Ми готові запропонувати Вам найкраще!
ЕКСПЕРТНА ОЦІНКА
(044) 233-09-03,  (096) 445-02-80,  ...показати всі контакти...     info@realexpert.ua
Коли немає зв'язку, пишіть на вайбер або телеграм! Посилання у Контактах.
Меню
ГОЛОВНА ГОЛОВНА   КОНТАКТИ КОНТАКТИ



Це цікаво: чим відрізняються котеджі та квартири в США від наших

Дом в Америке

Розглядаючи фотографії в Інтернеті, може скластися враження, що жити в заміському будинку або квартирі в США вкрай затишно і красиво. Але це не зовсім так, адже життя в Америці не таке красиве і комфортне, як може здатися на перший погляд. Розповідаємо про десять побутових дивацтв життя в США, які для нашої людини здадуться абсолютною дикістю.

Відсутність централізованого опалення

Америка – це перша країна в світі, яка ввела централізоване опалення в житлових будинках. Однак це було ще в минулому столітті, а в наші дні центральне опалення є дуже великою рідкістю. Зараз всі квартири в будинках опалюються від індивідуальної котельні в підвалі, а в приватному секторі прийнято використовувати альтернативні опалювальні способи, включаючи:

  • каміни. Практично в кожному американському заміському будинку є камін, в якому можна розпалювати вогонь;
  • спліт-системи або кондиціонери;
  • газові або твердопаливні котли;
  • повітронагрівачі тощо.

Чому американці ходять вдома у взутті

Нерідко можна побачити американця, який ходить по квартирі у вуличному взутті. Звичайно, у нас теж таке може зустрічатися, але все ж прийнято перевзуватися. Побачити американця, який приходить додому, роззувається і надягає домашні тапочки практично неможливо. І це не пов’язано з класичною лінню жителів США, тут справа в іншому.

Причина криється в тому, що вулиці в Америці дійсно чисті. Причому настільки, що взуття не брудниться. Дороги і тротуари регулярно миють з використанням спеціальних засобів для чищення. Тому американці і не роззуваються вдома, адже бруду на вулиці просто немає.

Крім цього в Америці більшість людей пересуваються на своїх машинах, а багато ходити пішки просто не прийнято. Тому вони просто паркують автомобіль в гаражі, який примикає до будинку. Природно, взуття в такому випадку залишається чистим.

Особливості приватних будинків

Практично всі типові приватні будинки в США двоповерхові, при цьому досить просторі. При цьому звичних для нас коридорів або прихожих у американців немає. Потрапивши в будинок, людина відразу заходить в вітальню, яка одночасно є і їдальнею. Також відразу біля входу з вулиці розташовуються сходи на другий поверх.

Ще одна дивина полягає в особливостях вхідних дверей. У американців не прийнято ставити масивні броньовані двері. Замість цього вхідні двері обладнані вставками зі скла, завдяки чому вони більше схожі на міжкімнатні.

Глибокі раковини

Ще одна дивина пов’язана з раковинами, які тут дуже глибокі. За своїми розмірами вони швидше нагадують маленьку дитячу ванну, ніж звичайну мийку. Американці не люблять витрачати багато часу на побутові справи, тому в такій раковині може поміститися все, що потрібно відмити відразу.

Крім цього під раковиною на кухні зазвичай відсутнє звичне нам відро для сміття. Замість цього у злив води встановлюють подрібнювач відходів.

Американський прапор на будинку

Особливі вікна

У США люди особливо не переймаються захистом свого особистого життя, тому закривати вікна шторами або фіранками не прийнято. Швидше за все, це пов’язано з особливостями американського менталітету, де кожен поважає приватне життя іншого і не лізе не в свою справу. Однак при цьому жалюзі в Штатах дуже люблять і часто використовують.

Ми давно звикли, що вікно повинно відкриватися всередину, при цьому у нас прийнято встановлювати двостулкові вікна. В Америці вікна найчастіше відкриваються вони вгору. На таких вікнах немає ручок, які виступають вперед. Серед основних переваг такої системи можна відзначити те, що сильний вітер не зможе відкрити вікно і плескати стулками. Але ось мити такі вікна не дуже зручно.

Тонкі стіни

В Америці рідко можна зустріти товсті стіни з цегли або бетону. Стіни зазвичай досить тонкі, до 20-30 см. У зв’язку з цим в будинках немає підвіконь, на яких у нас прийнято ставити квіти.

Стіни найчастіше будують з дощок або товстої фанери, між якими поміщають утеплювач. Як матеріал для внутрішнього оздоблення прийнято використовувати гіпсокартон, на який наносять фінішний шар штукатурки. При цьому шпалери також зустрічаються не дуже часто. Основною перевагою таких будинків є їхня вартість, особливо, якщо порівнювати з цегляними. Звичайно, довговічними такі споруди не назвеш, проте 40-50 років будинок все ж простоїть.

Ще однією причиною будівництва таких споруд є безпека. У разі землетрусу або іншого стихійного лиха цегляний будинок може впасти, заподіявши значні травми людям, які знаходяться всередині.

Особливості санвузла

У Штатах складно знайти роздільний санвузол. Найчастіше у ванній кімнаті знаходиться унітаз, умивальник і душ. При цьому в класичному заміському будинку завжди є кілька подібних ванних кімнат, найчастіше індивідуальних для кожного члена сім’ї. У санвузлі також розташовуються шафки, де американці зберігають засоби особистої гігієни і аптечку.

В Америці не прийнято ставити в квартирах пральні машини, тому в підвалах багатоквартирних будинків зазвичай є пральні. Середня вартість прання становить 3-4 долари. Також в пральнях завжди встановлені сушарки, які в наших квартирах можна зустріти не часто. Оскільки речі з сушарки виглядають як погладжені, американці не користуються прасками. Ця побутова техніка не користується в США популярністю.

Незвичайний душ

У Штатах частіше прийнято користуватися душовими кабінками, а не ванними. При цьому немає звичних для нас шлангів з лійкою на кінці. Лійка фіксується в стіні, тому взяти її до рук неможливо. Можна тільки відрегулювати, в який бік буде литися вода, і то несуттєво. Подібний спосіб розміщення вкрай незвичний, до того ж не дуже комфортний, проте в Америці це є стандартом, до якого всі звикли.

Як рахують кількість кімнат

У нас прийнято визначати вартість квартири обо оцінювати котедж за кількістю кімнат. Однак в Америці так не роблять. Оцінка нерухомості вимірюється числом спальних кімнат, а інші приміщення навіть не розміщують в описі. Адже кожен американець і так розуміє, що буде в будинку. Їдальню і кухню прийнято відокремлювати від вітальні не перегородками, а просто зонуючи простір.

Таким чином, в квартирі або будинку з трьома спальнями обов’язково повинна бути їдальня. Для наочності можна сказати, що нашу двокімнатну квартиру американці вважали б односпальною, а однокімнатну – квартирою-студією.

Відсутність люстр

Американці люблять просторі, світлі приміщення. Однак там не зустріти класичних люстр, як у нас, які звисали б зі стелі. Найчастіше розміщуються стельові вентилятори з вбудованим освітленням, а також багато світильників, як навісних, так і підлогових.

ГОЛОВНА ГОЛОВНА   КОНТАКТИ КОНТАКТИ