Ми готові запропонувати Вам найкраще!
ЕКСПЕРТНА ОЦІНКА
(044) 233-09-03,  (096) 445-02-80,  ...показати всі контакти...     info@realexpert.ua
Коли немає зв'язку, пишіть на вайбер або телеграм! Посилання у Контактах.
Меню
ГОЛОВНА ГОЛОВНА   КОНТАКТИ КОНТАКТИ



Вас може зацікавити:

Небезпечні та токсичні будівельні матеріали: що важливо знати! (частина 2)

Строительные материалы для ремонта

(продовження) першу частину статті читайте тут.

Формальдегід в дешевому ламінаті

Ламінат став вкрай популярним в простих квартирах і будинках, адже це відмінна, до того ж недорога альтернатива паркету. Дане підлогове покриття відоме своєю зовнішньою схожістю з натуральними матеріалами, а також відмінними експлуатаційними характеристиками.

Сьогодні цей матеріал використовується досить часто, його вибирають тому, що до складу входять тирса і натуральна деревна стружка. На жаль, але до складу ламінату також можуть входити і токсичні матеріали. Найчастіше у ламінату є верхній захисний шар, який покривається різними хімічними речовинами. Тому в складі ламінату нерідко може бути толуол, фенол або навіть формальдегід. Однак ці речовини небезпечні тільки при пожежі, в повсякденному житті шкоди вони не заподіють.

Але це стосується тільки якісного підлогового покриття. А ось якщо виробник ламінату не дотримується стандартів якості на виробництві, то в складі цього матеріалу кількість формальдегіду може в кілька разів перевищувати безпечну норму. Визначити такий ламінат можна по неприємного запаху і більш низькою ціною. Тому при купівлі підлогового покриття можна попросити у продавця сертифікати якості, а також вивчити склад виробу. Якщо на ламінаті стоїть маркування Е2 або Е3, то його не варто купувати взагалі, адже до складу входять шкідливі речовини.

Азбестовий пил в шифері

Досить часто шифер з домішками азбесту застосовується для покриття дахів. У такому будматеріалі міститься азбестове волокно. Це один з найбільш небезпечних і токсичних канцерогенів. У звичайному стані такий шифер не впливає на навколишнє середовище, але при будь-яких перепадах температур, тривалому сонячному світлі або підвищеної вологості, волокна починають руйнуватися і токсичні речовини потрапляють в атмосферу. Азбест має властивості накопичуватися в організмі, при цьому вивести або розчинити його неможливо. Токсична речовина може викликати виникнення різних пухлин і запалень.

Необхідно звернути увагу на те, що шифер практично безпечний перші п’ятнадцять років після виготовлення. Однак після цього часу матеріал набуває токсичні властивості. При цьому не має значення де він використовується, адже загроза здоров’ю оточуючих людей все одно величезна. Для того, щоб продовжити термін безпечного використання шиферу, а також зменшити шкоду, шифер можна покрити особливим складом. Даний матеріал більше не використовують більш ніж в 60 країнах, а на території ЄС він взагалі заборонений. Кращим рішенням буде повна відмова від використання шиферу і перехід на більш безпечні та натуральні матеріали, які не є небезпечними для людини.

Граніт і скловолокно виділяють шкідливий газ

Багато хто знає, що окремі види будматеріалів можуть виділяти радіацію. Наприклад, це відноситься до скловолокна, фосфогіпсу, силікатної цегли. Нерідко причиною підвищеного радіаційного фону може стати бетон, до складу якого входить велика гранітного щебеню.

При цьому граніт в будь-якому випадку містить певну кількість радіоактивних компонентів. Але небезпечний не саме граніт, а шкідливий газ, який він може виділяти, – радон. Компанії, які видобувають цей камінь, зобов’язані перевіряти вміст токсичних речовин і радіаційний фон. У разі, якщо за результатами дослідження склад граніту не відповідає прийнятому стандарту безпеки, такий матеріал не надходить у продаж. Саме тому не слід купувати граніт у нелегальних продавців. Завжди потрібно вимагати ліцензію і по можливості перевіряти сертифікати, які повинні підтверджувати якість і безпеку продукції.

Слід зазначити, що радон найбільш активно виділяється під впливом високої температури і при нагріванні, наприклад, при тривалому впливі сонячного світла. Чим небезпечна радіація відомо всім, тому якщо при купівлі виникають сумніви в якості граніту, то його взагалі не потрібно брати. Краще вибрати більш безпечний варіант – мармур. Він не тільки краще виглядає, але і повністю безпечний як для людини, так і для навколишнього середовища.

Першу частину статті читайте тут.

ГОЛОВНА ГОЛОВНА   КОНТАКТИ КОНТАКТИ
Вас може зацікавити: