Ми готові запропонувати Вам найкраще!
ЕКСПЕРТНА ОЦІНКА
(044) 233-09-03,  (096) 445-02-80,  ...показати всі контакти...     info@realexpert.ua
Коли немає зв'язку, пишіть на вайбер або телеграм! Посилання у Контактах.
Меню
ГОЛОВНА ГОЛОВНА   КОНТАКТИ КОНТАКТИВас може зацікавити:

Коли поліція не має права зупинити і оштрафувати водія

Национальная полиция Украины

10 законних причин, коли поліція має право зупинити авто

Почнемо з того, коли поліція має право зупинити водія. У статті 35 Закону України «Про Національну поліцію» зазначено 10 випадків, коли поліцейський може зупинити транспортний засіб:

 1. Якщо водій порушив ПДР;
 2. Якщо є очевидні ознаки, що свідчать про технічну несправність авто;
 3. Якщо є інформація про те, що водій або пасажири транспортного засобу причетні до скоєння ДТП, кримінального або адміністративного правопорушення;
 4. Якщо транспортний засіб знаходиться в розшуку;
 5. Якщо необхідно здійснити опитування водія або пасажирів про обставини вчинення ДТП, кримінального або адміністративного правопорушення, свідками якого вони є або могли бути;
 6. Якщо необхідно залучити водія до надання допомоги іншим учасникам дорожнього руху або як свідка при оформленні протоколів про адміністративні правопорушення або матеріалів ДТП;
 7. Якщо уповноважений орган державної влади прийняв рішення про обмеження або заборону руху;
 8. Якщо спосіб закріплення вантажу на автомобілі створює небезпеку для інших учасників дорожнього руху;
 9. При порушенні порядку використання спеціальних світлових або звукових сигналів;
 10. При наявності іноземних номерних знаків – для перевірки законності передачі авто в користування іншим особам.

Після зупинки авто поліцейський зобов’язаний назвати причину зупинки – одну з вищезазначених десяти. Всі інші підстави незаконні.

Якщо вас зупинили і озвучили щось інше, посилайтеся на відсутність причини зупинки в законі та неправомірність дій поліцейського. Телефонуйте 102 або за телефоном Національної поліції 0 800 500  202. Якщо вам виписали штраф без передбачених підстав зупинки, то такий штраф незаконний і підлягає скасуванню.

Коли поліція не має права зупинити авто. Поширені схеми

Варто розуміти, що коли поліцейський зупиняє автомобіль незаконно, штрафи, які він накладе, теж незаконні і підлягають оскарженню. При розгляді справи в суді з’ясується, що підстави для зупинки не було, а значить штрафу теж не повинно бути.

Відсутність поліса ОСЦПВ в базі МТСБУ

Бувають ситуації, коли поліцейський перевіряє авто по базі МТСБУ, не знаходить діючої автоцивілки за цим номерним знаком і зупиняє авто. Підстава озвучує-відсутність страхового поліса, за що передбачено штраф 425 грн, відповідно до статтею 126 КУпАП.

Так, без автоцивілки їздити заборонено, а за її відсутність передбачений штраф. Але в переліку підстав для зупинки авто поліцейським немає «відсутність автоцивілки в базі».

Більш того, в статті 21 Закону України «Про ОСАГО» зазначено, що поліцейський має право перевірити наявність автоцивілки тільки при складанні протоколів про порушення ПДР та оформленні матеріалів ДТП.

Брудні номерні знаки – тільки при відсутності відео або фотодокази

Відповідно до п. 2.9 ПДР, водієві заборонено керувати авто з забрудненими номерними знаками, що не дозволяє чітко визначити символи з відстані 20 м. Якщо інспектор зафіксував на фото або відео номерні знаки на відстані 20 метрів, де їх не видно, водію можуть накласти штраф:

 • 850 грн за перше порушення;
 • 1700 грн або громадські роботи на строк від 30 до 40 годин, з оплатним вилученням транспортного засобу — за повторне протягом року порушення (стаття 121 КУпАП).

Якщо докази немає, а 20 метрів поліцейський вимірював тільки «на око» — штраф за забруднені номерні знаки незаконний.

Якщо вас зупинили на підставі забруднених номерних знаків, ви можете витерти їх і попросити докази порушення в поліцейського. Якщо їх немає, штраф водієві не накладуть.

Превентивні поліцейські заходи, не підкріплені відповідними документами

у статті 31 Закону України «Про Національну поліцію» зазначено, що поліція має право перевірити документи особи, а також зупинити транспортний засіб. Однак під час проведення превентивних поліцейських заходів поліція зобов’язана повідомити особі їх причини та довести до її відома нормативно-правові акти, на підставі яких застосовуються такі заходи.

Іноді поліція зупиняє водія, посилаючись на цю норму, а далі починає шукати, за що можна накласти штраф: може, у водія немає ОСАГО або посвідчення… але якщо на проведення таких превентивних заходів немає відповідних документів, зупинка незаконна.

Притягнуті за вуха законні підстави для зупинки

Іноді буває, що поліцейський озвучує законну підставу для зупинки, але робить це необґрунтовано. Наприклад, називає підставу №3 – «є інформація про причетність вашого авто до ДТП». Після цього водій просить надати таку інформацію. Поліцейський каже щось на кшталт: «У вас дзеркало інше. Можливо, ви когось збили і поставили інше».

Якщо в поліцейського немає доказів порушення, а тільки власні суб’єктивні підозри, його дії незаконні.

Чи можна знімати на відео дії поліцейського?

Спілкуючись зі співробітником поліції, завжди відкрито фіксуйте його дії на відео (Прихована зйомка заборонена). Немає норми закону, яка це забороняє. Так в разі необхідності у вас буде доказ незаконності дій поліцейського (якщо вони будуть незаконні).

Але іноді поліцейський може забороняти проводити зйомку, посилаючись на статтю 307 Цивільного кодексу України. У такому разі повідомте, що він посадова особа, яка виконує посадові обов’язки, і відповідно до статті 21 Закону «Про інформацію» людина має право фіксувати дії, що порушують її права.

Джерело: hotline.finance

ГОЛОВНА ГОЛОВНА   КОНТАКТИ КОНТАКТИ
Вас може зацікавити: