщо Ви все ще вирішуєте, купувати бездротову гарнітуру чи ні, рекомендуємо залишити сумніви. І відкрити сайт улюбленого Інтернет-магазину для вибору та покупки.