Асортимент унітазів на сучасному ринку сантехніки сьогодні досить великий. Не дивно розгубитися серед безлічі моделей, конструкцій і дизайнерських рішень. З появою спеціалізованих інсталяторів, придатних для закріплення великовагових сантехнічних виробів, підвісні унітази стали досить популярними серед покупців. Давайте розглянемо основні характеристики, переваги і недоліки, а також особливості монтажу цього виду сантехніки.
Плюси і мінуси підвісних моделей.
Щоб визначитися, підлогова або підвісна модель унітазу вам підійде, постарайтеся врахувати всі фактори його майбутньої експлуатації. Наприклад, підвісні зразки беззастережно виправдали себе у санвузлах готелів, ресторанів та інших громадських місць, які вимагають частого прибирання. Це обумовлено тим, що простір підлоги під ними залишається вільним, на відміну від підлогового аналога. Що значно полегшує і прискорює процес миття підлог, виключаючи необхідність проникати збиральними агрегатами в важкодоступні місця.
Ще однією причиною віддати перевагу підвісній сантехніці є безшумність змиву. Шуму води практично не чути, оскільки зливний механізм розташований за стіною. З тієї ж причини забезпечується економія простору, адже зовнішній зливний бачок підлогового унітазу досить масивний і займає чимало місця. Хоча недавно з’явилися підлогові унітази, оснащені вбудованим зливним бачком, який кріпиться за гіпсокартонної перегородкою або в ніші в стіні. Сама її наявність в туалетній кімнаті робить вибір такої моделі цілком виправданим. В іншому випадку бачок може бути прикріплений до стіни і захований під конструкцією з гіпсокартону, що виступає зі стіни. Зате вона може послужити додатковою поличкою для дрібних побутових предметів. Але остаточний вибір моделі все ж повинен залежати від ваших смакових уподобань, кількості часу і матеріальних витрат, які ви готові понести.
Якщо ви задумалися про те, підвісний або підлоговий унітаз краще впишеться в ваш інтер’єр, то врахуйте, що всі підвісні стандартні моделі виглядають досить нейтрально. Тому будуть виглядати гармонійно в санвузлі, витриманому практично в будь-якому стилі. А покупці з найвимогливішим смаком можуть оформити спецзамовлення і стати володарем більш оригінального зразка.
Обмовимося, що віддавши перевагу підвісному унітазу, вам доведеться понести додаткові витрати з придбання інсталятора і оплаті монтажних робіт. Врахуйте, що після установки конструкції зливний механізм буде важкодоступний. І в разі його поломки доведеться порушувати цілісність облицювального покриття і самої гіпсокартонної перегородки. Але це, мабуть, єдині та не настільки значні мінуси.
Монтаж підвісного унітазу.
Не варто переживати, що підвісна сантехніка в якийсь момент просто впаде на підлогу, бо інсталятори для її кріплення відрізняються особливою міцністю і надійністю. І на сьогоднішній день здатні витримувати до чотирьохсот кілограмів. Це сталеві конструкції, розмір яких оптимальний для найкращого закріплення бочка і відведення для змиву. І залишає достатньо простору для кріплення приладу. Головне – не забудьте, що розміщувати виріб потрібно тільки на міцній стіні. В іншому випадку підвісну конструкцію доведеться з’єднати з підлогою, щоб зняти зайве навантаження зі стіни. На сталевій рамі інсталятора є спеціальна планка, до якої болтами кріпиться чаша сантехнічного виробу. А механізм зливу води буде функціонувати через спеціальний отвір в передній частині бачка.
У комплект підвісного унітазу зазвичай входять спеціальні прокладки, якими слід закупорити всі наявні отвори, щоб під час монтажу в виріб не потрапили бруд і пил. Перед початком монтажу треба заздалегідь зробити всі необхідні виміри. Відлік ведеться від рівня підлоги. Цей процес полегшує спеціальна розмітка на рамі інсталятора, яка повинна збігтися з вашими відмітками на стіні.
Зверніть увагу на те, щоб в готовому вигляді конструкція була рівною. Інакше це призведе до поломки. Потім міцно затягніть регулюючі висоту болти. Отже, система встановлена. Переходимо до перегородки. Спочатку встановимо гіпсокартонний каркас, а потім займемося його облицюванням. Наприклад, плиткою в тон стін санвузла або за допомогою декоративної панелі, поверх якої закріпимо кнопку зливного пристрою. Готово! Можна приступати до експлуатації підвісного унітазу!
Теоретично в монтажі підвісної сантехніки немає особливо складних деталей, але якщо ви далекі від виконання подібного виду робіт, то краще довірити установку професіоналам. Монтаж сантехніки – робота досвідчених фахівців, і якщо ви відчуваєте невпевненість, то краще звернутися до сантехніка, ніж потім терпіти наслідки недостатньо добре виконаної роботи.