Ми готові запропонувати Вам найкраще!
ЕКСПЕРТНА ОЦІНКА
(044) 233-09-03,  (096) 445-02-80,  ...показати всі контакти...     info@realexpert.ua
Меню
ГОЛОВНА ГОЛОВНА   КОНТАКТИ КОНТАКТИВас може зацікавити:

Дров’яна піч: кращі та гірші види дров

Дрова

При виборі дров для дров’яної печі або каміна у Вас є безліч варіантів. Проте є два основні фактори, які Ви повинні враховувати при виборі палива для печі: тип дров і вміст вологи. У цій замітці ми пояснимо, з яких дерев виходять кращі поліна для печі і каміна.

Чому вид дров має велике значення?

Вибір дров складніше, ніж Ви думаєте. Паливо, яке Ви спалюєте, має вирішальне значення для продуктивності та довговічності обладнання. Тому дуже важливо купити «правильні» дрова. Незалежно від того, заготовлюєте Ви паливо самостійно або користуєтеся послугою доставки, при виборі необхідно знати про породи дерев якомога більше. Деревні породи впливають на те, наскільки добре працює піч:

 • Ефективність дров’яної печі може в значній мірі залежати від типу деревини, яку Ви спалюєте. Тендітні та смолисті (маслянисті) поліна можуть горіти неефективно. З цієї причини сосна, береза, осика та кілька інших порід — далеко не кращі дрова для печі.
 • Зовнішній вигляд: вибір дров з типово смолистих порід може привести до утворення густого чорного диму, який затуманює переднє скло каміна. Після цього очищення скла може бути складним і зайняти багато часу.
 • Надійність: вибір м’яких і смолистих полін також негативно позначається на надійності дров’яної печі. М’які та смолисті дрова виробляють хімічні речовини, жорстко впливають на внутрішні компоненти обладнання. Зокрема, каталітичний пальник і вентилятор з часом можуть прийти в непридатність. Що негативно позначиться на якості згоряння. З цієї причини тверді породи дерев забезпечують значно менший знос печей і дають можливість отримати краще паливо.
 • Безпека: палаючі дрова з смолистих порід деревини створюють потенційну загрозу безпеці в будинку. Смолиста деревина виробляє значну кількість креозоту, який накопичується всередині димової труби і часто стає основною причиною пожеж всередині печі.

Березові дрова

Кращі типи дров для використання

Отже, які колоди найкраще підходять для дров’яної печі? Будь-яке не смолисте тверде дерево може дати хорошу віддачу тепла, але три найкращих варіанти такі:

 • Дуб: відомий своїм повільним горінням, дуб, ймовірно, найкращий різновид дров. Це щільна деревина листяних порід, доступна в більшості регіонів України. У той час як дрова з дуба можуть зажадати трохи більше часу, щоб стати правильно витриманими, ніж інші дерева, вогонь з добре витриманих полін в дров’яної печі буде підтримуватися досить довгий час. Це основні дрова для печей, і, ймовірно, один з кращих варіантів для використання в якості палива.
 • Клен. Кленові дрова горять дуже добре. При правильному витримуванні, він виробляє довге і стійке горіння у Вашій дров’яної печі. Клен можна знайти по всій території країни, що робить його улюбленим вибором багатьох покупців.
 • Ясен: горить рівно і легко розщеплюється. Чого ще можна вимагати? Ясен дає можливість отримати одне з кращих видів палива для спалювання в дров’яних печах. Він також зустрічається практично по всій території України, доступний у всіх регіонах.

Дрова дубові

У той час як дуб, ясен і клен входять в трійку кращих, існує багато інших видів дров. Які можна використовувати в дров’яних печах:

 • бук;
 • вишня;
 • яблуні тощо.

Найгірший вид дров для використання

Не всі дерева однакові. Так само, як є види дров, які ми рекомендуємо, є і кілька, які ми не радимо використовувати ні під яким приводом. Більшість з них не рекомендується, тому що це або м’які види дерев. Або сильно смолисті, або і те, і інше. Хвойні породи швидко і ефективно згорають. І під час цього процесу виробляють шкідливі хімічні речовини. Смолиста деревина виробляє густі масла, які очорнюють скло і забруднюють внутрішню поверхню печі. Ми не рекомендуємо використовувати наступні типи дров:

 • сосна;
 • вільха;
 • ялина.

За допомогою цього посібника Ви легко підберете найкращі дрова для спалювання в дров’яній печі!

Як правильно зберігати дрова

Важливо також брати до уваги той факт, що для збереження своїх властивостей дров потрібно забезпечити надійні умови для їхнього зберігання. Ви повинні подбати про те, щоб паливо добре провітрювалося. І було захищене від впливу вологи. В іншому випадку Ви можете зіпсувати навіть найякісніші дубові поліна.

В ідеалі необхідно організувати окреме місце – сарай з піддоном. Намагайтеся робити так, щоб дрова не лежали на сухій землі. Оскільки вони можуть вбирати з неї вологу. В крайньому випадку можна облаштувати навіс з піддоном. Це захистить паливо від опадів, а піддон не дасть деревині брати воду з сирої землі.

ГОЛОВНА ГОЛОВНА   КОНТАКТИ КОНТАКТИ
Вас може зацікавити: