Ми готові запропонувати Вам найкраще!
ЕКСПЕРТНА ОЦІНКА
(044) 233-09-03,  (096) 445-02-80,  ...показати всі контакти...     info@realexpert.ua
Меню
ГОЛОВНА ГОЛОВНА   КОНТАКТИ КОНТАКТИОсобливості кладки газобетонних блоків

Как строить из газоблока

Газобетонні блоки являють собою полегшений будівельний матеріал, який призначений для зведення стін житлових будинків. За технічними характеристиками газобетонні блоки дещо поступаються цеглі. Однак вони почали в даний час широко застосовуватися в будівництві. Газобетонні блоки мають прямокутну форму, що полегшує процес кладки зовнішніх стін.

Для монтажу зовнішніх стін застосовується круговий метод. При такому методі кладка починається з кута будівлі. Та, пройшовши весь периметр, закінчується в цьому ж кутку.

Підготовчий етап

Перед укладанням блоки слід ревізувати і підготувати. При ревізії кожен блок оглядається. Потім блоки, що мають пошкодження (тріщини, відколи, глибокі подряпини), відкладаються. Решта блоки очищаються від бруду, льоду, шарів і грудок цементу. Потім вони піддаються механічній обробці, при якій знімається фаска. Таким чином, підготовленими блоками можна починати кладку.

Перший ряд

Перший ряд укладається на фундамент будівлі на піщано-цементному розчині, приготованому в співвідношенні 1:3. Попередньо на фундамент повинна укладатися гідроізоляція. Перший шар газобетону дуже важливий для наступних шарів.

Чим він рівніше, тим легше буде укладати наступні ряди. Тому після укладання перший ряд необхідно ретельно вирівняти. Для цього застосовуються будівельні інструменти і різноманітні рівні. Якщо в кінці ряду залишаються зазори розміром менше цілого блоку, їх слід заповнити добірним блоком. Перед укладанням добірного блоку його торці спочатку слід змастити клеєм, а вже потім укладати.

Використовуємо спеціальний клей для газоблоку

Газобетонні цеглини мають строго геометричну конфігурацію. А розміри блоків практично не відрізняються. Похибка в розмірах зазвичай не перевищує 2 мм. Тому для кладки застосовуються спеціальні клейові розчини.

Після того, як буде покладений перший ряд, необхідно такий клейовий розчин підготувати. Клей готується з сухих сумішей, що складаються з піску, цементу і спеціальних добавок. Це надає клею пластичних і гідрофобних властивостей. Товщина клейових швів при кладці залежить від виду розчину.

Величина цього шва вказується в інструкції з підготовки клею, яка розташована на упаковці. Кладочні розчини знижують опір тепловіддачі стін. Тому якщо зведення стін відбувається в суху погоду, то блоки слід зволожувати.

Щоб клейовий розчин не застигав, його необхідно готувати безпосередньо на будівельному майданчику. І відразу ж постаратися його використовувати без залишку. Клейовий розчин готується строго за інструкцією, що нанесена на упаковці.

Наступні ряди

Укладання наступних рядів здійснюється наступним чином. Спочатку підготовлений клей викладається по всій площині стіни. Для того, щоб витримати необхідну товщину шва, клей рівномірно розподіляється по поверхні стіни. Потім блок повільно опускається на клейову подушку таким чином, щоб горизонтальний зсув не перевищував 5 мм.

Залишки клею, які видавилися з бічних сторін, тут же прибираються. Щоб не дати йому висохнути. Укладені блоки ретельно вирівнюються. Це робиться шляхом похитування їх. Або в більшості випадків за допомогою гумового молотка. В процесі рихтування необхідно стежити, щоб всі міжблочні шви були повністю заповнені клеєм. Укладання всіх рядів, крім першого, повинно виконуватися методом перев’язування.

Щоб полегшити процес вирівнювання блоків, можуть застосовуватися різноманітні пристосування. Одним з таких пристроїв є рейки-порядовки. На таких рейках наносяться ризики, що обмежують ряд. Самі рейки встановлюються на кутах стін, а між ними натягуються шнури.

Таким чином, ряд за рядом виконується монтаж зовнішніх стін. Ну а при досягненні заданої проектної висоти будівельники переходять до покрівельних робіт.

ГОЛОВНА ГОЛОВНА   КОНТАКТИ КОНТАКТИ