Ми готові запропонувати Вам найкраще!
ЕКСПЕРТНА ОЦІНКА
(044) 233-09-03,  (096) 445-02-80,  ...показати всі контакти...     info@realexpert.ua
Меню
ГОЛОВНА ГОЛОВНА   КОНТАКТИ КОНТАКТИПеревірені поради господиням по догляду за порцеляновим посудом

Фарфоровая посуда

Фарфоровий посуд користується великою популярністю. Він полюбився господиням за аристократичність і витонченість. Але він також відрізняється крихкістю і вимагає особливого догляду. Тоді він збереже свій привабливий зовнішній вигляд надовго. Про всі тонкощі догляду за фарфором розказано далі.

Поради по догляду за посудом з порцеляни

Скористайтеся наступними порадами для догляду за порцеляновими виробами в своєму будинку:

  • Мити фарфор можна тільки м’якою губкою. Бажано використовувати для цього ганчірочку з м’якої тканини. Жорстка губка або мочалка може пошкодити так звану «глазур» на його поверхні.
  • Ставити фарфор в мікрохвильові печі та посудомийні машини не можна. Він дуже крихкий і високі температури можуть погано позначитися, як на зовнішньому вигляді посуду, так і на його терміні служби в цілому.
  • Не піддавайте порцелянові вироби впливу з побутовою хімією. Для очищення краще і безпечніше використовувати дитяче мило або зубний порошок. Якщо на посуді є ознаки старіння або сильні забруднення, то додайте трохи нашатирного спирту. Або протріть плями ганчіркою, просоченою перекисом водню.
  • Вузькі та важкопрохідні вигини порцеляни прочищати краще м’яким йоржиком для чищення дитячих пляшечок або курильних трубок. Оскільки у них більш м’який і делікатний ворс. Після закінчення процесу миття, протирайте його до блиску м’якою ганчіркою. Поки на поверхні є волога.
  • При очищенні порцеляни, можливе пошкодження не тільки самої глини, але і малюнка на поверхні. Особливо, якщо мова йде про вироби з позолотою. Їх не можна мити під проточною водою і тримати в руці. Правильне очищення відбувається після викладки на м’яку тканину і тільки злегка підігрітою водою. Якщо вона буде гарячою, то порушить цілісність і зовнішній вигляд посуду. Якщо на виробі є витончені ручки, носик, декоративні елементи або щось подібне, то його притримують за нижню частину.

Фарфоровий посуд має одну особливість – після тривалої експлуатації він темніє. А його первісний привабливий вигляд втрачається. Колишню білизну фарфору можна повернути за допомогою протирання питною содою або розведеною в розчині оцту. Також для догляду можна використовувати шматочок тканини, просоченої скипидаром або винною кислотою.

Якщо порцелянові тарілки використовуються рідко, то обкласти їх білим папером, вирізаним за їх розмірами. Тоді вони збережуть свій привабливий зовнішній вигляд і блиск надовго.

Тепер залишилася справа за малим – дотримуватися цих нехитрих правил догляду і насолоджуватися красивою порцеляновим посудом.

ГОЛОВНА ГОЛОВНА   КОНТАКТИ КОНТАКТИ