Ми готові запропонувати Вам найкраще!
ЕКСПЕРТНА ОЦІНКА
(044) 233-09-03,  (096) 445-02-80,  ...показати всі контакти...     info@realexpert.ua
Коли немає зв'язку, пишіть на вайбер або телеграм! Посилання у Контактах.
Меню
ГОЛОВНА ГОЛОВНА   КОНТАКТИ КОНТАКТИКриптовалюта – що це? Розповідаємо простими словами

Биткоин против доллара

Термін «крипто валюта» виник в цифровому світі та використовується для позначення віртуальних грошей. Криптовалюту можна генерувати і передавати за допомогою особливих криптографічних технологій, більшість з яких функціонують на базі блокчейна.

Цифрові віртуальні монети створюють шляхом проведення складних математичних обчислень. Простіше кажучи, криптовалюта – це штучно створена платіжна система, яку прирівняли до справжніх фінансів c реальним курсом до «класичних» валют.

Що таке криптовалюта простими словами

Вперше даний термін був використаний в одній з публікацій Forbes ще в 2011 році. Термін швидко поширився і став популярним, його стали використовувати для позначення цифрових монет (коінів), які не були пов’язані зі справжніми грошима. Криптовалюта існує тільки у віртуальному світі.

Криптовалюта, на відміну від безлічі віртуальних платіжних систем, була заснована і функціонує без безпосередньої участі реальних фінансових коштів. Для того, щоб отримати криптовалюту, необхідно зайти на один зі спеціальних віртуальних сервісів, який дозволяє створювати (майнити) коіни. Через певний час, після завершення математичних розрахунків на сервері, учасник єдиної майнінгової мережі отримає свої віртуальні кошти на цифровий гаманець.

Чому криптовалюта стала популярною

Хоч криптовалюта певним чином і прив’язана до курсу деяких валют, наприклад, до долара, але віртуальні кошти не є повністю залежними від курсу реальних грошей і цінні самі по собі.

З моменту своєї появи криптовалюта проникла практично в усі сфери життя і отримала масову популярність. Це сталося тому, що цифрові засоби:

 • є універсальними і зручними для здійснення будь-яких платежів. Щоб створити віртуальний гаманець, знадобиться тільки доступ в Інтернет;
 • забезпечують прості, доступні та максимально прозорі транзакції;
 • володіють рівними правами на всіх рівнях кріптовалютной системи. Всі процеси, пов’язані з генерацією коінів, мають рівні права. При цьому не існує одного центру, якому б підпорядковувалася вся система. Саме тому не можна заблокувати віртуальні гаманці, а також віддалено скасовувати або контролювати будь-які транзакції;
 • гарантують повну анонімність.

Всі операції з криптовалютою захищені за допомогою криптографічних методів шифрування. Тому якщо нікому не передавати блок з перевірочним кодом, то кошти будуть в безпеці.

Недоліки цифрових грошей

Криптовалюта характеризується і певними недоліками, на які обов’язково потрібно звернути увагу:

 • в першу чергу варто згадати про збереження пароля. Якщо забути пароль, то отримати доступ до своїх коштів не вийде. При цьому відновити пароль без сім-карти, на яку зареєстрований аккаунт не можна. Якщо пароль буде розкритий або вкрадений, то всі кошти на гаманці також будуть втрачені;
 • мінливість і скачки курсу. На цьому можна як добре заробити, так і понести серйозні фінансові втрати;
 • зараз ряд країн намагається ввести певні обмеження на використання криптовалюти і контролювати цю сферу. Як цей процес позначиться на віртуальній валюті, зараз відповісти важко. Однак нічого хорошого це не віщує;
 • майнінг зараз став не дуже вигідним засобом отримання коінів, адже рівень складності математичних обчислень і алгоритми отримання крипти значно ускладнилися;
 • для майнінга потрібні величезні ресурси і коштовна сучасна техніка.

Причини популярності Біткоіну

Біткоіни є першою і найпопулярнішою цифровою валютою. Саме тому практично всі криптовалюти порівнюють з ним. А знайомство з криптосвітом більшість людей почало саме з цієї валюти.

Всесвітню популярність Біткоіну можна пояснити тим, що в деяких країнах, наприклад, в Японії, його визнали офіційною валютою. І дозволили проводити з цією криптовалютою будь-які розрахункові операції в якості повноцінного платіжного засобу. Всі інші переваги Біткоін загальні для всіх типів віртуальних засобів, включаючи:

 • максимальна відкритість і доступність всіх транзакцій. Переказати кошти може тільки власник криптовалюти, при цьому тільки він має до неї доступ. Віддалено скасувати або будь-яким чином вплинути на фінансові операції з криптовалютою не може ніхто;
 • вищий рівень конфіденційності та захищеності системи;
 • кількість токенов обмежена на рівні алгоритму роботи всі системи, тому інфляції або девальвації бути просто не може;
 • незалежність від будь-яких факторів зовнішнього впливу. Ніщо не може вплинути на криптовалюту.

Подальший розвиток криптовалютного ринку

Аналітики спеціалізованого сайту «Криптоновини» зазначають, що повсюдне масове впровадження і використання криптовалюти безпосередньо залежить від того, чи буде це дозволено на рівні кожної конкретної країни. Наприклад, в Євросоюзі біткоіни сприймають як універсальну валюту, а деякі країни в Азії взагалі визнали його офіційним платіжним засобом. Однак в Китаї будь-які операції з криптовалютою, включаючи навіть наявність віртуальних гаманців, заборонені на рівні чинного законодавства.

Силові структури в багатьох країнах відзначають, що віртуальні гроші можуть використовувати незаконно, для фінансування тероризму або для нелегального відмивання грошей. Чи приймуть цифрові кошти на державному рівні у значної кількості країн світу зараз відповісти складно.

ГОЛОВНА ГОЛОВНА   КОНТАКТИ КОНТАКТИ