Ми готові запропонувати Вам найкраще!
ЕКСПЕРТНА ОЦІНКА
(044) 233-09-03,  (096) 445-02-80,  ...показати всі контакти...     info@realexpert.ua
Коли немає зв'язку, пишіть на вайбер або телеграм! Посилання у Контактах.
Меню
ГОЛОВНА ГОЛОВНА   КОНТАКТИ КОНТАКТИ



Вас може зацікавити:

Чим відрізняється трансмісійне масло від моторного?

Олива та трансмісія

Серед усіх видів автомобільних запчастин і аксесуарів перше місце за обсягом і частотою продажів з великим відривом займають різноманітні масла. А серед цих рідин лідируючі позиції у моторних і трансмісійних рідин. Мастильні матеріали потрібні для забезпечення функціонування всіх рухомих деталей автомобіля, а їх правильний вибір гарантує безпроблемну експлуатацію машини протягом багатьох років. Чим же відрізняється моторне масло від трансмісійного і що потрібно знати про обидва типи таких рідин?

Початківець автолюбитель легко може заплутатися в різноманітних маркуваннях, і в підсумку залити в двигун, коробку перемикання передач або інший вузол не те масло. При цьому для несправності або поломки будь-якого агрегату буває достатньо навіть 100 грам мастила, яка не призначена для використання в цьому місці.

До складу кожного сучасного мастильного матеріалу входить значна кількість різноманітних присадок. Кожна з них виконує свою функцію, і вибираються в залежності від особливостей роботи того чи іншого вузла або агрегату. Давайте розберемося, що важливо знати про відмінності моторного і трансмісійного масла, і до чого може привести використання мастила не того типу.

Моторне масло

Це найпоширеніший тип машинного масла. За регламентами всіх виробників заміну масла в двигуні необхідно проводити в рази частіше, ніж в будь-яких інших вузлах. Крім того, об’єм рідини в двигуні зазвичай можна порівняти лише з об’ємом масла в коробці передач. У всіх інших системах: від роздавальної коробки на повнопривідних автомобілях до гідропідсилювачів керма обсяг необхідного мастила в рази менше.

Моторні масла складаються з основи (базове масло), а також набору різних хімічних присадок. Залежно від особливостей виробництва машинне масло ділиться на натуральне, змішане («напівсинтетика») і синтетичне. Про це детальніше напишемо нижче.

Всі види мастильних рідин маркуються буквено-цифровим кодом, який містить інформацію про характеристики масла і, відповідно, про сферу його можливого застосування. Такі маркування виробники наносять на підставі міжнародних класифікацій, тому немає ніяких проблем в тому, щоб в Інтернеті отримати повну інформацію про той чи інший продукт.

Кожен виробник автомобілів вказує рекомендацію щодо характеристик масла, яке необхідно заливати в двигун. Зрозуміло, вибір конкретного виду мастила залежить від особливостей мотора. Так для дизельного агрегату існують специфічні вимоги до присадок на відміну від більш простих бензинових двигунів. Всі ці рекомендації дуже важливо дотримуватися, в іншому випадку ресурс мотора помітно знизиться.

Головною особливістю всіх видів моторних мастил є їх можливість працювати при високих температурах і тиску (коли двигун працює). Але при цьому не втрачати експлуатаційні характеристики і при низьких температурах (при холодному запуску взимку). Саме це головним чином і відрізняє моторне масло від трансмісійного.

Трансмісійне масло

Трансмісійне масло не менш важливе для надійної експлуатації автомобіля. Основні сфери застосування такого мастила – коробки перемикання передач, гідропідсилювачі, диференціали і мости. «Трансміссіонка» так само як і моторне масло має класифікацію по ApI і SAE.

На всіх спеціалізованих сайтах наводиться інформація за характеристиками кожного продукту. На прикладі трансмісійного масла Фебі Gearbox:

Бренд:Febi
Тип: Масло трансмісійне
Застосування:АКПП, диференціал, міст
В’язкість SAE:75W-90
Склад:Напівсинтетичне
Специфікації API:GL-5

Основною функціональною особливістю трансмісійного мастила є його здатність створювати міцну маслянисту плівку у вузлах тертя, де навантаження є максимальними навіть у порівнянні з двигуном автомобіля. Тому, щоб забезпечити можливість тривалої і безпроблемної експлуатації таких шестернею або інших тертьових деталей трансмісії важливо використовувати тільки якісне масло з характеристиками, рекомендованими автовиробником.

Ще однією особливістю трансмісійного масла в порівнянні з моторним є його нездатність підтримувати робочі характеристики в умовах високих або дуже низьких температур. Саме тому заливка «трансмісіонкі» в мотор дуже швидко призведе до виходу його з ладу.

Є також і інші особливості, властиві для всіх видів трансмісійних мастил:

  • висока щільність і в’язкість;
  • присадки для захисту від корозії;
  • не окислюється на повітрі;
  • не утворює піну.

Класифікація мастил

Як ми вже писали вище, обидва розглянутих типів мастил складаються з трьох основ:

  1. «Мінералка». На відміну від синтетичних аналогів мінеральне масло є простим нафтопродуктом. Відносно недороге у виробництві, таке мастило зазвичай коштує дешевше інших. При цьому і чекати від нього будь-яких супер-характеристик не доводиться.
  2. «Синтетика». Синтетичні масла досить далекі від базових нафтопродуктів. Такі мастила виробляються в лабораторіях із застосуванням самих останніх передових технологій. Відповідно, застосовуючи саме такий тип мастила, можна домогтися найбільш якісних результатів по роботи вузлів і агрегатів автомобіля. “Синтетика” володіє прекрасною плинністю при широкому спектрі температур, що забезпечує максимальний захист від зносу як при холодному старті, так і при штатній роботі двигуна або коробки перемикання передач. Ще одним приємним для водіїв перевагою синтетичних мастил є збільшений інтервал його регламентними замінами.
  3. «Напівсинтетика». Грубо кажучи, є чимось середнім між мінеральними і синтетичними типами мастил. Відповідно, йому притаманні перевага і недоліки і тих, і інших. Напівсинтетичні масла за експлуатаційними характеристиками значно перевершують мінеральні. При цьому зазвичай характеризуються меншою плинністю в порівнянні з синтетичними аналогами, що може бути корисно при використанні у вузлах із великими накопиченими пробігами, де прокладки або сальники можуть починати втрачати герметичність.

Що буде, якщо залити не те масло

  1. Трансмісійне масло не працює при високих температурах. Якщо залити його в двигун, воно швидко почне вигоряти, утворюючи нагар на всіх внутрішніх поверхнях мотора. Така ситуація дуже швидко призведе до необхідності проведення капітального ремонту.
  2. Що буде, якщо змішати мінеральне масло і синтетику? Цього точно не варто робити, оскільки в результаті хімічних реакцій може статися або спінювання масла, або поява в ньому згустків або випадання осаду. Крім того, що ці фактори швидко призведуть до необхідності проведення ремонту двигуна, спінювання несе в собі ще й загрозу пожежі. Не рідкісні випадки, коли емульсія масла через такого спінювання або через попадання води починає «кипіти» і виливатися через щуп. Таким чином, мастило може потрапити на розпечений вихлопний колектор, що в свою чергу із великою ймовірністю призведе до загоряння.
  3. Що буде, якщо залити моторне масло в коробку перемикання передач? Гарного нічого не буде. Така суміш ускладнить роботу коробки, що для «автомата» швидко призведе до необхідності ремонту, а для МКПП – до підвищеного зносу деталей.

Як відрізнити моторне масло від трансмісійного?

Коли ви залишили в гаражі масло «на долив», часто буває, що етикетка або загубилася, або не читається. Особливо часто така ситуація трапляється з невеликими літровими ємностями. Не рідкісні і випадки того, що оригінальна тара не зберіглася, а рідина налита у звичайну пластикову пляшку.

Наводимо кілька «народних» способів відрізнити моторне масло від трансмісійного:

  • Плівка. Занурюємо два пальці в рідину, виймаємо і розсовуємо їх. Моторне масло створить між пальцями плівку, яка потягнеться на 2-3 мм. При цьому у трансмісійної рідини плівка за пальцем тягнутися не буде.
  • Запах. Кожен, хто хоч раз мав задоволення понюхати трансмісійне масло, знає цей специфічний сірчаний запах. При цьому масло для двигуна яскраво вираженого різкого запаху не має.
  • Вода. Візьміть невелику кількість масла і налийте туди пару крапель води. Якщо крапля тримає форму і плаває на поверхні, то ми маємо справу із моторним мастилом. Якщо ж крапля перетворюється на райдужну плівку, то швидше за все це «трансмісіонка».

Важливо розуміти, що зазначені вище способи визначення типу масла, не завжди можуть дати точний результат. Тому, якщо інформацію на етикетці Прочитати не вдається, надійніше буде просто купити нову рідину, ніж ризикувати і заливати в машину що попало.

ГОЛОВНА ГОЛОВНА   КОНТАКТИ КОНТАКТИ
Вас може зацікавити: