У цій статті ми зібрали важливу та корисну інформацію щодо особливостей оренди автомобіля під час вашої відпустки або відрядження. Цей матеріал буде корисний не тільки тим, хто планує орендувати авто в перший раз, але і досвідченим мандрівникам.
При написанні цієї статті ми зверталися за додатковими консультації до співробітників спеціалізованої фірми. Компанія «Укр-Прокат» займається подобовим прокатом автомобілів в Україні (без водія), здачею в оренду машин від економ до преміум класу.
Документи, які необхідні для оренди a автомобіля.
- Дійсні водійські права.
- Посвідчення особи /Паспорт.
- Кредитна/дебетова картка (не завжди є обов’язковою умовою, докладніше описано в розділі «спосіб оплати» нижче).
Вікові обмеження.
Багато прокатних компаній визначають мінімальний та максимальний вік, якому ви повинні відповідати, щоб мати можливість орендувати автомобіль. При цьому деякий фірми будуть стягувати додаткову плату, якщо ви будете визначені як «молодий» або «старший» водій. Вікова класифікація для цих категорій варіюється від компанії до компанії, але молодими водіями зазвичай вважаються люди, молодші за 25 років. Ну а літні людьми – понад 65 років.
Страхування.
Договори страхування часто досить заплутані. Тому бажано в цих нюансах розібратися заздалегідь. Існують такі основні види страхування:
- Страхування відповідальності перед третіми особами (TpL): у кожного автомобіля є якась базова страховка (зазвичай обов’язкова за законом). Зазвичай вона покриває збитки або збитки третьої сторони в результаті нещасного випадку. Однак у разі пошкодження орендованого автомобіля орендар несе повну відповідальність!
- Відмова від збитку при зіткненні (CDW): це також називається відмовою від збитку при втраті (LDW). Технічно це покриття не є страховкою, скоріше, це відмова від відповідальності. У разі будь-якого пошкодження орендованого автомобіля встановлюється сума, яку орендар повинен буде сплатити орендодавцю.
- Відмова від відшкодування збитку при зіткненні (SCDW): багато компаній навіть пропонують нульову відмову від збитку при зіткненні, що означає, що вам не доведеться нічого платити, якщо орендований автомобіль буде пошкоджений. Але є кілька речей, на які не поширюється більшість відмов від відшкодування збитку при зіткненні. Типові винятки включають пошкодження шин, вікон, днища та даху тощо.
- Інші види страхування: якщо ви хочете застрахувати себе від усього, у вас буде можливість отримати: страхування шин, захист від піщаної бурі, захист від переправи через річку, захист від крадіжки і багато іншого в залежності від місця розташування та компанії.
Депозит.
Прокатні компанії утримають страховий депозит, який покриє штрафи за порушення правил дорожнього руху, відсутність бензину і будь-які пошкодження орендованого автомобіля.
Якщо ви орендуєте автомобіль тільки зі страховкою відповідальності перед третіми особами, прокатна компанія стягує з вас повну суму застави. Вона варіюється в залежності від країни і категорії автомобіля, але може легко досягати пари тисяч євро.
Якщо ви хочете зменшити суму депозиту, вам доведеться заплатити за більш дорогу страховку.
Спосіб оплати.
90% компаній вимагають, щоб водій мав кредитну картку на своє ім’я. Є міста і країни, де ви не зможете орендувати автомобіль без кредитної картки.
Оренда готівкою або дебетовою карткою – це можливо. Спочатку вам потрібно знайти фірму, яка буде приймати такий вид оплати. Компанія вимагатиме, щоб ви заплатили за найвищий доступний страховий пакет, який вони пропонують. (Вони все одно заблокують деяку суму на вашому рахунку, або вам потрібно буде залишити депозит готівкою).
Робочий час і місце передачі авто.
Компанії іноді стягують з вас додаткову плату, якщо ви хочете забрати або залишити свій автомобіль в порту, аеропорту або в будь-яких інших жвавих локаціях. У кожного агентства з прокату є години роботи, якщо ви хочете забрати (або, можливо, залишити) свій автомобіль поза цими годинами, це обійдеться вам дорожче! Уточнення цього питання допоможе значно заощадити. Зазвичай такі додаткові умови не афішуються, і орендар дізнається про них в останній момент, коли вже потрібно платити більше.
Політика щодо бензину.
Агентства з прокату використовують найрізноманітніші методи, це завжди вказано у вашому контракті. Найбільш поширеними є:
- Повний до відмови: ви забираєте машину з повним баком і повертаєте такою ж заправленою.
- Із порожнього в порожнє (Південна Європа): у баку буде рівно стільки бензину, щоб доїхати до першої заправної станції. І ви маєте повернути його порожнім (вартість палива, що залишилось, не компенсується).
- Попередня покупка: ви заплатите за паливо у баку, коли заберете автомобіль. Постарайтеся залишити машину якомога більш порожній, оскільки компанія з прокату автомобілів не поверне вам гроші за невикористане паливо.
- Попередня покупка (повернення/часткове повернення): сплатіть за паливо, яке знаходиться у баку, коли ви забираєте свій автомобіль. Ви отримаєте відшкодування (повне або часткове) за будь-яке паливо, яке ви не використовуєте.
Обмежена або необмежена кількість кілометрів.
Будьте особливо обережні при виборі компанії з прокату автомобілів. Деякі фірми, можливо, пропонують нижчі ціни, але вони накладають певні обмеження на пробіг. Якщо ви перевищите ці обмеження, доведеться платити за кожен додатковий кілометр.
Як забрати свій автомобіль.
Після того, як ви підписали всі папери, вибрали відповідну страховку, ваша карта була прийнята, отримали ключі, ви зможете піти до свого орендованого автомобіля. Але перш ніж покинути місце паркування, рекомендується обов’язково перевірити пару речей!
- Перевірте рівень палива в автомобілі! Якщо його менше, ніж повинно бути, поверніться до стійки прокату автомобілів і підніміть це питання.
- Огляньте авто ззовні та зсередини. Перевірте, чи немає будь-яких пошкоджень. Уважно перевірте шини та стекла. Якщо щось бентежить, зробіть фотографії, щоб мати можливість довести, що це сталося не з вашої вини! Якщо ви виявите будь-які дефекти, вони повинні бути відзначені в аркуші пошкоджень автомобіля!
Після всіх цих кроків просто керуйте машиною обережно, дотримуйтесь швидкісного режиму та насолоджуйтеся відпочинком!