Ми готові запропонувати Вам найкраще!
ЕКСПЕРТНА ОЦІНКА
(044) 233-09-03,  (096) 445-02-80,  ...показати всі контакти...     info@realexpert.ua
Коли немає зв'язку, пишіть на вайбер або телеграм! Посилання у Контактах.
Меню
ГОЛОВНА ГОЛОВНА   КОНТАКТИ КОНТАКТИВас може зацікавити:

Нові правила оцінки нерухомості в 2020-му році

Оценка недвижимости 2020

Для замовників оцінки-фізичних осіб ситуація в другій половині 2018го і весь 2019й рік була не надто райдужною. Справа в тому, що в той час за реєстрацію кожного документа оцінювача, необхідно було платити 1850 грн. І це тільки за реєстрацію звіту, тобто без вартості послуг самої оціночної компанії.

Відповідно, ціни на послуги на той час трималися на рівні близько 2500 грн за одну роботу. При цьому не важливо, мова йде про дороге комерційне приміщення або найдешевшу квартиру на околиці Києва або гаражі. З 01 лютого 2020-го року набув чинності Закон, згідно з яким Фонд державного майна розробив і запустив свою базу даних оцінок. При цьому робота з нею як оцінювачів, так і нотаріусів проходить на безкоштовній основі. Це сприяло зниженню цін на послуги з визначення вартості нерухомості більш, ніж в два рази (в середньому по ринку оцінки в Києві).

Окрім того, в 2018 і 2019 роках багато оціночних компаній просто перестали надавати послуги з оформлення документів з податкової оцінки. Адже мало того, що за реєстрацію кожного звіту потрібно було платити майже 2000 грн, які потрібно було додатково брати з Клієнта. Відомо, що така реєстрація іноді відбувалася не з першої спроби, тобто оцінювач ризикував працювати не тільки без прибутку, але і «в мінус».

Існувала також й інша проблема. По Києву по типових квартирах база даних Фонду державного майна (так званий модуль) працює більш-менш коректно. Автоматична перевірка вартості нерухомості полягала в автоматичному пошуку схожих об’єктів на найбільших сайтах оголошень. Якщо вартість, яку визначив оцінювач не відповідає середньоринковому показнику, система відмовляла в реєстрації. При цьому, як це не дивно, гроші за цю процедуру модуль не повертав.

Таким чином, якщо Ви вирішили продати нетиповий об’єкт нерухомості, або його стан характеризується як старий або непридатний, податки доведеться платити як за майно у гарному стані. Клієнти, зрозуміло, були незадоволені, а крайніми залишалися оцінювачі.

Оцінка квартир 2020.

Оцінка квартир 2020

Найпростіша і найзрозуміліша ситуація зараз з оцінкою квартир в Києві. Особливо в спальних районах, де є значна кількість однотипних будинків. По таких об’єктах житлової нерухомості модуль пропускає адекватну вартість, тому питань у замовників, як правило, не виникає.

А ось при проведенні оцінки гаражів, на відміну від квартир, можуть бути нюанси. Кожен, хто стикався з продажем старих гаражів, знає, що ціни пропозицій на сайтах на таку нерухомість майже завжди істотно завищені. Реальні угоди часто відбуваються з торгом близько 30%. Відповідно, при спробі зареєструвати таку вартість модуль бази даних ФДМУ видає відмову. І, значить, оціночна вартість виходить вище реальної ринкової ціни угоди. Ми намагаємося боротися з такими ситуаціями, проте не все залежить від оцінювача. Якщо модуль не пропускає реальну вартість, для продавця частіше буває простіше заплатити додаткову суму податку, ніж вплутуватися в суперечки з Фондом.

Оцінка землі та будинків 2020.

При визначенні вартості земельних ділянок та оцінці будинків, які на них розташовані, потрібно бути готовим до неприємних сюрпризів. Очевидно, що на ціну об’єкта індивідуального житлового будівництва істотний вплив має його фізичний стан. Тому, якщо будинок старий або вимагає капітального ремонту, при реєстрації часто може пройти тільки вартість, що перевищує ціну угоди.

Із землею також бувають нюанси. Особливо з ділянками, розташованими в межах міста Києва. Як правило, на таке майно розкид цін на сайтах оголошень досить значний. Тобто неминучі ситуації, коли державна база даних може пропустити тільки таку вартість, яка розрахована за автоматичними правилами і алгоритмами. Але яка при цьому істотно відрізняється від реальної ринкової.< / p>

Чого чекати від оцінки нерухомого майна в 2020-му році?

Всі учасники ринку нерухомості сподіваються, що вище зазначені проблеми носять тимчасовий і технічний характер. Фахівці постійно працюють на вдосконаленням бази даних і підвищенням якості роботи модуля перевірки вартості.

Також ми розраховуємо на регулятор оціночної діяльності в Україні – Фонд державного майна. У тому сенсі, що він розробить продуманий механізм дій на випадок того, що в базі даних не вдається зареєструвати адекватну ринкову вартість об’єкта нерухомості. Ми стежимо за всіма змінами законодавства, тому в разі виникнення подібних питань у наших клієнтів, будемо разом шукати шляхи вирішення проблеми.

ГОЛОВНА ГОЛОВНА   КОНТАКТИ КОНТАКТИ
Вас може зацікавити: