Ми готові запропонувати Вам найкраще!
ЕКСПЕРТНА ОЦІНКА
(044) 233-09-03,  (096) 445-02-80,  ...показати всі контакти...     info@realexpert.ua
Коли немає зв'язку, пишіть на вайбер або телеграм! Посилання у Контактах.
Меню
ГОЛОВНА ГОЛОВНА   КОНТАКТИ КОНТАКТИ



Вас може зацікавити:

Чи варто встановлювати газ на авто

Время газа

На тему установки газобалонного обладнання написано величезну кількість статей. Проте тема досі не втрачає своєї актуальності серед широкого кола автолюбителів. У статті описуємо особистий досвід експлуатації на оцінки легкових автомобілів на газу.

Відразу важливо зауважити, що величезне значення має не тільки бренд і якість обладнання. Головною запорукою успішної експлуатації переобладнаного транспортного засобу буде вибір компанії або станції технічного обслуговування, фахівці якої встановлять газ на автомобіль та надалі обслуговуватимуть цю систему.

Установка газобалонного обладнання на авто

Практично будь-який автомобіль з бензиновим двигуном досить просто можна переобладнати на газове паливо. Основними компонентами або вузлами системи є:

  • Газовий балон. Найчастіше встановлюється замість запасного колеса, щоб не зменшувати корисний об’єм багажника.
  • Електричний клапан на балоні, до якого підключаються дві мідні трубки: одна для заправки балона, друга – для подачі газу в підкапотний простір.
  • Редуктор. Функція якого знизити тиск газу і під цим зниженим тиском направити його на форсунки.
  • Електронна система (“мізки”) і фільтри.

Удавана простота системи підштовхує деяких водіїв, які люблять колупатися в своїй машині, до самостійної установки газобалонного обладнання. Цілком зрозуміло, що такий підхід абсолютно неправильний. Як з точки зору безпеки експлуатації, так і для подальшої оптимальної та безперебійної роботи обладнання. Така робота характеризується величезною кількістю різноманітних тонкощів, знання яких приходить до установників тільки з практичним досвідом. А ціна помилки може бути занадто високою.

Переваги та недоліки установки газу

Зрозуміло, що основною перевагою переобладнання транспортного засобу на газ, є економія на паливі. Заради чого все це і затівається. Як правильно, газ коштує приблизно в два рази дешевше за бензин. При цьому витрата газу в середньому на 15% більше, ніж на бензині. Але, зрозуміло, що економія все одно значна.

На газу двигун працює м’якше, ніж на бензині. А масло візуально менш чорне, що говорить про більш щадний режим роботи мотора.

При установці газу необхідно проходити додаткове ТО раз в 10-15 тисяч км. Технічне обслуговування включає в себе заміну газових фільтрів і деякі супутні періодичні профілактичні роботи з редуктором.

Важливо пам’ятати, що в Україні обов’язковою є реєстрація переобладнаних на газ авто з обов’язковою відміткою у свідоцтві про реєстрацію транспортного засобу.

Скептики часто висловлюють побоювання, що в разі дорожньо-транспортної пригоди ризик загоряння машин на газу істотно вище. Така думка є досить спірної, адже балон для газової суміші пропан-бутан має досить товсті стіни. А сам газ є зрідженим, а не стисненим, тому тиск в балоні відносно невеликий.

Також варто відзначити ще одну перевагу газового палива, про яку не завжди згадують. Справа в тому, що вихлоп автомобіля на газу містить значно менше шкідливих речовин в порівнянні з бензиновими аналогами. А це не тільки турбота про навколишнє середовище, а й про здоров’я своїх близьких, які так чи інакше цими газами дихають.

З багаторічного особистого досвіду володіння кількома різними авто на газу можемо впевнено сказати, що установка газу на авто себе безумовно окупає. Будь-яких проблем правильно встановлена система своєму власникові не доставляє. А економія на паливі, як то кажуть, очевидна!

ГОЛОВНА ГОЛОВНА   КОНТАКТИ КОНТАКТИ
Вас може зацікавити: