Ми готові запропонувати Вам найкраще!
ЕКСПЕРТНА ОЦІНКА
(044) 233-09-03,  (096) 445-02-80,  ...показати всі контакти...     info@realexpert.ua
Коли немає зв'язку, пишіть на вайбер або телеграм! Посилання у Контактах.
Меню
ГОЛОВНА ГОЛОВНА   КОНТАКТИ КОНТАКТИ



Вас може зацікавити:

Чим відрізняється іпотека від лізингу

кушнір ігор миколайович фото

Фінансовий лізинг для придбання житла під п’ять відсотків – дуже схожа програма на семивідсоткову доступну іпотеку. Все це створено для того, щоб українці могли виконати заповітну мрію, – обзавестися квартирою. З приводу іпотеки все приблизно ясно. Фінансовий лізинг, навпаки, викликає питання. Не дивно, адже це досить вузька і специфічна тема.

Купівля квартири в лізинг – що це?

Що включає в себе ця програма, чи перспективна вона? Житло береться в оренду, але в майбутньому у орендаря є право її викупу. Якщо зовсім просто, ситуація виглядає так: людина орендує квартиру, вносить щомісяця певний платіж, а коли термін закінчується, проводиться оформлення об’єкта нерухомості у власність. Підсумок: орендар перетворюється на власника тієї квартири, яку знімав.

В Україні така програма була запущена не так давно, але працює вже кілька років. Програма поки пропонується працівникам МВС, співробітникам Державної служби надзвичайних ситуацій, а також поліцейським. Якщо нерухомість передали у фінансовий лізинг, середня ставка становить близько дев’яти відсотків річних. За 2020 рік, згідно з відкритими статистичними даними, програму вирішили використовувати більше двох тисяч сімей.

Влада запевняє, що в осяжному майбутньому розширять список тих, хто зуміє взяти нерухомість в лізинг. Умови теж злегка зміняться. До оновленого переліку потраплять зокрема:

  • викладачі,
  • працівники медицини,
  • військові.

Тобто вигідними пропозиціями зуміють користуватися бюджетники та інші категорії населення. Поширення фінансового лізингу передбачається і на вимушених переселенців. Ставка буде знижена до п’яти відсотків, термін становитиме від одного року до двадцяти. Мінімум два десятки тисяч сімей зуміють зовсім скоро обзавестися власним житлом завдяки опрацюванню лізингової програми.

Відмінності між лізингом та іпотекою

Якщо порівнювати зі звичною всім іпотекою, лізинг дещо цікавіше в силу ряду причин. Перш за все, перший внесок не потрібен. Згідно зі статистикою, від іпотеки багато українців відмовляються тому, що потрібна значна первісна сума. При лізингу на рахунок цього не доведеться хвилюватися. У той же час, платіж щомісяця іноді виходить трохи більше, якщо проводити порівняння з іпотечними пільговими пропозиціями.

Вийти з лізингу вийде запросто, якщо необхідно, причому, штрафів не буде. Житло легко оформляється у власність, якщо внести відразу всю заборгованість. Також, можна забути про поручителів і заставу, що дуже зручно.

Основна різниця між лізингом та іпотекою: людина відразу знаходить статус власника, коли на нього оформили іпотеку. Тобто, кредит люди повертають тоді, коли живуть в оформленому на себе житло. Інакше працює лізинг: людина проживає в тій квартирі, яка є власністю лізингодавця, платить за неї якусь кількість років. Лише по закінченню терміну оформляється право власності. Коли борг закритий повністю. Нічого страшного в такому стані справ немає, адже багато людей десятиліттями знімають квартири і відмінно при цьому себе почувають. Втім, фактор власності для багатьох відіграє важливу психологічну роль.

Розповідає Голова правління – президент “Київміськбуду” Кушнір Ігор Миколайович

Ще цікавий момент розкриває у своєму інтерв’ю голова правління-президент “Київміськбуду” Кушнір Ігор Миколайович. Тільки вже готову квартиру можна придбати в лізинг. Приблизно 90% квартир у великих забудовників розкуповують до того, як будинок вводиться в експлуатацію. Отже, коли беруть лізинг-вибирають лише старе житло, яке вже перебувало в експлуатації. Правильне рішення – продумати даний момент, щоб люди могли вибирати квартири в лізинг і з первинного ринку нерухомості на стадії придбання майнових прав. Це б істотно розширило вибір. Знайшлась би значна кількість тих людей, хто хотів би купувати саме таке житло.

ГОЛОВНА ГОЛОВНА   КОНТАКТИ КОНТАКТИ
Вас може зацікавити: