
Одним з найпопулярніших облицювальних матеріалів є металочерепиця, яка складається з оцинкованої тонколистової сталі. Вона являє собою профлисти з металу, зовнішній вигляд яких нагадує будову натуральної черепиці. Процес профілювання здійснюється шляхом надання листам трапецієподібної або хвилястої форми, що підвищує експлуатаційні характеристики матеріалу. Вибрати металочерепицю з урахуванням необхідних характеристик можна на спеціалізованих сайтах, де представлений великий асортимент від різних виробників.
Чому варто зупинити вибір на черепиці з металу
До переваг металочерепиці можна віднести відсутність навантаження на несучі конструкції завдяки невеликій вазі, високий рівень зносостійкості, стійкість до механічних впливів, підвищену ударостійкість. А також і великий потенціал для реалізації навіть найскладніших дизайнерських задумів. Завдяки тому, що на листи наноситься шар полімерного і цинкового покриття, вони володіють підвищеними експлуатаційними характеристиками. І, що важливо, відрізняються підвищеною стійкістю до корозії.
Тривалість експлуатаційного періоду багато в чому залежить від якості полімерного покриття. Воно наноситься на одну сторону тільки після обробки листа методом гарячого оцинкування, нанесення на нього грунтовки і спеціального фосфатного складу. Інша сторона листа покривається захисним лаком. Морозостійкість – ще одна перевага матеріалу. Великі мінусові температури не роблять його крихким. Так само як і температурні перепади не сприяють його деформації та втраті експлуатаційних характеристик.
Види покрівлі з металочерепиці
Покрівля з металочерепиці може бути теплою і холодною, що безпосередньо впливає на технологію укладання матеріалу. При традиційному способі монтажу утеплення проводиться тільки зсередини горища або нежитлового приміщення. Зовнішня частина монтується без теплоізоляційного шару, але зі створенням природної вентиляції в конструкції скатів. Це дозволяє запобігти утворенню конденсату при різких температурних перепадах.
Монтаж металочерепиці
Монтаж листів з металу можна здійснювати за будь-яких температурних умов. Єдиний нюанс – відсутність сильних поривів вітру. По суті, господар несе разові витрати на монтаж покрівлі, оновлення якої не знадобиться в найближчі 25-50 років. Чого не скажеш, наприклад, про так звану гнучку черепицю, яка потребує періодичного оновлення.