Різкі перепади температурного режиму, висока вологість в салоні автомобіля або підвищена концентрація вологи в навколишньому середовищі – це причини запотівання скла в машині.
Нерідко вологість викликана природними факторами, що відповідно негативно позначається на комфорті водіння. Наприклад, в холодну пору року вулична температура значно нижче, ніж в салоні машини. Саме через це скло охолоджується зовні, а велика кількість вологого і теплого повітря в авто стає причиною конденсату.
У зв’язку з тим, що всередині машини волозі нікуди випаровуватися, стекла в салоні запотівають. В результаті погодних явищ вологість в салоні автомобіля підвищується. Це може статися через мокрий одяг або промоклі килимки. Туман теж негативно впливає на вологість в салоні. Адже стає причиною попадання в машину вологи, в результаті чого накопичується конденсат, а стекла запотівають.
Подібні проблеми не тільки шкодять машині, але і погіршують видимість під час їзди. Що в свою чергу може стати причиною виникнення аварійних ситуацій.
Ще однією причиною запотівання скла в авто може бути різниця температур. Якщо в салоні багато пасажирів, а на вулиці низька температура, то може виникнути конденсат.
Однак причиною запотівання скла можуть бути й інші технічні фактори, наприклад:
- фільтр в салоні несправний або забитий. У зв’язку з цим він не може виконати свої безпосередні функції. Тому салон машини перетворюється в закритий простір без вентиляції повітря, а температура в автомобілі поступово підвищується. Це стає причиною виникнення конденсату;
- промоклі сидіння. Подібна ситуація може виникнути, якщо на сидіння потрапила рідина або в салон сіла людина в мокрому одязі;
- промоклі килимки або вода під ними. Наприклад, нерідко причиною підвищеної вологості може стати сніг, який потрапляє в салон машини і тане через температуру в машині;
- брак вентиляції або невірні настройки обдування стекол. Така проблема може виникнути через забиті канали воздуховода або через несправні канали вентиляції;
- несправне опалення, протікання в патрубках або радіаторі.
Варто відзначити, що дані проблеми можуть стати причиною запотівання скла в авто в будь-який час року.
Запітнілі стекла через алкогольні випари
Ще однією частою причиною запітнілих стекол в салоні автомобіля можуть бути випаровування після вживання алкогольних напоїв. Пари етилового спирту, які виходять від пасажирів в стані алкогольного сп’яніння або від людей з перегаром, стають причиною того, що молекули води притягуються до молекул спирту. Через що концентрації вологи в повітрі може значно підвищитися.
Тут варто звернути увагу на те, що керувати транспортним засобом в стані сп’яніння категорично заборонено, адже це не тільки карається законом, але і небезпечно.
Чим небезпечні запітнілі скла
Запотівання скла в салоні машини може стати не тільки причиною некомфортного керування транспортним засобом, але і бути небезпечним, адже запітнілі скла стають причиною:
- поганої видимості. Природно, запітнілі скла заважають огляду водія, що робить керування транспортним засобом потенційно небезпечним;
- проблем з початком руху. Якщо скла замерзли, то для того, щоб їх прогріти, потрібно багато часу;
- нерідко причиною запітнілих вікон може бути випаровування антифризу, які виникають через проблеми з радіатором опалення. Люди, які знаходяться в машині, можуть вдихати пари цієї речовини, а це вкрай негативно позначається на здоров’ї;
- намокання килимків. Якщо така проблема спостерігається регулярно, то може з’явитися запах цвілі. Крім цього через вологість транспортний засіб може почати іржавіти;
- проблем з даішниками. Машину з запітнілими вікнами можуть зупинити для перевірки співробітники патрульної поліції.
Як вирішити проблему з конденсатом
Щоб зменшити кількість конденсату в машині слід не сідати в салон в мокрому одязі або просто струшувати з себе сніг. У разі, якщо стекла запотівають регулярно, то потрібно якомога швидше звернутися в автосервіс для комплексної діагностики машини. Адже можливо, дана проблема виникла у зв’язку з несправністю транспортного засобу.
Необхідно звернути увагу на те, що повітря в салон повинно не тільки надходити, але і виходити з нього без всяких перешкод. Щоб вирішити проблему, слід перевірити канали вентиляції в багажнику. Також можна оглянути випускні клапани, які найчастіше знаходяться під бампером. Крім цього вікна можуть пітніти через забиті зливи в повітропритоці (відсіку під двірниками). У разі, якщо волога з повітропритоків не відводиться, то стекла будуть не тільки пітніти, але також постраждає (почне іржавіти) механізм «двірників».
Якщо в авто встановлена система кондиціонування, то необхідно перевірити працездатність зливної трубки, яка виводить вологу з випарника. Крім того і кришка люка на даху повинна закриватися герметично, як і багажник. Якщо спостерігаються проблеми з герметичністю, то саме через це волога потрапляє в салон і стекла запотівають.
Також необхідно перевірити працездатності системи рециркуляції, яка повинна бути вимкнена. Якщо свіже повітря не надходить в машину, то стекла завжди будуть пітніти.
Найбільш результативним способом боротьби з запотіванням скла в машині є використання системи кондиціонування, яка дуже ефективно знижує вологість повітря. На жаль, не у всіх машинах є кондиціонер, до того ж багато водіїв просто їм не користуються з міркувань економії палива. Окрім цього, варто же для себе мати відповідь на питання: Чи можна включати кондиціонер автомобіля взимку в мороз?
Що робити, якщо стекла замерзають
Для того, щоб під час стоянки вікна не замерзали, необхідно регулярно провітрювати салон. Особливо перед тим, як поставити авто на парковку на тривалий термін. Для цього можна відкривати вікна в останні 5-10 хвилин їзди перед паркуванням, а також після зупинки провітрювати салон. Це сприятиме тому, що температура в салоні та на вулиці буде однаковою, завдяки чому стекла більше не будуть пітніти.