Ми готові запропонувати Вам найкраще!
ЕКСПЕРТНА ОЦІНКА
(044) 233-09-03,  (096) 445-02-80,  ...показати всі контакти...     info@realexpert.ua
Коли немає зв'язку, пишіть на вайбер або телеграм! Посилання у Контактах.
Меню
ГОЛОВНА ГОЛОВНА   КОНТАКТИ КОНТАКТИ



Корисні поради щодо співпраці з агенціями нерухомості

Риелтер

1. На першому місці – надійність.

Як відомо, на сьогоднішній день в Україні так і не введено ліцензування ріелтерської діяльності. Хоча розмови про необхідність таких дій в експертному середовищі йдуть не перший рік. Через такий стан справ, на жаль, формується сприятливе середовище для появи в цьому сегменті бізнесу різного роду шахраїв і аферистів.

При виборі агентства для подальшої співпраці недостатньо знайти компанію просто за запитом в Інтернеті «Агентство нерухомості Київ». Важливо звернути увагу на їх офіс. Наскільки він «обжитий», чи є інформаційні стенди тощо. Як правило, офіс фірм-одноденок видно відразу. Якщо тільки звертати увагу на деталі.

У кожному поважаючому себе агентстві за кожним клієнтом “закріплюється” фахівець по роботі з тим видом нерухомості, який цікавить даного конкретного замовника. Так на сайтах багатьох агенцій крім усього іншого представлені фото кожного ріелтора із зазначенням його «нерухомої» спеціалізації.

2. Максимум уваги до договорів.

Як і в будь-якій сфері бізнесу, дуже важливо не нехтувати уважним вивченням всіх тонкощів і деталей договорів, які Вам пропонують підписати. Якщо щось не ясно або викликає сумніви, – не погоджуйтеся підписувати документ до повного прояснення всіх сумнівних моментів.

Договір про надання послуг

Зазвичай в договорах такого типу вказуються як мінімум такі істотні положення:

  • повний опис послуги;
  • детальні умови взаємодії та спільної роботи;
  • ціни послуг та алгоритм їх оплати;
  • період, на який укладається даний договір.

Увага до «дрібниць» в договорі, особливо до тих, які прописані дрібним шрифтом, надалі дозволить уникнути багатьох проблем. Адже саме в виносках і різноманітних «зірочках» прописуються найменш вигідні для клієнта умови.

Бажано, щоб в описі послуг, які надає агентство нерухомості, була описана процедура проведення ріелтором юридичної перевірки правовстановлюючих документів на нерухомість.

Договір доручення

У цьому документі описуються права ріелтора, які стосуються представлення інтересів замовника. Мова, зрозуміло, йде про інтереси, пов’язані з проведенням майбутньої угоди купівлі-продажу або оренди нерухомого майна. Договір доручення регламентує право отримання застави, укладення різноманітних угод, отримання довідок тощо.

Якщо у Вас є хоч найменші сумніви в репутації обраного агентства нерухомості, – не підписуйте даний вид договору. Надійніше і спокійніше буде, якщо Ви власноруч, після належного вивчення всіх тонкощів і нюансів, будете ставити підпис на документах.

Договір найму

Як відомо, при укладанні угоди з оренди нерухомості будь-якого виду укладається договір найму. Такі документи бувають довгостроковими і короткостроковими. Термін оренди (термін дії договору) обов’язково повинен бути вказаний, як істотна умова.

У договорах найму слід звертати особливо пильну увагу на умови, при виконанні яких можливе дострокове розірвання відносин з орендарем або орендодавцем. Якщо подібного розділу в договорі не передбачено, в разі конфліктної ситуації буде важко виселити орендаря з займаних площ до моменту закінчення дії договору.

Наприклад, оренда квартир або приміщень найчастіше передбачає отримання авансової оплати за перший та останній місяці дії договору. Однак, в ряді випадків буває так, що завдаток за останній місяць або не повертається, або компенсується лише частково. Про все це має бути детально прописано в договорі.

Також важливо обговорити і узгодити між сторонами угоди питання про можливе збільшення орендних платежів. Адже, якщо така ситуація не буде описана в договорі, орендодавець зможе переглянути розмір орендних ставок тільки по закінченню терміну дії угоди про оренду.

У разі оренди на тривалий період часу, добре було б включити в договір пункти про можливість змін або поліпшень внутрішнього оздоблення приміщень.

3. Розрахунок за послуги агентства нерухомості

Відсоток

Слід звернути увагу, що з передоплатою за свої послуги часто працюють саме шахраї. Тому така пропозиція повинна Вас, як потенційного клієнта, як мінімум відразу насторожити.

Схем оплати послуг агента з нерухомості існує достатня кількість варіантів. Але об’єднує їх одне – клієнт платить тільки за позитивний результат. Коли угода або вже пройшла, або підписаний попередній договір і отриманий завдаток, що перевищує комісійні агенції.

Зазвичай, послуги ріелторів з оренди невеликих об’єктів житлової та нежитлової нерухомості становлять 50% від розміру місячної орендної плати. При цьому ці витрати можуть лягати як на орендаря, так і на орендодавця. Залежно від того, хто виступав замовником послуги.

При укладанні договорів на оренду або тим більше купівлю-продаж нерухомості необхідно уважно вивчити особисті документи всіх осіб, причетних до проведення майбутньої угоди. Відомі схеми так званих «чорних маклерів», які орендують квартиру подобово тільки для того, щоб оформити на цю квартиру фіктивний договір оренди або купівлі-продажу. Будьте уважними і довіряйте тільки професіоналам із бездоганною репутацією!

Звертаємо Вашу увагу і на інші наші статті про нечистих на руку ріелторів, які обманюють довірливих клієнтів при купівлі-продажу та оренді нерухомості.

ГОЛОВНА ГОЛОВНА   КОНТАКТИ КОНТАКТИ