Ми готові запропонувати Вам найкраще!
ЕКСПЕРТНА ОЦІНКА
(044) 233-09-03,  (096) 445-02-80,  ...показати всі контакти...     info@realexpert.ua
Коли немає зв'язку, пишіть на вайбер або телеграм! Посилання у Контактах.
Меню
ГОЛОВНА ГОЛОВНА   КОНТАКТИ КОНТАКТИВас може зацікавити:

Чи можна включати кондиціонер автомобіля взимку в мороз

Кондиціонер в автомобілі

Багато автолюбителів вважають, що в холодну пору року кондиціонер в машині потрібен також, як і влітку, адже він допомагає боротися з запотіванням стекол. Однак в цьому питанні все не так однозначно.

В одних транспортних засобах кондиціонери працюють при будь-якій температурі, а в інших іноді відмовляються включатися зовсім. Так вважають багато водіїв, міркуючи про переваги і недоліки різних марок автомобілів.

Ті, хто використовують кондиціонер в холодну пору року, стверджують, що охолодження салону автомобіля це далеко не єдине завдання кондиціонера. Проходячи через систему кондиціонування потоки повітря стають сухими, а вся зайва волога залишається на фільтрах. Після чого конденсується і стікає по трубці відведення надлишкової вологи.

Для наочності можна навести простий приклад. Пляшка з холодною водою, яку дістали з холодильника, починає пітніти. Завдяки тому, що кондиціонер видуває сухе повітря, його потоки можна направити на запітніле вікно машини, яке практично миттєво стане прозорим.

Так де правда?

Логічно було б припустити, що підтвердити або спростувати дану думку можуть тільки виробники транспортних засобів. Саме до представників виробників і звернулися оцінювачі автомобілів, щоб отримати чітку відповідь. Дивно, але більшість заводів спочатку стверджували, що їх системи клімат-контролю є універсальними і однаково ефективно працюють при будь-якій погоді і температурі. Саме тому довелося ставити пряме запитання: при якій температурі може перестати працювати компресор в системі кондиціонування? Отримані відповіді представлені в таблиці.

Марка автомобіляМінімальна температура
функціонування компресора
BMW+1 °C
Haval-5 °C
Kia+2 °C
MPSA (Mitsubishi-Peugeot-Citroen)+5 °C
Nissan-5…-2 °C
Porsche+2…+3 °C
Renault+4…+5 °C
Skoda+2 °C
Subaru0 °C
Volkswagen+2…+5 °C

Як і слід було очікувати, всі відповіді досить схожі. Компресори в кондиціонерах припиняють свою роботу при температурі близько нуля градусів. Це підтверджує, що в холодну пору року кондиціонер не може висушувати повітря.

Неправильне розуміння роботи клімат-системи пов’язано з тим, що навіть при включеному кондиціонері та справної індикації на приладовій панелі компресор в системі може не працювати. Якщо вимкнути охолодження (індикатор A/C не горить), значить компресор точно не працює. А ось увімкнення даного індикатора ніяк не говорить про те, функціонує в даний момент компресор чи ні. Відключення режиму A /C зазвичай корисно тим, хто не хоче застудитися від холодного повітря влітку або хоче заощадити на паливі.

Кнопка A /C в автомобілі

Як працюють кондиціонери в автомобілях

Щоб більш повно відповісти на поставлене в заголовку статті питання: «Чи можна включати кондиціонер автомобіля взимку в мороз?», слід вивчити роботу кондиціонера. Принцип його діяльності досить простий. Стиснутий холодоагент переходить з рідкого в газоподібний стан. А в ході цього процесу його температура знижується. Це може відбуватися тільки до певних температур. Коли стовпчик термометра опускається нижче нуля, то холодоагент не може перейти в інший стан через брак тепла. Даний процес регулюють спеціальні датчики, тому взимку компресор в системі кондиціонування просто відключається. Або не включається.

При негативній температурі конденсат, який утворюється під час роботи кондиціонера, просто замерзне. А випарник буде покритий льодом, тому повітря перестане надходити в салон. Простіше кажучи в холодну пору року система клімат-контролю навіть в найсучасніших машинах працює, як і в автомобілях радянського автопрому, наприклад у ВАЗі. Це означає, що кондиціонер не працює, а салон нагріває пічка, хоч і в автоматичному режимі.

Як їздили взимку раніше

Коли в машинах ще не було багато електроніки, а систему контролю клімату в салоні ще не винайшли, власники автомобілів користувалися більш доступним, але ефективним і простим методом. Щоб позбутися від проблеми запотівання скла в машині, водії застосовували асиміляцію повітряних мас. Хоч цей науковий термін і звучить страшно, проте все досить нескладно.

Якщо позбутися вологого повітря не було можливості, то водії прогрівали салон автомобіля з одночасно включеною вентиляцією. Це забезпечувало постійну циркуляцію повітряних мас, адже тепле повітря просто вбирає в себе зайву вологу. Завдяки цьому способу скло в машині не запотіває.

Однак у даного методу є і недоліки. Варто розуміти, що в дощову або туманну погоду в салон автомобіля не буде надходити достатня кількість припливного повітря, який зможе асимілювати вологе повітря в салоні.

Включайте кондиціонер в холодну погоду!

Взимку багато хто перестає користуватися кондиціонером, а даремно. Необхідно розуміти, що кондиціонер не буде працювати при мінусовій температурі. Але ось в теплому гаражі або на підземній парковці слід включати його іноді на хоча б на пару хвилин.

Це потрібно не для комфортної температури в салоні, а щоб система не застоювалася. Адже масло в кондиціонері з часом може стекти вниз. Через це деталі кондиціонера пересихають, починають погано тримати тиск, і підвищується знос вузлів і агрегатів.

Зверніть також увагу на ще одну нашу дуже корисну статтю, присвячену тому, чому запотівають вікна в автомобілі та як боротися з цією неприємністю.

ГОЛОВНА ГОЛОВНА   КОНТАКТИ КОНТАКТИ
Вас може зацікавити: