
Якщо у вас, як і у більшості людей, виникло питання про те, чи доцільно купувати айфон «з рук» замість нового, ця стаття допоможе ухвалити правильне рішення. Всім зрозуміло, що телефон буде дешевши, проте, яке підводне каміння може приховувати така економія і чи не вилізе вона, як кажуть, боком. Також нижче ми звернемо увагу, що саме потрібно враховувати в першу чергу, якщо ваш вибір все-таки припав на б/ушний апарат.
Чи можна заощадити, купивши Айфон б/у
Перед тим, як вникати у технічні тонкощі перевірки ненових телефонів, уточнимо вихідні дані. Ми зараз говоримо не про те, щоб десь на OLX купити телефон, у якого напевно будуть або явні проблеми, або приховані вади. Йдеться про купівлю б/в смартфонів у перевірених магазинах, що спеціалізуються саме на продажі вживаної техніки, що займають лідируючі позиції в інтернеті та таких, які можуть похвалитися великою кількістю позитивних відгуків. Гарним варіантом буде такий магазин, який продає смартфони, що прийшли за програмою «Обмін». Тобто, при покупці нового телефону власник отримує знижку за зданий попередній гаджет.
Звичайно, покупка нового смартфона – чудовий варіант. Однак у випадку з Айфонами – придбання уживаного апарату теж може бути непоганим рішенням з огляду на значну економію коштів. Якщо ви раніше користувалися продукцією Apple, ви розумієте, що така техніка служить багато років. Тому, якщо технічний стан телефону добрий, а модель відносно свіжа, цілком припустимо купити такий телефон не обов’язково новим.
Переваги та недоліки ідеї
Основним стимулом до купівлі будь-яких речей, які були у використанні, безумовно, є вигідна ціна. Ми трохи доповнимо позитивні сторони такої покупки:
- Ціна, ціна та ще раз ціна. Оцінювачі сходяться на думці, що смартфони та комп’ютерна техніка, що була у використанні, продається найчастіше приблизно наполовину від ціни нових аналогічних моделей. При покупці Айфонов, за хороший екземпляр більше – 60-70%, але враховуючи ціну нових телефонів Еппл, економія все одно виходить дуже відчутна. Навіщо переплачувати, наприклад, якщо телефон планується купити школяру, або використовувати його у «важких» умовах, де не виключено падіння чи інші пошкодження гаджета.
- Модельний ряд. В окремих випадках старі моделі для деяких людей більш кращі за нові, представлені в магазинах в даний момент. Наприклад, у 12-ій та 13-ій лінійках iPhone були представлені модифікації Mini, які досить популярні у представниць прекрасної статі. А в наступних 14-х та 15-х моделях від Міні виробник відмовився, при тому, що досі існує попит саме на такі компактні телефони.
Звичайно, купуючи б/в гаджет, ви наражаєтесь на певні незручності та потенційні ризики:
- Асортимент вживаної техніки обмежений. Ви можете не знайти комплектацію, яка б влаштовувала на 100%.
- Не завжди можна відразу розпізнати приховані проблемні місця.
- Є ризик придбання телефону із заблокованою сім-карткою, а також краденого девайса.
Як перевірити б/в iPhone
Зрозуміло, що перше, на що потрібно звернути увагу, – це зовнішній вигляд смартфона. Найпривабливішим варіантом є покупка гаджета, який експлуатувався у чохлі та із захисним склом. Корпус таких Айфонів знаходиться в дуже хорошому стані. Однак наявність незначних потертостей на ньому теж не буде проблемою, особливо якщо ви, знову ж таки, плануєте використовувати чохол. Але ось серйозні подряпини, а тим більше вм’ятини чи сколи на корпусі – серйозний привід насторожитися чи навіть відмовитися від придбання цього екземпляра.
Перевірте, наскільки добре працюють механічні кнопки. Вони повинні не тільки легко натискатися, але і бути однаковими за відтінком кольору з корпусом. Інакше це свідчить про те, що телефон був у серйозному ремонті.
Комплектація вживаного смартфона також впливає на ціну. За її наявності можна побічно зробити висновок про те, що телефон принаймні не крадений, а власник акуратний і з самого початку планував користуватися девайсом дбайливо, щоб потім мати можливість його вигідно продати. Не забудьте звірити всі дані на коробці з реальними характеристиками: серійний номер, модель, колір, кількість пам’яті).
Найважливішим критерієм при виборі б/в Айфон є стан його екрана. Дисплей – сильний бік телефонів Еппл, саме його якість так приваблює користувачів та фанатів цієї торгової марки. Перевірте, щоб при роботі в різних режимах кольору не було ніяких «зайвих» пікселів або смужок. Якщо екран розбитий (є навіть незначна тріщина), рекомендується відмовитися від покупки. Заміна дисплея дуже дороге задоволення, яке може звести нанівець всю економію від покупки гаджета.
Перевіряємо приховані характеристики та функціональність
Пропонуємо коротку «шпаргалку» на вибір та перевірку iPhone б/в:
- Apple ID. Проконтролюйте, що попередній власник деактивував свій обліковий запис. В іншому випадку ви не зможете повноцінно користуватися «яблучним» смартфоном.
- Батарея. Ідеальним варіантом є купівля батареї зі зносом менше 10% (ємність 90% і вище). Припустимим може бути стан батареї близько 80%. Однак, якщо батарея зношена наскільки, що її стан оцінюється в 70% або менше, є сенс пошукати більш «живий» екземпляр телефону.
- Динаміки. Зверніть увагу на якість роботи всіх динаміків. Якщо звук тихий або чутно будь-які перешкоди, це свідчить про засміченість або навіть пошкодження динаміків. А значить, велика ймовірність того, що експлуатація гаджета не була дбайливою.
- Камери. Перевірте роботу основної та фронтальної камери.
- Дзвінок другові. Обов’язково поговоріть по телефону, щоб переконатися у повноцінній роботі гаджета. Переконайтеся, що співрозмовник добре вас чує, без будь-яких перешкод чи спотворень звуку.
Вибирайте не тільки телефон, а й продавця
При покупці з рук будь-яких товарів важливо звернути увагу на того, хто цей товар продає. Наприклад, навряд чи варто купувати продукти харчування на вагу, якщо продавець неохайний і працює без рукавичок. Розсудлива людина також уникатиме варіантів покупки автомобіля у якихось «каламутних типів», у народі званих перекупами. Аналогічна ситуація і на ринку б/в гаджетів.
Якщо ви купуєте б/у телефон не в перевіреному магазині, а просто з рук, обов’язково попросіть розповісти про умови експлуатації девайсу. Якщо продавець начитає крутитись або ухилятися від прямих відповідей, є привід почекати з придбанням.
Хоч ми й говоримо про Айфони, які вже були в експлуатації, проте ця покупка досить серйозна. Тому, звичайно, краще мати справу з перевіреними магазинами, які пропонують послугу трейд-ін або обмін старого гаджета на новий.
Якщо магазин працює довго, він обов’язково матиме значну кількість відгуків, за якими можна зрозуміти, чи варто зв’язуватися саме з цією компанією. Хороший продавець надасть широкий вибір моделей та модифікацій, дасть гарантію на телефон, запропонує різні варіанти оплати та доставки.
Підсумовуючи, можна сказати, що купівля б/в Айфон часто є хорошою ідеєю. Наголосимо, що не будь-якого смартфона, а саме iPhone. Чимало людей є фанатами цієї торгової марки, тому прагнуть у міру виходу на ринок нових моделей оновлювати телефони. Знаючи, що «старий» при цьому доведеться продавати, його експлуатують дбайливо, із захисним склом та у чохлі.
Уважно вибирайте конкретний екземпляр і намагайтеся звертатися до перевірених продавців. Вдалих покупок!