Ми готові запропонувати Вам найкраще!
ЕКСПЕРТНА ОЦІНКА
(044) 233-09-03,  (096) 445-02-80,  ...показати всі контакти...     info@realexpert.ua
Коли немає зв'язку, пишіть на вайбер або телеграм! Посилання у Контактах.
Меню
ГОЛОВНА ГОЛОВНА   КОНТАКТИ КОНТАКТИВас може зацікавити:

Газонокосарка на дачу для кращого газону! Поради щодо вибору та експлуатації

Газонокосилка самоходная

Маленька машинка на колесах, до днища якої прикріплений ріжучий ніж. А для управління є П-подібна рукоять. Кращу конструкцію для стрижки газону придумати неможливо. Не дивно, що газонокосарки за своєю суттю і принципом роботи не змінюються вже десятки років. Вони тільки вдосконалюються з часом, стають все більш функціональними і комфортними.

До речі, оскільки на ринку газонокосарок конкуренція дуже висока, то кожен виробник намагається придумати свою унікальну новинку, ексклюзив. Щось, що виділить його товар серед інших. Це ускладнює вибір газонокосарки для дачі. Про те, яка користь від різних технологічних впроваджень в газонокосарках, і як їх використовувати при стрижці газону на дачі, ми розповімо в цій статті.

Як залежить функціонал газонокосарки від виду палива

Для дачі часто використовують найпростіші та дешеві газонокосарки – механічні. Вони оснащені барабаном з лезами. Обертаючись, леза стрижуть газон, як ножицями: дуже акуратно, але повільно. Набагато швидше рухається справа, якщо використовувати косарку з двигуном. За типом встановленого мотора і виду його палива, ця техніка бувають трьох видів:

 1. Електричні газонокосарки. Такий прилад працює від мережі, тому вибирається для невеликого газону (до 5 соток), який розташований біля будинку. Це найкраща газонокосарка для дачі з невеликим майданчиком трави. Вона легка, завжди готова до запуску. Якщо любите часто стригти маленьку галявину, цей інструмент вельми до речі. Він малошумний і легкий, є можливість вибрати і досить потужну машинку, з мотором на 2-3 кВт. Але кожні півгодини електродвигун потрібно вимикати і дати йому час охолонути, щоб уникнути його перегріву. У мінуси також зараховується обмежений радіус роботи: тільки на довжину електричного кабелю.
 2. Бензинові газонокосарки. Бензинову машинку для стрижки трави радимо придбати для великих газонів (10-20 соток). А також і для тих, які розташовані далеко від будинку. Вона автономна в роботі, відрізняється високою потужністю і продуктивністю. Прослужить довше, ніж електрична, і працює довго, без перегріву двигуна. Хоча в обслуговуванні є набагато складнішою, а коштує суттєво дорожче. З мінусів також високий рівень шуму і вихлопні гази.
 3. Акумуляторні. Газонокосарки, що працюють від акумуляторної батареї, теж дуже зручні. Вони екологічно чисті, нешумні, але до розетки кабелем не прикріплені. Рекомендована площа покосу 5-6 соток, тривалість роботи без підзарядки 30-40 хвилин. Але зарядивши акумулятор знову, можна стригти і великі галявини. Акумуляторна техніка, як і мережева електрична, підходить для роботи в закритих приміщеннях, так як не видає вихлопів.

Газонокосарка бензинова

Як вибрати газонокосарку? Перед покупкою потрібно визначити, який розмір вашого газону, і де він розташований. А також, наскільки складним є рельєф ділянки. Це допоможе вам у виборі типу палива, а також різних технічних характеристик. Якщо вибирати газонокосарку за кількістю функцій для підвищення продуктивності й комфорту, то лідирують в цьому плані бензинові косарки. Практично, у всіх сучасних бензинових агрегатів є:

 • Самохід. Така важлива функція як привід на колеса встановлена в більшості бензинових агрегатів. Хіба що самі малопотужні її не мають. А ось електричні та акумуляторні моделі, як правило, несамохідні. Дуже рідко є моделі, у яких встановлений привід на колеса. Решта треба штовхати перед собою. З легкою машинкою на рівному газоні проблем не виникне. А ось на великій території, та ще по нахилу потрібна самохідна газонокосарка. Задньопривідна – дуже стійка, їде по крутих пагорбах. Передньопривідна – чудово маневрує по складному рельєфу ділянки.
 • Синхронне регулювання висоти косіння. Над колесами бензинових агрегатів встановлені пружини. Вони стискаються при одному русі центрального важеля. Дека піднімається або опускається. Міняти висоту стрижки можна на ходу, не зупиняючи машину. Електрогазонокосарки також мають регулювання висоти скошування. Але у більшості моделей вона ручна. Тобто вам потрібно за допомогою гайкового ключа відкрутити кожне колесо окремо, а потім вставити його в паз, який знаходиться вище або нижче. Іноді регулювання проводиться шляхом перестановки колісних осей. Таким чином, якщо газон нерівний, є западини і горбки, і висоту зрізу потрібно міняти часто, то краще брати бензиновий агрегат з центральним регулюванням висоти косіння.
 • Велика ширина косіння. Якщо косарка за один прохід стриже півметра, це вигідно для великої території. Виходить висока швидкість роботи і продуктивність. В основному, велика ширина проходу у бензинових пристроїв. Однак, якщо у вас газон засаджений квітковими клубами, є лавки, дерева і кущі, то вам, навпаки, потрібна вузька прохідність. Тоді краще брати невелику електричну косарку. Якщо ж газон великий, то можна купити і бензиновий прилад, а вузькі місця доробляти тримером.

Які завдання потрібно вирішувати на газоні? Які функції для цього потрібні?

Головне завдання – стрижка трави. Для звичайної регулярної стрижки підійде будь-яка газонокосарка. По суті, це її головна функція – зрізати траву. Зріз в звичайному режимі проводиться в травозбірник, прикріплений ззаду пристрою. Скошена трава з нього викидається потім у відведене місце, а контейнер миється (пластиковий) або ж витрушується (тканинний). Чим більше об’єм травозбірника, тим довше ви зможете працювати, не перериваючись на його очищення. Найзручніший травозбірник комбінованого типу. Він має пластикове дно і пластикові ребра для жорсткості, а інша частина виконана з синтетичної тканини. Таким чином, досягається легкість і велика наповнюваність. Також гарні пластикові баки з продуманими щілинами для вентиляції, де трава укладається щільно, не забиває контейнер. Дуже зручно, коли є сигнальний прапорець, який піднімається, коли бак заповнений, і оглядове віконце, через яке видно, скільки ще місця залишилося в травозбірнику.

Газонокосарка з бензиновим двигуном

Додаткові варіанти використання

Крім стрижки, за допомогою газонокосарки, можна виробляти добриво газону або ж заготовлювати високу траву на корм тваринам.

Що потрібно для добрива газону? Функція мульчування. Вона властива не всім газонокосаркам. Для цього в комплекті газонокосарки є спеціальний ніж. У нього загнуті краї, він кришить траву в дрібну кашку. Якщо встановити заглушку, щоб трава не викидалася в бак або збоку, то подрібнена рослинність падає ззаду, рівно покриваючи газон. Виходить добриво газону органічними відходами.

Як скосити траву на сіно? Для цього вибирайте агрегат, у якого є система бічного викиду трави. Не всі косарки мають цю функцію. Вона важлива, якщо ви хочете зістригти високу траву або вологу. Процес йде дуже швидко, без збору в контейнер. Для зручності травозбірник відстібається, а трава викидається збоку. Цей спосіб актуальний, якщо треба висушити траву на сіно.

Які ще є функції у газонокосарок і для чого вони потрібні

Газонокосарка стриже траву

Сучасні газонокосарки мають багато технічних пристосувань, що поліпшують комфорт при зрізі трави. При виборі газонокосарки, потрібно подумати, чи потрібна вам ця функція. І де ви будете її застосовувати.

 • звужений спереду корпус – дозволить «пірнати» під кущі і лавки, щоб акуратно вистригти та траву;
 • великі задні колеса – підвищують маневреність пристрою;
 • глибокий протектор на колеса – під час косіння косарка не грузне і ковзає по мокрій траві;
 • складана рукоятка – дозволяє компактно зберігати косарку взимку або перевозити в багажнику;
 • колеса на підшипниках – витримують важку вагу, не відлітають. Встановлюються в потужних великих моделях;
 • мийка деки є у функціональних бензинових косарок. Вона відноситься до тих систем, які підвищують ціну агрегату. Зате ця функція дозволяє, включивши мотор і підключивши до штуцера шланг, помити деку від бруду і трави.

ГОЛОВНА ГОЛОВНА   КОНТАКТИ КОНТАКТИ