Ми готові запропонувати Вам найкраще!
ЕКСПЕРТНА ОЦІНКА
(044) 233-09-03,  (096) 445-02-80,  ...показати всі контакти...     info@realexpert.ua
Коли немає зв'язку, пишіть на вайбер або телеграм! Посилання у Контактах.
Меню
ГОЛОВНА ГОЛОВНА   КОНТАКТИ КОНТАКТИ



Цікаві факти про нерухомість

Грибова хата Буковель

Які асоціації виникають у нас зі словом “нерухомість”? У багатьох в уяві спливають картинки глянцевих журналів, на яких красиві заможні люди п’ють коктейлі біля басейнів дорогих особняків. Або ж зображення впевнених у собі чоловіків в ідеальних костюмах, що укладають угоди з продажу житлових будинків і багатоповерхових офісних будівель. Ми знайшли деякі цікаві факти про нерухомість у світі, можливо, щось здасться Вам корисним або просто цікавим.

Для початку трохи з історії. У стародавніх греків існувало правило, згідно з яким у разі несплати боржником боргу, його земельна ділянка ставала власністю кредитора. На такій ділянці навіть ставилася спеціальна табличка, яка називалася “Hypothéke”, тут навіть переклад на українську мову буде зайвим.

У першому столітті до нашої ери в Римі жила дуже багата людина на ім’я Марк Ліциній Красс, який основну частину свого багатства нажив за допомогою пожеж. Схема його дій була така: як тільки спалахувало якась будівля, заповзятливий Марк тут же пропонував господареві палаючої будівлі купити його разом із земельною ділянкою. Само собою ціна, яку Марк пропонував господареві будівлі, була набагато нижче його реальної вартості на ринку давньоримської нерухомості. Подібну пропозицію Марк так само робив і власникам сусідніх будівель. Що не дивно, адже в ті смутні часи пожежі були звичайною справою, вогонь перекидався з одного будинку на інший, і так вигорали цілі міста. В разі якщо пропозиція Марка Ліцинія приймалося, він дуже оперативно направляв на гасіння і подальше відновлення будівлі своїх численних рабів. Якщо ж господарі будівель відмовлялися від подібних угод, ніхто не поспішав гасити пожежі.

З давньої епохи перенесемося в Америку початку двадцятого століття, де в 1912 році один інженер на прізвище МакМэйхон узявся за будівництво хмарочоса, що для тих часів уявлялося чимось грандіозним. За його задумом хмарочос повинен був вирости під 146 метрів у висоту, але юристи, які займалися складанням договору для інвесторів, помилилися в цифрах і вказали висоту будівлі не в метрах, а в дюймах. Завдяки цій помилці ми маємо найнижчий у світі хмарочос заввишки в 12 метрів.

А тепер пару слів про саму провальну угоду в історії продажу нерухомості. Такий по праву можна вважати договір довічного утримання 90-річної французької мадам Жанни Кальман. Один заповзятливий юрист вирішив таким чином заволодіти її особнячком і уклав з літньою француженкою договір ренти з довічним змістом. Істотним моментом було те, що згідно з договором юрист повинен був щомісяця платити старенькій певну суму, яка в підсумку складалася вартість її будинку. Юристу було 47 років, і він щиро сподівався пережити мадам Кальман і здорово заощадити. Але доля розпорядилася інакше, Жанна пережила невдалого юриста і померла у віці ста двадцяти років! Варто додати, що за роки дії договору вона примудрилася отримати прибуток, рівну потрійний вартості її будинку! Тому що після смерті юриста всі його зобов’язання лягли на плечі його вдови.

Повернемося до Штатів, де Верховний суд США в 1948 році визнав незаконними угоди з нерухомістю, що укладаються за принципом сегрегації. Але більшості американців було непросто дотримуватися нових правил, і як тільки “чорна” сім’я поселялася в якомусь з будинків “білого” кварталу, сусіди поспішали позбавитися від своїх будинків, побоюючись обвалу цін на нерухомість в такому районі. Спритні агентства нерухомості вміло користувалися подібними ситуаціями, скуповували нерухомість у білого населення за цінами, дешевше ринкової вартості, щоб потім продати її чорним по вже завищеними цінами.

Перевернутий будинок

А кому відомий той факт, що знаменита напис Hollywood на голлівудських пагорбах Лос-Анджелеса це всього лише шматок рекламної інсталяції Hollywoodland? Ця масштабна рекламна конструкція була встановлена одним агентством нерухомості в 1923 році і знаменувала собою заклик до придбання нерухомості в районі з однойменною назвою. Її планували прибрати через півтора року, але в результаті, втративши закінчення, вона стала однією з візитних карток США.

Чому в Японії хмарочоси ростуть як гриби після дощу? Всьому причиною дуже високі ціни на землю в сукупності з значною кількістю жителів країни Висхідного сонця. І декому вдається цими обставинами вдало користуватися. Наприклад, один житель Токіо придбав місце під парковку площею всього лише якихось тридцять квадратних метрів. Після чого взяв і побудував на цьому місці будинок висотою в три поверхи, будівництво якого обійшлося йому в п’ятсот тисяч доларів, що за мірками цін на ринку нерухомості японської столиці зовсім небагато.

А як вам такий факт? Однією англійської леді вдалося ні багато ні мало, а відсудити у ріелтора, який продав їй будинок, велику суму грошей за те, що при продажу ріелтор не спромігся повідомити літню англійку про те, що в будинку живе привид.

Художник Жан-Франсуа Фурту спроектував і побудував для себе будинок “догори дном”. На таку ідею його надихнули казки, які він чув у дитинстві від бабусі з дідом. Щоб увійти в будинок, потрібно пролізти у вікно другого поверху. Подібних будинків в сучасному світі стає все більше.

ГОЛОВНА ГОЛОВНА   КОНТАКТИ КОНТАКТИ