Легкосплавні або сталеві диски – що вибрати? Ця дилема актуальна для кожного водія. Легкосплавні диски надають зовнішньому вигляду автомобіля естетичну привабливість, у той час як сталеві диски доступніші за ціною та більш практичні. Однак обидва типи коліс мають свої плюси та мінуси.
Найскладнішим і відповідальним рішенням є вибір саме типу дисків. Ну а підібрати і купити вже конкретну модель, можна у спеціалізованому інтернет-магазині.
Про що тут йдеться:
1. Що таке легкосплавні та звичайні сталеві диски
1.1 Основні відмінності між легкосплавними і сталевими дисками
2. Що таке легкосплавні диски?
2.1 Переваги легкосплавних дисків
2.2 Недоліки легкосплавних дисків
Чи можна використовувати легкосплавні диски для їзди по бездоріжжю?
1. Що таке легкосплавні та звичайні сталеві диски
Більшість сучасних автомобілів оснащуються легкосплавними дисками. Вони не тільки покращують зовнішній вигляд автомобіля, але і сприяють чудовій керованості. З іншого боку, сталеві колеса в основному зустрічаються на автомобілях початкового рівня. Це пов’язано із тим, що вони доступніші за ціною і в той же час довговічніші. Звідси і виникає питання – сталеві або легкосплавні диски: що краще для автомобіля?
Щоб визначити, які диски краще підходять для вашого автомобіля, потрібно зрозуміти різницю між сталевими та легкосплавними дисками. Давайте визначимо ключові відмінності між обома типами коліс.
1.1 Основні відмінності між легкосплавними та сталевими дисками
Основні відмінності між легкосплавними та звичайними дисками наведені в таблиці нижче.
ЛЕГКОСПЛАВ | СТАЛЬ | |
---|---|---|
Ціна | дорого | дешево |
Вага | легкі | важкі |
Довговічність | Схильні до утворення тріщин та вигинів у разі удару | Міцніші та можуть витримати значну кількість ударів |
Продуктивність | Дуже легкі. Покращують маневреність автомобіля. | Збільшена вага. Сталеві колеса можуть погіршити експлуатаційні характеристики автомобіля. |
Безпека | Легкосплавні диски досить міцні, проте вони схильні до утворення тріщин при ударі. Це може призвести до аварії, якщо ви їдете на високій швидкості. | Оскільки сталеві колеса міцніші, ймовірність утворення тріщин дуже мала. Вони можуть зігнутися при ударі, але не лопнути. У цьому відношенні вони безпечніші за легкосплавні диски. |
Економія палива | За рахунок невеликої ваги сприяють зменшенню витрати палива. | Сталеві колеса збільшують непідресорену (нижче підвіски) вагу автомобіля. Це може призвести до додаткової витрати палива. |
Зовнішній вигляд | Завдяки великої кількості дизайнів, покращують зовнішній вигляд авто. | Сталеві колеса виглядають менш привабливо. |
Ремонтопридатність | Процес ремонту складний та дорогий. | Легко піддаються ремонту. |
Технічне обслуговування | Слід регулярно перевіряти легкосплавні диски на наявність тріщин або вигинів. | Часті перевірки не потрібні. |
Тюнінг | Величезна кількість дизайнів та розмірів на будь-який смак і колір. | Стандартна конструкція із незначними видозмінами. |
Застосування | Варіант за замовчуванням для елітних та спортивних автомобілів. | Відмінно підходить для автомобілів початкового рівня. |
2. Що таке легкосплавні диски?
Сучасні автомобілі поставляються із заводськими легкосплавними дисками. Але чому вони так популярні, а виглядають так помітно? Щоб зрозуміти це, давайте докладніше розглянемо наведені нижче пункти:
- Легкосплавні диски виготовляються із суміші металів.
- Найчастіше це сплави алюмінію і магнію.
- Виготовляються методом лиття або кування.
- Спосіб виготовлення дозволяє створювати складну конструкцію.
- Завдяки унікальному дизайну легкосплавні диски часто надають автомобілю «спортивний» вигляд.
2.1. Переваги легкосплавних дисків
Ось деякі з переваг легкосплавних дисків:
- Мала вага: Як згадувалося раніше, легкосплавні диски легше сталевих завдяки складному виробничому процесу. Зниження ваги допомагає поліпшити керованість, збільшити економію палива і початкове прискорення. Легкосплавні диски також сприяють збільшенню терміну служби шин за рахунок кращого відведення тепла.
- Характеристики: Легкосплавні диски мають невелику вагу. Отже, вони передають меншу вагу на систему підвіски. Це призводить до поліпшення зчеплення із дорогою та керованості загалом. У автомобіля, оснащеного легкосплавними дисками, поліпшується проходження поворотів та рульове управління.
- Естетика: Одним із головних плюсів легкосплавних дисків є їхній дизайн. Вони виглядають преміально і спортивно. У наші дні навіть хетчбеки та седани середнього класу також оснащуються легкосплавними дисками для поліпшення зовнішнього вигляду. Крім продуктивності, вони просто, що називається «радують око».
- Стійкість до іржі: Одним із головних переваг матеріалу зі сплаву є те, що він стійкий до корозії. Таким чином, легкосплавні диски можуть прослужити довше і зберегти свій блиск.
2.2. Недоліки легкосплавних дисків
Легкосплавні диски блищать і добре виглядають, але у них також є свій набір недоліків:
- Дорого: Легкосплавні диски важкі для кишені. Вони можуть значно підняти ціну автомобіля. Саме з цієї причини автомобілі початкового рівня не комплектуються легкосплавними дисками. Висока ціна обумовлена використовуваними металами і складним процесом виробництва.
- Складні ремонтні роботи: Легкосплавні диски ремонтувати не так просто, як сталеві. Цей процес складний, забирає багато часу і коштує дорого. Усунення вигину або закладення тріщини може дорого вам обійтися, а також зайняти багато часу.
- Довговічність: Легкосплавні диски виглядають добре, але вони не такі міцні, як сталеві. Вони можуть тріснути або зігнутися при ударі. Їзда на тріснутих легкосплавних дисках може бути небезпечною, адже колесо може просто розвалитися на ходу.
3. Що таке сталеві колеса?
Сталеві диски часто зустрічаються на автомобілях початкового рівня та старих автомобілях. Вони виглядають не дуже добре, проте є недорогими та при цьому дуже добре виконують свої прямі функції. Нижче наведено більш докладні відомості про сталеві колеса:
- Як випливає з назви, сталеві колеса виготовляються зі звичайної або штампованої сталі.
- Завдяки матеріалу і конструкції сталеві диски більш міцні, ніж легкосплавні.
- Сталеві колеса не тріскаються при ударі та не пошкоджуються просто за рахунок регулярного зносу.
- Завдяки своїй довговічності сталеві колеса використовуються у позашляховиках та навіть важких транспортних засобах, таких як вантажівки й автобуси.
3.1. Переваги сталевих коліс
Ось деякі з плюсів сталевих коліс:
- Доступність: Сталеві диски коштують набагато дешевше, ніж легкосплавні диски. Це обумовлено, як використовуваним матеріалом, так і відносною простотою виробничого процесу. Виробники часто використовують сталеві диски на моделях автомобілів початкового рівня. Таким чином, вони знижують загальну ціну або оціночну вартість транспортного засобу.
- Довговічність: Сталеві диски міцніше за легкосплавні. Імовірність утворення тріщин при ударі дуже мала. У гіршому випадку вони можуть зігнутися, але це легко піддається ремонту. Ось чому ви побачите сталеві колеса на хардкорних позашляховиках, для яких удари по колесах камінням або іншими перешкодами на пересіченій місцевості є звичайною справою.
- Простота ремонту: Ремонт сталевих коліс простий і недорогий. Для базового видалення вм’ятини або вигину на сталевому колесі не потрібно нічого, окрім удару молотком. Цей процес швидкий, недорогий та простий.
3.2. Недоліки сталевих коліс
Сталеві колеса практичні, доступні за ціною і прості в обслуговуванні. Але у них є своя частка недоліків, які перераховані нижче.
- Вага: Сталеві колеса важкі, тобто вага автомобіля збільшується. Вага передається на підвіску, що погано впливає на керованість автомобіля. Це також негативно позначається на прискоренні та витраті палива. Адже всі знають, що чим більше вага, тим більше палива потрібно для приведення машини до руху.
- Іржавіння: Сталеві колеса схильні до корозії, особливо у вологому середовищі. Однак при використанні таких методів фарбування, як порошкове покриття, сталеве колесо зберігає свій блиск протягом відносно тривалого часу. Але при цьому диски все одно не повністю захищені від корозії.
- Естетика: Зовнішній вигляд може бути суб’єктивним, але ви ніколи не побачите сталеві диски на розкішних або спортивних автомобілях. Вони виглядають занадто просто і не подобаються покупцям. В даний час виробники пропонують різні конструкції легкосплавних дисків, щоб підвищити привабливість автомобіля. В цьому відношенні сталеві колеса виглядають занадто «простацькими» та застарілими.
4. Підбиваємо підсумки
Як легкосплавні, так і сталеві диски служать для однієї мети, але зовнішній вигляд і конструкція відрізняються. Перший естетичний, але дорогий, а другий дешевий і практичний. Якщо ви шукаєте доступний варіант, найкраще підійдуть сталеві колеса. Вони недорогі, довговічні та легко ремонтуються, якщо щось піде не так. Але зовнішній вигляд, як то кажуть, на любителя. Хоча, наприклад, на позашляховиках, сталь може виглядати досить органічно. Тут все індивідуально.
Легкосплавні диски найкраще підходять для автомобілів преміум-класу. Отже, якщо немає бюджетних обмежень, ви можете сміливо зупинити свій вибір саме на них. Вони естетичні, бувають різних конструкцій і роблять позитивний вплив на керованість та паливну економічність автомобіля. Загалом, як і завжди, остаточний вибір залежить від того, які цілі для вас грають головну роль, а які відходять на другий план.
4.1. Поширені запитання
Давайте розглянемо деякі з найбільш поширених питань, пов’язаних з легкосплавними дисками у порівнянні зі звичайними сталевими колесами.
Чи можна використовувати легкосплавні диски для їзди по бездоріжжю?
Так, ви можете використовувати легкосплавні диски для їзди по бездоріжжю. Однак ви повинні бути обережними при маневруванні, оскільки легкосплавні диски можуть тріснути та деформуватись при ударі. Вони досить міцні, але все ж не настільки, як сталеві колеса. Тому будьте обережні, коли їдете по бездоріжжю на легкосплавних дисках.
Чи впливають легкосплавні диски на економію палива?
Так, легкосплавні диски впливають на економію палива автомобіля. Оскільки вони легші за сталеві колеса, це може певною мірою підвищити економію палива. Чим менше вага дисків, тим більше економія пального.
Чи підходять сталеві колеса для їзди на великі відстані?
Так, ви можете використовувати сталеві колеса для тривалих поїздок по дорогах. Вони більш міцні, ніж легкосплавні диски, та довговічніші у різних дорожніх умовах. Вони також прості у ремонті, тому вам не потрібно турбуватися про будь-які суттєві проблеми, пов’язані з колесами.