Ми готові запропонувати Вам найкраще!
ЕКСПЕРТНА ОЦІНКА
(044) 233-09-03,  (096) 445-02-80,  ...показати всі контакти...     info@realexpert.ua
Коли немає зв'язку, пишіть на вайбер або телеграм! Посилання у Контактах.
Меню
ГОЛОВНА ГОЛОВНА   КОНТАКТИ КОНТАКТИ



Вас може зацікавити:

Натяжна або гіпсокартонна: яка стеля краща

Натяжна стеля із зображенням голуба

Зараз більшість квартир у новобудовах продають без оздоблення. Тому проведення ремонтних робіт лягає на плечі не забудовника, а нового власника нерухомості. По кожному елементу приміщення: підлога, стіни і стеля є загальноприйняті варіанти використовуваних матеріалів. Якщо ми говоримо про класичний бюджетний ремонт, наприклад, для здачі квартири в оренду, «класикою жанру» є такі рішення:

  • Підлога. У санвузлі практично завжди використовують керамічну плитку. По всій іншій площі найбільш практичним рішенням зараз вважається використання ламінату. Якщо говорити про приватний будинок, то кращим, хоч і більш дорогим рішенням, буде використання керамічної плитки на підлозі всіх приміщень. Таке рішення ідеально комбінується з використанням водяних теплих підлог, які по праву вважаються найбільш ефективним видом систем опалення.
  • Стіни. Тут теж все зрозуміло. У житлових приміщеннях зазвичай всі вибирають шпалери або просто фарбують стіни, а у ванній кімнаті та у туалеті – плитка.
  • Стеля. А ось щодо стелі є варіанти. Їх як мінімум три:
    1. Поштукатурити і пофарбувати панель перекриття.
    2. Зробити підвісну стелю з гіпсокартону або збірної типу «Армстронг».
    3. Замовити монтаж натяжної стелі з плівки ПВХ.

У цій статті ми обговоримо переваги і недоліки різних рішень по оздобленню стель. При цьому на першому варіанті (штукатурка і фарбування) детально зупинятися не будемо. Відзначимо лише, що така робота досить трудомістка, не завжди перекриття настільки рівне, що його можна якісно поштукатурити. Ну і в підсумку стеля виходить часто далеко не ідеальною, приблизно як будинках ще радянської епохи забудови.

Є ще, звичайно, варіант з наклеюванням шпалер на стелю після його штукатурення. Але це, як то кажуть, на любителя. По-перше, такий підхід істотно перетворює простір таким чином, що кімната починає нагадувати коробку. По-друге, оздоблення шпалерами все одно передбачає проведення трудомістких робіт по штукатуренню перекриття.

При цьому будь-який варіант підвісних або натяжних стель не вимагає попередньої підготовки поверхні. Хіба що в деяких випадках можна обробити перекриття однією зі спеціалізованих ґрунтовок, наприклад, проти грибка.

Особливості гіпсокартонних і натяжних стель

Каркас для стелі з гіпсокартону

Для монтажу підвісних стель з гіпсокартону спочатку створюється спеціальний каркас із металевого профілю. Ця конструкція підвішується на стелю спеціальними кронштейнами, а по периметру приміщення додатково прикріплюється до стін. Звідси, власне кажучи, і назва такого типу стелі – «підвісний». Створення каркасу таким чином, щоб зберегти правильний рівень, вимагає від майстра значного досвіду. Тому своїми руками його сконструювати навряд чи вийде. Особливо якщо ваше приміщення має значну площу. Після створення каркаса, до нього кріпляться листи гіпсокартону, які шпатлюются і фарбуються.

Натяжні стельові системи кріпляться тільки до стін. Для цього використовують спеціальний профіль-багет. Після того, як профіль змонтований на стіні, заздалегідь вирізану під розмір плівку нагрівають і натягують на стелю. Після охолодження ця плівка перетворюється в прекрасну ідеально рівну стелю, яка до того ж має ряд важливих і корисних особливостей, про який ми згадаємо нижче.

Порівняння гіпсокартонних і натяжних стель

Серед підвісних стель найбільшою популярністю користуються стелі з гіпсокартону. А з натяжних – вироби із плівки ПВХ. Тому в нашій статті ми порівнюємо саме ці два варіанти.

Зрозуміло, що для того, щоб зробити правильний вибір, який з варіантів оптимально підійде саме для вашої конкретної ситуації з урахуванням всіх факторів і особливостей, потрібно порівняти якості стель обох типів.

Особливості монтажу

Натяжну стелю не варто намагатися встановити самостійно, якщо тільки ви не займаєтеся цим професійно. Для такої роботи потрібен значний досвід і спеціальне обладнання. При спробі самостійної установки ви швидше за все нічого не заощадите, оскільки монтаж зазвичай входить в комплекс послуг з виготовлення та підготовки плівки потрібних розмірів. А ось зіпсувати матеріал без досвіду проведення подібних робіт можна легко. Важливим плюсом натяжних стель є те, що при їх монтажі немає значної кількості будівельного сміття. І приміщення не обов’язково звільняти від меблів та іншого майна.

Монтаж каркаса для гіпсокартону, навпаки, передбачає значну кількість сміття. І при його монтажі вам доведеться повністю звільнити кімнату від усіх речей. Якщо у вас є досвід загальнобудівельних робіт, а приміщення невелике, є можливість заощадити, зробивши стелю своїми руками.

Швидкість установки

Майстер монтує натяжну стелю

У більшості випадків, якщо немає будь-яких особливостей, натяжні стелі фахівці монтують за кілька годин. Тобто, грубо кажучи, прийшли – і через півдня у вас готова стеля. І ніякого сміття. Якщо ще 10-15 років тому ця технологія була чимось новим і невідомим, зараз вже працює велика кількість фірм, які спеціалізуються саме на цих послугах. Достатньо у пошуку набрати, наприклад, «натяжні стелі у Києві» (якщо живете саме в цьому місті), і ви відразу потрапляєте на сайт потрібних фахівців. А про якість їх роботи можна судити, знову ж таки, за відгуками в інтернеті, наприклад, на картах Гугл.

Із гіпсокартоном все з точністю да навпаки. На кімнату піде, як мінімум кілька днів, залежно від площі приміщення і його особливостей. А також від особливостей самої майбутньої стелі: скільки різних рівнів, світильників, особливостей перекриття тощо. Та й з пошуком фахівця можуть бути труднощі, оскільки такими видами роботи зазвичай займаються самозайняті майстри, яких ви будете наймати на свій страх і ризик.

Зменшення висоти

Якщо у вашій квартирі невисокі стелі, найкращим вибором буде натяжний варіант стелі, оскільки вона може бути змонтована всього на кілька сантиметрів нижче перекриття. Гіпсокартон в будь-якому випадку забере більше висоти не тільки тому, що він сам по собі товстіше плівки, але і через особливості будови каркаса з металопрофілю.

Вбудоване освітлення

Із точки зору розміщення світильників особливих проблем немає ні в одного з варіантів. Для натяжної стелі є спеціальні елементи, які монтуються в плівку. У гіпсокартоні ще простіше – досить вирізати отвір під розмір світильника, і все готово.

Проводка теж легко ховається в обох варіантах виконання. При цьому у випадку з гіпсокартонною стелею її навіть не обов’язково кріпити до перекриття. А також є можливість з часом без демонтажу встановити новий світильник або прокинути в інший кінець приміщення будь-який кабель.

Особливості експлуатації

Плівка ПВХ взагалі не вимагає ніякого догляду. Якщо в приміщенні буває пильно, можна протирати плівку звичайною вологою ганчіркою.

Як правило, в житлових приміщеннях ніякого догляду за гіпсокартоном також не потрібно. Якщо навіть якимось чином вийде його забруднити, перефарбувати і таким чином «оновити» зовнішній вигляд не складе особливих труднощів.

Часто при проведенні ремонту виникає додаткове специфічне питання: «А яку стелю краще вибрати саме для ванної кімнати?» Але це вже окрема розмова, рекомендуємо прочитати цю статтю.

Надійність

Порвана натяжна стеля

Проколоти або порвати плівку ПВХ досить просто. В цьому випадку постраждає не тільки зовнішній вигляд, але і пропаде така важлива особливість натяжної стелі, як захист від протікання і затоплення сусідами зверху.

Гіпсокартон в цьому плані, звичайно, більш надійний. Але все одно, якщо його чимось зачепити, для збереження зовнішнього вигляду може знадобитися шпаклівка і фарбування.

Вогнестійкість

У цьому відношенні обидва варіанти хороші. Ані гіпсокартон, ані ПВХ плівка не підтримують горіння. Звичайно, в разі пожежі обидва види стель будуть пошкоджені, проте підтримувати і посилювати вогонь вони не будуть.

Термін експлуатації

Вважається, що гіпсокартонні конструкції гарантовано служать 10 років. Однак, на практиці, якщо немає ніяких негативних впливів, така конструкція може служити набагато довше.

Гарантія на ПВХ зазвичай становить 10-15 років. Тобто за цим показником обидва варіанти виглядають приблизно однаково.

Перепади температури

ПВХ плівка «боїться» холоду. Не рекомендується використовувати натяжні стелі в приміщеннях, які не опалюються або можуть нерегулярно опалюватися взимку.

Перевага гіпсокартону в тому, що перепади температури ніяк не впливають на його властивості. Тому, якщо мова йде про літній дачний будиночок, то стелі з гіпсокартону будуть швидше за все кращим рішенням.

Дизайн

Комбінована стеля: гіпсокартон і плівка ПВХ

Плівка відриває широкі або навіть практично безмежні можливості для втілення дизайнерських ідей. На ній можна розмістити будь-який малюнок. І таким чином радикально перетворити загальний вигляд приміщення.

Гіпсокартон надає дизайнерам менше можливостей. Можна «зіграти» формою і зробити стелю у кілька рівнів. Також можна вибрати різний колір для різних рівнів і теж домогтися цікавих результатів.

Часто застосовується і ще один варіант. По периметру приміщення робиться конструкція з гіпсокартону. А в центрі натягується плівка. Така стеля виглядає красиво, оригінально, і дає додаткове поле для маневру в реалізації ваших дизайнерських ідей.

ГОЛОВНА ГОЛОВНА   КОНТАКТИ КОНТАКТИ
Вас може зацікавити: