Ми готові запропонувати Вам найкраще!
ЕКСПЕРТНА ОЦІНКА
(044) 233-09-03,  (096) 445-02-80,  ...показати всі контакти...     info@realexpert.ua
Коли немає зв'язку, пишіть на вайбер або телеграм! Посилання у Контактах.
Меню
ГОЛОВНА ГОЛОВНА   КОНТАКТИ КОНТАКТИОцінка основних засобів у Києві

Основні засоби

До нас часто звертаються бухгалтера підприємств з проханням надати консультацію щодо проведення оцінки основних засобів в Києві. Така послуга часто потрібна для продажу активів, передачі їх в оренду, а також для списання. Особливістю даного виду роботи є те, що поняття «основні засоби» включає в себе велике коло різноманітного майна. У цьому полягає основна особливість проведення оцінки основних засобів, оскільки підходи до визначення різних типів активів також різні.

Оцінка нерухомості у складі основних засобів.

Багато підприємств Києва мають на балансі нерухомість, яку здають в оренду. Таку нерухомість часто включають саме до складу основних засобів підприємства, оскільки вона генерує дохід і є важливим і, як правило, основним та найдорожчим активом або активами.

Для визначення вартості нерухомого майна оцінювачам необхідно надати наступні документи (все в звичайних копіях або сканах):

  • Правовстановлюючий документ: договір купівлі-продажу, витяг, рішення суду тощо.
  • Технічний паспорт БТІ: якщо в складі технічного паспорта присутні великі аркуші (А3 або навіть А2) з планами приміщень, їх можна не надавати (принаймні на початковому етапі). Для оцінювачів найважливішими розділами технічних паспортів є «оціночний акт» (де наведені загальні характеристики будівель та споруд) та «експлікації» (внутрішнє планування приміщень).

Питанню проведення оцінки нерухомості присвячено велику кількість матеріалів на нашому сайті, тому докладно зупинятися на цьому в рамках даної статті ми не будемо. Вкажемо лише на те, що приблизну вартість нерухомого майна ми радимо визначати, спираючись на дані спеціалізованих сайтів, таких як ця дошка оголошень. При виборі об’єктів для порівняння необхідно звернути увагу на тип нерухомості, розташування (по Києву обов’язково той же або сусідній мікрорайон), загальна площа, поверховість.

Оцінка меблів та комп’ютерної техніки у складі активів підприємства.

У більшості випадків у переліку основних засобів на оцінку найбільша кількість позицій відноситься до меблів та комп’ютерної техніки. Для визначення вартості такого майна достатньо простого переліку із зазначенням найменування, первісної вартості та дати постановки на баланс підприємства по кожному активу.

При формуванні переліку-завдання на оцінку звертайте, будь ласка, увагу на найменування активів. Часто в бухгалтерському обліку такі найменування містять лише вказівку на тип техніки, наприклад, «принтер». Але оцінювачам для проведення розрахунків потрібно знати також і модель. Тому, якщо в обліку моделі не вказані, необхідно сформувати додатковий стовпець в переліку, де вказати цю інформацію.

Визначення вартості складного устаткування та виробничих ліній.

Якщо у складі активів підприємства присутні складні верстати або виробничі лінії, оцінка основних засобів такого типу є значно більш складним завданням не тільки порівняно з визначенням вартості комп’ютерної техніки та меблів, але і в порівнянні з оцінкою нерухомості. По такому устаткуванню нам необхідно знати не тільки виробника і модель, але й у випадку з непоширеним специфічним обладнанням технічні параметри верстата або лінії.

Для всіх типів активів, що обліковуються на балансі, на початковому етапі ми чекаємо від Вас перелік основних засобів. Після отримання такого списку ми зможемо визначити обсяг роботи та запропонувати Вам найбільш вигідні умови співпраці – вартість наших послуг і строк їх надання. Найчастіше ми проводимо оцінку основних засобів в Києві, тому що тут розташований наш офіс. Проте ми маємо можливість надавати послуги з оцінки майна також віддалено, тому будемо раді співпраці з підприємствами інших областей. Звертайтеся!

ГОЛОВНА ГОЛОВНА   КОНТАКТИ КОНТАКТИ