
Соляні розводи на кузові автомобіля в зимовий період – це реалії нашої зими, адже дороги регулярно посипають сіллю та іншими хімічними реагентами, щоб уникнути ожеледиці.
У холодну пору року автомобілістів мучить питання про те, чи можна і як правильно мити автомобіль в мороз. Сіль, яка осідає на машині, може стати причиною виникнення іржі. Але і вода, яка залишиться на автомобілі після мийки, теж може стати причиною серйозних проблем. Адже вона на морозі перетвориться на лід, після чого можуть бути заблоковані двері, замерзнуть колодки ручника і обмерзнуть дзеркала. Крім цього лід викликає розтріскування лакофарбового покриття, що з часом вкрай негативно відіб’ється на ринкової вартості транспортного засобу.
Так як же бути автомобілістам взимку? Відповідь проста – потрібно розумно підходити до цього питання, вдумливо зважуючи всі нюанси.
Міфи про мийку машини взимку
В першу чергу варто сказати про те, що взимку мити машину не так небезпечно, як багато хто думає. Якщо ретельно витирати всю вологу з кузова, а важкодоступні місця продувати за допомогою спеціального компресора, то проблем виникнути не повинно.
Якщо восени ще й покрити автомобіль твердим воском, а ущільнювачі на дверях і замках обробити за допомогою спеціального складу, то це значно убезпечить машину від деструктивних процесів після миття в зимовий період.
Також варто відзначити, що процеси корозії, викликані наявністю солі на кузові, небезпечні тільки при невеликому морозі або плюсових температурах. При температурі нижче –8°С корозійні процеси майже зупиняються. Саме тому сіль не може нашкодити машині в сильний мороз, але ось коли температура за бортом вище –5°, краще поїхати на мийку. Адже сіль може вступати в реакцію з металом і почати завдавати шкоди автомобілю.
Як мити авто взимку
Не мити машину всю зиму досить проблематично, тому робити це все ж потрібно. Щоб транспортному засобу не завдали серйозної шкоди під час мийки, слід дотримуватися простих правил:
- уважно стежте за діями мийників. Вони не повинні використовувати гарячу воду відразу після того, як автомобіль з морозу заїхав в бокс;
- не можна заливати водою моторний відсік;
- підвіску і внутрішню частину коліс не варто рясно поливати водою;
- перед тим, як приступити до миття в теплому приміщенні, слід дати машині постояти кілька хвилин.
Коли мийка завершена, потрібно видалити всю вологу, продути важкодоступні місця, висушити гальма, щоб вони не обмерзли. Для цього слід проїхати кілька десятків метрів з не до кінця натиснутим гальмом. Поки машина знаходиться в теплі, слід залити в замки спеціальний розморожувач.
При цьому за автомобілем варто ретельно стежити. Потрібно двічі на рік покривати кузов шаром захисного твердого воску, зафарбовувати подряпини і відколи, не допускати поганого стану ущільнювачів на дверях і вікнах. В такому випадку сіль та інші речовини, що викликають корозію, будуть наносити авто мінімальної шкоди.
Що ще потрібно зробити відразу після миття
Після завершення процедури стандартної мийки автомобіль виїжджає з вологого і теплого боксу. Для початку слід провітрити автомобіль. Потрібно відкрити багажник і всі двері, щоб знизити рівень вологості в салоні. Крім цього слід хоча б на декілька хвилин включити обдув і обігрівач на максимум. Це важлива деталь дозволить не допустити запотівання вікон.
Поки машина провітрюється потрібно витерти кузов, а також обробити за допомогою мастила на основі силікону всі ущільнювачі. Необхідно звернути увагу, що достатньо наносити силіконку один раз в сезон, а не після кожної мийки. Також потрібно відкрити кришку бензобака і витерти його ганчіркою, адже туди теж може потрапити волога.
Перед тим як залишати машину на ніч, слід знову провітрити салон. Це потрібно для того, щоб температура зовні та всередині була однаковою. Тоді не доведеться вранці розморожувати автомобіль.
Після миття не слід залишати машину на ручному гальмі на тривалий час, адже гальмівні колодки можуть примерзнути.
Замки на дверях примерзають не на всіх авто, однак, якщо власник вже стикався з такою проблемою, то їх слід обробити силіконовим мастилом.
Як користуватися мийками самообслуговування в мороз
Сьогодні стали вкрай популярні мийки самообслуговування. Вони вже з’явилися в багатьох українських містах. Вартість прийнятна, а послуга користується великим попитом. За десять хвилин і сто гривень можна скористатися послугами такої мийки і самостійно привести свій транспортний засіб в порядок.
Багато водіїв вважають за краще мити своє авто власноруч, адже вони точно знають, що все буде зроблено якісно і на вищому рівні. Мити машину в мороз на таких мийках слід точно так же, як і на звичайних.
Але слід сказати про те, що в сильні холоди все таки варто утриматися від миття автомобіля. Різкі температурні перепади можуть завдати шкоди лакофарбовому покриттю і навіть стеклам, аж до появи тріщин. Відкритими мийками самообслуговування можна користуватися до –5°С. Якщо на вулиці холодніше, то мити машину не тільки некомфортно для водія, але і шкідливо для самого транспортного засобу.
Досвідчені автолюбителі радять мити машини і після поїздок трасами, адже взимку їх зазвичай посипають не тільки сіллю, але і хімічними протиожеледними речовинами. Подібні реагенти вкрай негативно впливають на лакофарбове покриття машини і навіть можуть викликати корозію кузова.
Більшість водіїв вважають за краще не мити машину в сильні холоди. Набагато безпечніше буде почекати, поки температура не підніметься хоча б до –5°. Якщо дотримуватися всіх вищеописаних рекомендацій, то мити машину в мороз абсолютно безпечно.
Пропонуємо також прочитати нашу корисну статтю про те, чи можна вмикати кондиціонер автомобіля взимку в мороз.