В даний час вкрай популярним стала установка панорамних вікон. І це не дивно, адже вікна, які займають весь простір від стелі до підлоги, автоматично створюють затишок і легкість в будь-якому приміщенні. Незаперечною перевагою панорамних вікон є максимальна кількість природного денного світла в приміщенні.
Для установки панорамних вікон необхідно, щоб забудовник передбачив таку можливість ще на стадії створення проекту житла. Якщо спочатку такої можливості не передбачено, то займатися переплануванням доводиться власникам житла. Такий вид скління володіє певними плюсами і мінусами, які обов’язково необхідно враховувати перед тим, як встановити панорамні вікна.
Як з’явилися панорамні вікна
Подібний вид скління відомий вже багато століть. У минулому архітектори, які займалися створенням великих палаців, нерідко використовували панорамне скління. Завдяки такому рішенню в приміщення проникало якомога більше денного світла. А варто пам’ятати, що раніше електрики не було, тому питання освітленості був вкрай важливим.
Звичайно, в минулому такі вікна сильно відрізнялися від сучасних. Вони більше нагадували дверні рами, в які просто вставили стекла. В якості основи для вікон виступали дошки, які розташовувалися на стулках. А ті, в свою чергу, були прикріплені до металевої рами. Надалі технології скління зробили крок далеко вперед, завдяки чому панорамні вікна стали більше походити на тераси і балкони. А потім і зовсім трансформувалися та прийняли свій сучасний вигляд.
Максимальна кількість світла
До числа основних переваг такого виду скління безсумнівно відноситься те, що в приміщення потрапляє максимальна кількість денного світла. Завдяки цьому кімната стає яскравою, світлою, і навіть більш просторою візуально. Таке рішення допомагає підвищити затишок в квартирі навіть в тому випадку, якщо розташування не дуже вдале, адже великі вікна все одно принесуть потрібну кількість світла.
Необхідно відзначити, що подібний вид скління прекрасно підходить для просторих приміщень, квартир-студій, а також для всіх кімнат, де необхідно хороше освітлення. У сучасних панорамах встановлюють різні види стекол, які дозволяють задати холодний або теплий тон. Крім цього, існують різні види і конструкції скління. Вікна можуть бути класичними, складними або розсувними.
Візуальне розширення простору
Вікна панорамного типу здатні візуально розширити приміщення. Але при цьому в приміщенні повинно бути якомога менше перешкод для поширення світла, слід уникати різних перегородок і громіздких елементів декору, які будуть зменшувати простір.
Безсумнівною перевагою великих вікон є їхня універсальність. Таке скління підійде як для великого офісу, так і для невеликої квартири.
Шикарний вигляд
Вікна від підлоги до стелі на самих верхніх поверхах дозволяють отримати чудовий краєвид. Прямо з вікна квартири можна дивитися на нічне місто, милуватись заходами та світанками. Однак такий вид скління підходить і для приватних будинків, де дозволяє стерти кордон між вулицею і житлом, збільшити простір і розширити приміщення.
Панорама в якості інвестиції
Встановити великі вікна досить дорого, проте вони не тільки зроблять житло красивішим і затишнішим. Панораму можна розглядати в якості вигідного вкладення фінансових коштів, адже в разі продажу житла з такими вікнами його вартість буде значно вищою.
Вартість обслуговування
Слід звернути увагу на те, що такі вікна мають підвищений показник провідності тепла. У зв’язку з цим будуть потрібні додаткові витрати на опалення, але при цьому можна значно заощадити на електроенергії, адже в приміщенні завжди буде достатньо світла.
Однак і цю проблему можна мінімізувати, якщо обговорити всі нюанси із забудовником і встановити правильний склопакет, який може бути:
- вакуумним;
- з подвійними стеклами;
- зі спеціальною плівкою, яка зберігає тепло.
Крім цього варто вибирати правильне місце для установки панорамних вікон. Найкраще встановлювати вікна в приміщенні, яке звернено на південь або захід.
Контроль кількості світла
Максимальна кількість сонячного світла не завжди доречна, особливо в спекотні літні дні. Щоб мінімізувати це, можна встановити жалюзі або ролети. Таким чином можна не тільки регулювати кількість світла, але і створювати більш комфортні умови.
Зберігаючи конфіденційність
Якщо вікна виходять на жваву вулицю або сусідній будинок, то через великий отвір буде видно все, що відбувається в квартирі. Тому для збереження конфіденційності найкраще буде закривати вікна рулонними шторами в темний час доби.
Панорамні вікна як елемент інтер’єру
Якщо в будинку встановлені вікна від підлоги до стелі, то слід звернути особливу увагу на розстановку меблів і предметів декору. Поруч з панорамними вікнами не рекомендується ставити нічого, що може перешкоджати проникненню світла в приміщення. Як виняток виступає тільки французький спосіб скління, при якому біля панорами можна розташувати невеликий журнальний столик, крісло або робочий стіл.