Ми готові запропонувати Вам найкраще!
ЕКСПЕРТНА ОЦІНКА
(044) 233-09-03,  (096) 445-02-80,  ...показати всі контакти...     info@realexpert.ua
Коли немає зв'язку, пишіть на вайбер або телеграм! Посилання у Контактах.
Меню
ГОЛОВНА ГОЛОВНА   КОНТАКТИ КОНТАКТИ



Вас може зацікавити:

Чому ростуть ціни на нерухомість Києва в 2022 році

Новостройка с детской площадкой

В даний час український ринок нерухомості переживає період відродження після того, як були зняті більшість обмежень, пов’язаних з пандемією коронавірусу. Зараз багато компаній-забудовників починають здавати в експлуатацію величезну кількість нових об’єктів. Однак при цьому середня вартість житла за квадратний метр починає зростати. Тим не менш, платоспроможність громадян України залишається на досить низькому рівні. У даній статті розглянемо, чому нерухомість продовжує дорожчати, хто підігріває попит, а також тенденції подальшого розвитку в даній сфері.

Бум на ринку нерухомості

Нерухомість Києва знову стала вкрай затребуваною, а останнім часом почався особливий підйом. Причому це стосується не тільки первинного ринку квартир, а й сфери продажу вторинного житла. У 2020 році, коли були введені жорсткі карантинні обмеження, сфера нерухомості, зокрема купівля житла в новобудовах, була фактично заморожена. А рівень попиту знизився більш ніж на 50 відсотків.

Однак світ поступово почав приходити в себе після пандемії, тотальні локдауни були закінчені. Після цього нерухомість знову стала користуватися попитом, однак при цьому її вартість значно не змінювалася.

Зростання цін на нерухомість

Але ситуація докорінно почала змінюватися вже в 2021 році. У перші пару місяців вартість за квадратний метр житла значно збільшилася, квартири оцінювались все дорожче і дорожче. Дана тенденція простежувалася практично весь рік, що стало серйозним ударом для українців, які планували придбати бюджетні квартири в новобудовах.

Ситуація не змінилася і в новому, 2022 році. Попит на житлову нерухомість Києва, як і ціна за квадратний метр, повільно, але впевнено продовжує збільшуватися. Оцінювачі зазначають, що купити квартиру в Києві саме на ринку первісної нерухомості є пріоритетом для багатьох українців. Однак через такий високий попит компанії-забудовники просто не встигають задовольнити повною мірою всі ринкові запити. Саме тому вартість нерухомості і зростає.

Слід звернути увагу на те, що вартість нерухомість протягом останніх п’яти років підвищується щорічно на 10-15 відсотків.

Все дорожчає

Крім цього є і деякі інші аспекти, які впливають на зростання вартості оцінки нерухомості. Наприклад, у зв’язку зі значним підвищенням вартості будматеріалів зросла і загальна вартість будівництва. При цьому мінімальна заробітна плата теж зросла, тому забудовникам доводиться більше платити робітникам. Все це в свою чергу позначилося на вартості квадратного метра на первинному ринку нерухомості Києва.

Однак зростання цін на будівельні матеріали очікували вже давно, тому особливим сюрпризом це не стало. Така ситуація пояснюється тим, що попередні пару років загальносвітові ціни в даній сфері стабільно падали. Однак після закінчення кризи, пов’язаної з ковідом, почався етап бурхливого економічного зростання практично у всіх країнах.

Повернення кризи?

Ситуацію, яка в даний момент сформувалася на ринку нерухомості, окремі експерти порівнюють з кризою 2008 року, коли весь світ зіткнувся з серйозними фінансовими проблемами і фактичним крахом економічної системи.

Нажаль, теперішня ситуація чимось схожа саме з тією кризою. Багато оцінювачів проводять паралелі з 2008 роком, коли, як і зараз, простежувалося стрімке підвищення вартості будматеріалів. При цьому під час минулого серйозної світової кризи собівартість нерухомості різко збільшилася, а ось попиту практично не було.

Причиною кризи стало те, що більшість покупців купували житло на кредитні кошти. При цьому люди витрачали більше, ніж у них було насправді. У певний момент ринок став перенасичений, фінанси стали знецінюватися, а банківські установи більше не могли видавати кредити. Тому і стався крах економічної системи.

Однак зараз люди стали більше схильні до накопичення власних коштів, ніж до витрати кредитних. Згідно зі статистикою, зараз набагато більше покупців розраховуються саме за рахунок особистих, а не кредитних грошей. Завдяки цьому ринкова вартість житла хоч і підвищується, проте не так стрімко. Це дозволяє сфері стабільно і впевнено розвиватися вже кілька років поспіль. Виходячи з цього, багато хто вважає, що:

  1. повторення серйозної кризи чекати не варто,
  2. у нерухомість Києва зараз можна сміливо інвестувати.
ГОЛОВНА ГОЛОВНА   КОНТАКТИ КОНТАКТИ
Вас може зацікавити: