Ми готові запропонувати Вам найкраще!
ЕКСПЕРТНА ОЦІНКА
(044) 233-09-03,  (096) 445-02-80,  ...показати всі контакти...     info@realexpert.ua
Коли немає зв'язку, пишіть на вайбер або телеграм! Посилання у Контактах.
Меню
ГОЛОВНА ГОЛОВНА   КОНТАКТИ КОНТАКТИ



Вас може зацікавити:

Гриль для дачі: газовий, електричний або вугільний

Вибираємо гриль

Коли мова заходить про заміський будинок або про дачу, перше, що спадає на думку – це шашлики. Ну, або як зараз більше заведено говорити – приготування м’яса на грилі чи барбекю. Багато хто стикається з проблемою вибору гриля для своєї ділянки. Які вони бувають і як не помилитись при покупці?

Класичними вважаються грилі та установки барбекю, які працюють на вугіллі. Однак, зараз є цікаві альтернативні рішення, які використовують як паливо газові балони або просто працюють від електромережі. Кожен із цих варіантів має свої рішення. І може бути оптимальним вибором у тій чи іншій конкретній ситуації. Давайте структуруємо інформацію та розберемося!

Обираємо гриль правильно:

1. Електричні грилі

Електрогриль

Ми розпочали огляд саме з електричних моделей, оскільки саме цей вид є найпростішим в експлуатації та при цьому недорогим. Так деякі моделі можна купити менш ніж за 2000 грн. Однак, на невисокій ціні переваги такого обладнання для дачі не закінчуються.

Електротехніка, на відміну від газових або вугільних варіантів, є найбільш пристосованою для використання в будинку або на літній кухні. При цьому її також без проблем можна виносити і на прибудинкову ділянку.

Вибираючи саме електричний гриль, важливо звернути увагу на основні параметри. Щоб з одного боку не заплатити зайвого за непотрібні вам функції та аксесуари, а інший не втрачати зручності та задоволення від користування такою технікою.

  • Особливості конструкції. Багато хто намагається купувати двосторонні або прес-грилі. Такі моделі дозволяють досягти рівномірного приготування м’яса і уникнути його підгоряння з одного боку. Хоча, звичайно, все залежить від переваг конкретної людини та її навичок у приготуванні тієї чи іншої страви.
  • Антипригарне покриття. Вважається, що таке покриття є великою перевагою, оскільки при приготуванні не пристає м’ясо до пластин. Отже, не пригорає на них. Однак слід пам’ятати наступне. Якщо ви звикли мити поверхні для смаження в посудомийці, антипригарне покриття буде швидше проблемою. Після певної кількості циклів такого миття, покриття в кращому разі перестане виконувати свої функції. А в гіршому – відшаровуватись. Виходячи з цього при покупці варто поцікавитися, чи можна в майбутньому докупити окремо і оновити ці металеві поверхні.
  • Потужність. Цей параметр є одним із найважливіших при виборі всіх видів електроприладів. Чи не є винятком і електрогриль. З одного боку, що більше потужність, то більшу порцію за один раз можна приготувати. Але не варто забувати, що занадто потужні моделі коштують дорожче як при покупці, так і в ході експлуатації. Вважається, що для двох людей достатньо моделей на 1 кВт потужності. Хоча на практиці моделі 2 кВт показали себе як оптимальний варіант і, відповідно, користуються найбільшим попитом.

  • Розмір робочої поверхні. Цей параметр безпосередньо пов’язаний із потужністю електричного гриля. Велика поверхня дозволяє за один раз приготувати смачну вечерю на декілька людей. Але, якщо зазвичай, грилем користуються дві людини, немає сенсу переплачувати за потужну габаритну модель.

Будь-яка сучасна електрична побутова техніка пропонує також низку додаткових функцій. При цьому для одних людей можуть бути критично важливими, а для інших абсолютно марними.

Наприклад, функція автоматичного відключення гриля точно не завадить, враховуючи, що його, говоритимемо прямо, не завжди використовують абсолютно тверезі компанії. Регулювання температури приготування та встановлені програми для приготування різних видів м’яса, риби, птиці або навіть гарячих бутербродів також не будуть зайвими. А ось така функція, як відкладений старт, навряд чи буде часто застосовуватись на практиці.

Також слід звернути увагу на наступне. Багато хто купує гриль для використання в будиночках дачних кооперативів. Наразі, звичайно, саме «кооперативів» немає, тепер вони називаються садівницькими товариствами. Проте сенс не дуже змінився. У такій забудові 80-х років часто виникають проблеми з електроенергією. А саме короткочасні її відключення чи просто перепади напруги. Виходячи з цього, буде дуже зручно, якщо при таких перебоях гриль продовжуватиме працювати в тому ж режимі, що був до відключення світла. Щоб не вийшло, що всі чекають на закуску, а в цей час світло «мигнуло», гриль вимкнувся і нічого не готує.

Давайте коротко і наочно підсумуємо головні переваги та недоліки грилів та барбекю, які працюють від електрики.

1.1. Переваги електрогрилів

Виходячи з написаного вище, можна коротко виділити основні сильні сторони електрогрилів:

  • Завдяки відносно повільному та «ніжному» приготуванню практично відсутній дим. Тому таким приладом можна користуватися не тільки на відкритому повітрі, а й на літній кухні або просто у будинку.
  • Готовність до роботи без попередньої підготовки будь-якої миті. Достатньо просто покласти продукти та натиснути кнопку. Все, процес пішов!
  • У двосторонніх прес-моделях із кришкою час виготовлення значно менший, ніж у класичних моделях на вугіллі або газових варіантах виконання.

1.2. Недоліки грилів на електриці

Зрозуміло, що якби електричні грилі були наділені лише перевагами, то ніхто б і не розглядав і не купував аналогічну техніку на газу чи вугіллі. Які недоліки характерні для електрогрилів? І кому вони можуть не підійти?

  • Якщо ви любите збирати великі компанії, то гриль доведеться купувати досить потужний. При цьому у тих же дачних кооперативах проводка у старих житлових будинках часто бажає кращого. Тому використання моделей із потужністю від 3 кВт може бути проблематичним. А іноді навіть неприйнятним з погляду пожежної безпеки.
  • Ми вже згадали, що перевагою є відсутність диму. Але тут не так все однозначно. На електричному грилі неможливо приготувати м’ясо «із димком», як багато хто любить. Саме ця обставина призводить до того, що багато поціновувачів заміського відпочинку віддають перевагу більш класичним моделям, що працюють на вугіллі..

2. Грилі на газу

Гриль на газу

Відразу можна відзначити, що газові моделі грилів не мають такого поширення серед дачників та інших любителів заміського відпочинку, як аналоги на вугіллі. Грилі на газі бувають трьох видів:

  1. Переносний. Найкомпактніший варіант, який можна взяти із собою на природу. Невелика потужність компенсується компактними розмірами. Це гарний варіант саме для виїзних заходів.
  2. Мобільний. Добрий варіант для дачі. Як правило, конструкція такого гриля дозволяє його легко переміщати із сараю ділянкою завдяки формі візка з колесами. Такі прилади зазвичай значно потужніші за електричні аналоги, тому можуть використовуватися для приготування продуктів на природі для великої компанії.
  3. Вбудований. Такі моделі мають високу потужність і використовуються найчастіше у професійних цілях у кафе або ресторанах.

Коли вибір зроблено на користь того чи іншого типу газового гриля, варто звернути увагу і на інші важливі особливості таких приладів. Грилі на газу найчастіше суттєво дорожчі за своїх побратимів, які працюють від електрики або на вугіллі.

2.1. Плюси газових грилів

Можна виділити такі основні переваги грилів, що працюють на газу:

  • Завжди готовий до роботи. Не потрібні додаткові приготування для старту. Багато моделей мають також функцію автоматичного розпалювання.
  • Декілька пальників. Така особливість дає можливість готувати на грилі декілька страв. Тобто за один раз можна приготувати повноцінну вечерю, наприклад, зі смаженого м’яса та овочів-гриль.
  • Регулювання та контроль температури. Газові грилі дозволяють легко контролювати та регулювати температуру приготування страв простим поворотом ручки.

2.2. Недоліки використання газу

Звичайно, і тут не обійшлося без мінусів:

  • Висока ціна.
  • Як і у випадку з електрогрилями, відсутність ефекту копчення завдяки диму. Хоча слід зазначити, що деякі моделі комплектуються спеціальними аксесуарами. У них закладають вугілля спеціально для того, щоб досягти ефекту «м’яса із димком».

3. Класичні грилі (на вугіллі)

Гриль на вугіллі

Такі апарати, безперечно, вважаються класикою. Багато поціновувачів відпочинку на природі взагалі не визнають жодних інших варіантів виконання для грилів.

При виборі вугільного гриля на перший план виходять такі основні характеристики та параметри:

  • Розмір та мобільність. Як для стаціонарних, так і для мобільних моделей є свої сфери застосування. Якщо на дачі є підготовлений майданчик для відпочинку, стаціонарний варіант буде очевидно правильним вибором.
  • Конструкція, розмір та кількість решіток. Зверніть увагу, що широкого поширення набули двоярусні конструкції вугільних грилів.
  • Регулювання температури. У просунутих моделях вугільних грилів для цієї мети застосовуються спеціальні затворні системи.

Ціна грилів на вугіллі, як правило, можна порівняти із цінами на електричні моделі. І суттєво нижче, ніж у апаратів газу. При цьому такі вугільні грилі характеризуються великою кількістю переваг свого власника.

3.1. Переваги вугільних грилів

Основні плюси, які хочеться виділити:

  • Демократична ціна. Особливо порівняно з газовими аналогами.
  • Можливість копчення продуктів. Погодьтеся, що без запаху диму будь-який шашлик не можна дуже високо оцінити та насолодитися ним на 100%.
  • Збереження температури. Після розігрівання та класичному грилі можна приготувати кілька порцій продуктів.
  • Вугілля замість газу. Вугілля для гриля купити значно простіше, ніж заправити газовий балон. Таке паливо зараз продається у будь-якому супермаркеті.

3.2. Мінуси роботи на вугіллі

Ну, а якщо з класичними грилями все так добре, які ж у них недоліки?

  • Неефективне використання палива для приготування невеликих порцій.
  • Потрібне додаткове очищення від золи та вугілля, що прогоріло.
  • Необхідність дуже чітко дотримуватись правил пожежної безпеки.

4. Який же гриль обрати?

Різні види грилів

Після того, як ми описали основні характеристики, переваги та недоліки грилів на різному виді палива, можна підбити деякі підсумки.

Зрозуміло, що спільної однозначної відповіді на питання, який саме вибрати гриль, не існує. Все залежить від умов майбутнього використання. Отже:

  1. Якщо ви хочете встановити гриль на дачній ділянці у спеціально створеній зоні відпочинку, є сенс розглянути купівлю газового або вугільного гриля. Такий апарат в ідеалі має бути стаціонарним, але непогано себе покаже і мобільний.
  2. Для пікніків на природі оптимальним вибором будуть моделі на вугіллі або газі. Проте вже лише переносні компактні варіанти.
  3. Ну а для того, щоб мати можливість приготувати смачну вечерю за будь-якої погоди у приміщенні, відмінно підійдуть електричні грилі.

Сподіваємось, що наша стаття виявилася корисною для вас! І допоможе оцінити та зробити правильний вибір такого необхідного аксесуару улюбленої дачної ділянки, як гриль.

ГОЛОВНА ГОЛОВНА   КОНТАКТИ КОНТАКТИ
Вас може зацікавити: