Ми готові запропонувати Вам найкраще!
ЕКСПЕРТНА ОЦІНКА
(044) 233-09-03,  (096) 445-02-80,  ...показати всі контакти...     info@realexpert.ua
Коли немає зв'язку, пишіть на вайбер або телеграм! Посилання у Контактах.
Меню
ГОЛОВНА ГОЛОВНА   КОНТАКТИ КОНТАКТИ



Вас може зацікавити:

Емоції та безпека дорожнього руху

Эмоции за рулём

Якщо ви схвильовані, налякані, перебуваєте в пригніченому стані. Або, навпаки, радісно схвильовані несподіваною удачею, то ці емоції негативно впливають на ваші навички водіння і увагу. Занадто часто ми сідаємо за кермо після складної розмови, сварки з кимось, після неприємностей на роботі тощо.

Якщо ви відчуваєте, що схвильовані, і вам треба кудись їхати, зробіть деякі кроки. Які дозволяти вам зробити безпечну для вас і для інших учасників руху поїздку. Перш за все, вам треба з’їхати з проїжджої частини дороги і зупинитися. Закрити очі, зробити наскільки глибоких зітхань і розслабитися. Якщо емоції особливо сильні, вийдіть з машини і зробите коротку пішу прогулянку, попийте води.

Якщо ви чимось стурбовані, у вас депресія, а зупинитися немає можливості. То прикладіть зусилля, щоб відволіктися від своїх негативних думок, зосередьтеся на дорозі.

Фактори відволікання

Дослідження показали, що водій, перебуваючи під впливом негативних (а часто і позитивних) емоцій, сильніше відволікається від дороги. Ніж, наприклад, при розмові по мобільному телефону під час руху. При цьому у водія:

  • послаблюється увага,
  • збільшується час реакції,
  • він не в змозі адекватно реагувати на різке уповільнення попереду йде автомобіля або погіршення стану дороги,
  • водій не в змозі прогнозувати і оцінювати дії інших учасників дорожнього руху,
  • водій може мимоволі скоротити відстань між своїм і попереду йде транспортним засобом, раптово перебудуватися на іншу смугу або виїхати на зустрічну смугу руху.

Емоції несуть відповідальність за багато нещасних випадків, в т. ч. й зі смертельним результатом.

Якщо ви все-таки потрапили в ДТП і відчуваєте, що можете стати об’єктом для гніву інших водіїв, то виконайте наступні дії, щоб захистити себе:

  1. Залишайтеся в своєму автомобілі. І якщо до вашого транспортного хтось наближається, закрийте всі вікна і зачините двері.
  2. Якщо ви розмовляєте з іншим учасником ДТП, уникайте робити різкі жести. Які він може розцінити як загрозливі і образливі.
  3. Висловіть жаль, що сталося ДТП.

Водіння автомобіля стає все більш і більш персоніфікованим. Багато водіїв розцінюють ваші неправильні дії, як спрямовані особисто проти них. Від цього вони приходять в лють і в такому стані виконують маневр, щоб уникнути зіткнення. У цьому випадку спалах гніву можна погасити, зробивши жест вибачення, який означає, що ви визнаєте помилку.

Контроль емоцій відіграє важливу роль для безпеки руху. Але існує багато інших речей, які відволікають увагу водія і можуть створити проблеми для нього та інших. Під час руху утримайтеся від їжі і пиття. А також від читання, розглядання дорожніх карт, Інтернет-серфінгу, застосування косметики і тому подібних занять.

Якщо вам необхідно терміново поговорити по мобільному телефону, використовуйте спеціальний пристрій. Який залишає руки вільними, коли ви ведете автомобіль. Коли ви за кермом ви повинні бути повністю зосереджені на дорозі і не відволікатися на інші дії і сильні емоції, що володіють вами.

Агресія за кермом

Агресія за кермом

Звичайно, у водіїв часто виникають ситуації, коли їх гнів виправданий. Специфічні транспортні ситуації часто перетворюють ввічливого, чемного водія в сердиту людину. Емоції виходять з-під контролю і перш, ніж ви це усвідомлюєте, ваша їзда стає небезпечною.

Дослідження показують зв’язок між емоційним станом водія і безпекою водіння. Зміни в емоційному стані можуть посилити схильність людини до ризику. Він відчуває, що йому треба “спустити пар”. Іноді ці емоції можуть бути швидкоплинними, іноді вони набувають стійкий характер. Слабкий емоційний контроль різко збільшує ризик ДТП.

Агресія водіїв відома як “дорожній гнів”. Агресивні водії демонструють ворожість до інших учасників дорожнього руху. У гніві вони їздять з недозволеною швидкістю, наближаються на мінімальну відстань до інших автомобілів. Нерідко залякуючи їх водіїв. Тому їх шанси потрапити в ДТП різко збільшуються.

Психологія водія-найважливіший фактор, що пояснює таку неадекватну поведінку на дорозі. Вона включає в себе індивідуальні особливості характеру водія, транспортні сценарії. І те, як водій оцінює виникаючі на дорозі ситуації.

Емоції, такі як нудьга, призводять до втоми. А втома, як відомо, послаблює робочі характеристики учасника руху і збільшує небезпеку зіткнення. Існує і така проблема як бажання “гострих відчуттів”. Рухаючись з надмірною швидкістю, проскакуючи перехрестя на заборонний сигнал світлофора, водій активно шукає викид адреналіну. Зазвичай це відбувається під впливом алкоголю.

Звичайно, ми люди і ніщо людське нам не чуже. Ми не були б людьми, якби у нас не було б емоцій. Коли ми їздимо під впливом негативних емоцій, наш вибір стратегії-поведінковий результат. Який і має значення для безпечної або небезпечної поїздки.

ГОЛОВНА ГОЛОВНА   КОНТАКТИ КОНТАКТИ
Вас може зацікавити: