Ми готові запропонувати Вам найкраще!
ЕКСПЕРТНА ОЦІНКА
(044) 233-09-03,  (096) 445-02-80,  ...показати всі контакти...     info@realexpert.ua
Коли немає зв'язку, пишіть на вайбер або телеграм! Посилання у Контактах.
Меню
ГОЛОВНА ГОЛОВНА   КОНТАКТИ КОНТАКТИВас може зацікавити:

Історія бруківки

Бруківка

Будівельний матеріал, що застосовується при зміцненні і ущільненні дорожнього або пішохідного полотна, носить назву бруківка. Способів її виготовлення зараз є безліч (дивіться статтю «методи виробництва тротуарної плитки»).

Істориками встановлено, що найдавнішою бруківкою, яка відома людству, викладена дорога біля підніжжя гори Височиці. Ця гора розташована в 22 кілометрах від Боснії недалеко від міста Високого. Зовсім недавно, археологи виявили високо в горах тераси, викладені з цього найдавнішого будівельного матеріалу.

Ще одним фактом стародавнього походження бруківки є дорога, яка веде до піраміди фараона Сакури, правлячого в третьому тисячолітті до нашої ери. Дорога викладена плоским каменем і не перериваючись, плавно переходить в підлогу піраміди. Усередині піраміди бруківка виконує в основному декоративну функцію. Звичайно, незважаючи на такий яскравий приклад, все ж набагато частіше бруківка використовувалася для влаштування доріг.

На території України основним матеріалом було дерево. З деревини будували “мостові”, які були зроблені з соснових плашок. Використовувалися і менш поширені варіанти дорожнього покриття. Наприклад, у деяких регіонах використовували обпалену глину. А пізніше, стали будувати дороги з кругляка або колотого каменю. Такі покриття витримали перевірку часом і використовуються до наших днів.

ГОЛОВНА ГОЛОВНА   КОНТАКТИ КОНТАКТИ
Вас може зацікавити: