Ми готові запропонувати Вам найкраще!
ЕКСПЕРТНА ОЦІНКА
(044) 233-09-03,  (096) 445-02-80,  ...показати всі контакти...     info@realexpert.ua
Меню
ГОЛОВНА ГОЛОВНА   КОНТАКТИ КОНТАКТИОцінка вартості нерухомості

Оценка стоимости недвижимости

Нижче наведено ціни на проведення експертної оцінки у Києві та Київській області (оцінка Київ).

Ціни на наці послуги у інших регіонах України можуть дещо відрізнятись від наведених у таблиці.
Детальну інформацію щодо оцінки нерухомості конкретного типу можна отримати у відповідному розділі нашого сайту.

На фото зображено будівлю діючого готелю у Братиславі.

Вид нерухомого майна
Мета оцінки
(чому це важливо?)
Вартість послуги, строк виконання
Оцінка квартир КиївНотаріус (дарування, продаж, спадщина)1000 грн, 1 доба
Пред’явлення у суді2000 грн, 1 доба
Оцінка гаражів, паркінгівНотаріус.1000 грн, 1 доба
Пред’явлення у суді2000 грн, 1 доба
Оцінка земліНотаріус (продаж, спадщина)1000 грн, 1-2 доби
Пред’явлення у суді2000 грн, 1-2 доби
Оцінка будинківНотаріальні дії1000 грн, 1 доба
Пред’явлення у судівід 2000 грн, 1-2 доби
Оцінка нерухомостіНотаріус (продаж, дарування, обмін)від 2000 грн, 1 доба
Державна або комунальна власність,
бухгалтерський облік
від 3000 грн, 1-2 доби
Комунальна власність, орендавід 3000 грн, 2-3 доби

Одним з найпоширеніших питань, які ми чуємо від наших нових клієнтів, є: «Як Ви визначаєте вартість нерухомого майна?» Нижче показано, які критерії мають вплив не вартість нерухомості різних типів. Також рекомендуємо прочитати статтю «Що таке ринкова вартість?», де мова зокрема йде про різницю між поняттями «ціни» та «вартості».

Оцінка вартості квартир

Визначення вартості квартир проводять шляхом порівняльного аналізу цін на аналогічні помешкання. При обиранні об’єктів порівняння у тому числі врахувується вплив наступних факторів:

  • Місце розташування. У ідеальному випадку квартири для порівняння обираються у тому ж самому мікрорайоні, де розташований об’єкт оцінки. Однак, у деяких випадках допустимим є використання у якості об’єктів порівняння квартир, які розташовані в інших мікрорайонах Києва. Ці мікрорайони за рівнем своєї привабливості, інфраструктурою та іншими параметрам мають бути аналогічними, тобто рівноцінними, між собою та районом, де розташована квартира, вартість якої визначає оцінювач.
  • Тип будинку. Цей фактор обов’язково враховується в процесі визначення вартості житла. Відомо, що ціни квадратних метрів у новобудовах і, наприклад, у панельних «хрущівках» одного мікрорайону можуть відрізнятися в рази. Це зумовлено не тільки параметрами конструктивних елементів будинків (наприклад, матеріалом стін), але й особливостями їхніх архітектурно-планувальних рішень.
  • Рівень внутрішнього оздоблення. При обиранні об’єктів порівняння оцінювач нерухомості намагається орієнтуватися на помешкання із таким же рівнем «ремонту», як і у квартири, що оцінюється. Однак цей чинник є визначальним, оскільки різницю у якості внутрішнього оздоблення можливо врахувати за допомогою відповідних коефіцієнтів.
  • Поверх. Квартири, які розташовані на перших поверхах, в абсолютній більшості випадків вартують дешевше за такі ж житлові приміщення на середніх поверхах. Те ж саме стосується і вартості квартир, які розташовані на останніх поверхах, особливо у старих будинках. Відомо, що квартири, які розташовані на останніх поверхах, зазвичай продаються дешевше за квартири на серединних поверхах. Це пов’язано з двома факторами: по-перше такі квартири більшою мірою потерпають від впливу зовнішніх факторів (дах), по-друге – останній поверх та горище є улюбленими місцями для зібрань молоді та асоціальних елементів (шум, сміття, небезпека). Саме тому, якщо визначається вартість житлової нерухомості, яка розташована на середньому поверсі, у якості об’єктів порівняння не будуть виступати квартири на перших та останніх поверхах. Безумовно, з цього правила іноді бувають виключення, але зазвичай воно (правило) працює.
  • Коригування на торг. У ході проведення оцінки майна будь-якого виду за допомогою порівняльного підходу оцінювачі використовують так звану поправку на торг. Зазвичай розмір цього коефіцієнту складає біля 10% і визначає середній розмір типової знижки, яку готовий надати продавець у ході предметних переговорів з потенційним покупцем. Найчастіше цей коефіцієнт використовується при проведенні процедур визначення вартості всіх видів нерухомості, а також при оцінці автомобілів.

Оцінка вартості гаражів, паркінгів

Основні принципи оцінки вартості, наведені вище, є характерними не тільки для квартир, але й для більшості інших видів нерухомого майна. Тому далі ми будемо робити акцент лише на особливостях, які притаманні конкретному типу нерухомості.

При проведенні оцінки паркомісць у якості об’єктів порівняння коректним є використання лише паркінгів, а не гаражних боксів у гаражно-будівельних кооперативах. При цьому, якщо оцінюється саме гаражний бокс, оцінювач мусить звертати увагу на матеріал стін (чи є гараж капітальним), загальну площу, кількість поверхів та наявність додаткових приміщень (яма, підвал).

Оцінка вартості житлових будинків

При обиранні об’єктів порівняння для визначення ринкової вартості житлових будинків необхідно враховувати період побудови нерухомості (порівняння старих будинків із сучасними не є коректним), а також матеріал та тип конструктивних елементів споруди, у першу чергу – матеріал стін. Особливістю проведення оцінки будинків є те, що у пропозиціях із продажу аналогічного майна вже врахована ціна земельної ділянки. При цьому найчастіше перед оцінювачем постає завдання визначити вартість нерухомості без урахування ціни землі. Точніше – визначення вартості земельної ділянки є окремим завданням. Тому після того, як оцінювач відібрав достатню кількість пропозицій із продажу аналогічних домоволодінь, від визначає вартість земельних ділянок у складі кожного з цих об’єктів Вартість землі вираховується із цін пропозиції кожного домоволодіння, в результаті чого у оцінювача з’являється можливість визначити середню вартість квадратного метра саме нерухомого майна без урахування земельної ділянки.

Оцінка вартості землі

Характерною особливістю земельних ділянок є наявність у них такої характеристики, як цільове призначення. Найбільш розповсюдженими цільовими призначеннями землі є такі функції:

  • для будівництва та обслуговування житлових будинків та господарських споруд;
  • для ведення садівництва (дачні ділянки);
  • для ведення особистого селянського господарства (городи, «ОСГ»);
  • для ведення товарного селянського господарства (паї);
  • для комерційного використання (наприклад, ділянка для розміщення автозаправної станції).

Оцінка вартості нерухомого майна

Для отримання повної інформації щодо тарифів, строків надання послуг з оцінки нежитлової нерухомості, у тому числі щодо оцінки майна у державній та комунальній власності, рекомендуємо Вам завітати у спеціальний розділ нашого сайту «оцінка нерухомості».

Будь ласка, звертайтесь!

Інформацію щодо розташування та графіка роботи нашого офісу наведено у розділі «Контакти».

Із переліком наших дозвільних документів на проведення оцінка майна різних видів можна ознайомитись на сторінці «Оціночна компанія».

ГОЛОВНА ГОЛОВНА   КОНТАКТИ КОНТАКТИ