Ми готові запропонувати Вам найкраще!
ЕКСПЕРТНА ОЦІНКА
(044) 233-09-03,  (096) 445-02-80,  ...показати всі контакти...     info@realexpert.ua
Коли немає зв'язку, пишіть на вайбер або телеграм! Посилання у Контактах.
Меню
ГОЛОВНА ГОЛОВНА   КОНТАКТИ КОНТАКТИ



Вас може зацікавити:

Послідовність ремонту квартири в новобудові

До и после ремонта квартиры

Покупка нової квартири в новобудові – це радісна і хвилююча подія для будь-якої людини. Однак вже зовсім скоро власник зіткнеться з новою проблемою, адже якщо квартира куплена без внутрішнього оздоблення, то необхідно буде самостійно робити ремонт.

Як почати робити ремонт в новобудові

Вкрай важливим є визначити послідовність внутрішнього оздоблення в квартирі. Адже це є запорукою не тільки мінімізації фінансових витрат, але і дозволяє значно заощадити час. Природно, точний план на ремонт квартир складається індивідуально, в залежності від планування приміщень і багатьох інших факторів. Однак послідовність або етапи основних дій завжди приблизно однакові. Отже, вам належить ремонт в квартирі – з чого почати?

Чорнове оздоблення

В першу чергу слід зайнятися чорновою обробкою. На цьому етапі необхідно зробити наступні роботи:

  • монтаж електропроводки;
  • встановити сантехнічні елементи, такі як вентилі, труби тощо.

Якщо власники хочуть зробити перепланування, знести або побудувати додаткові стіни і перегородки, то це потрібно робити саме на етапі чорнової обробки. Крім цього, якщо віконні та дверні прорізи потребують реконструкції, то це теж необхідно зробити.

Передчистове оздоблення

На стадії передчистової обробки необхідно виконати наступні дії:

  • вирівняти всі поверхні (стіни, стеля);
  • при необхідності зробити стяжку підлоги і вирівняти її;
  • поштукатурити і прогрунтувати стіни.

Слід пам’ятати про правильну послідовність оздоблювальних робіт, які необхідно робити зверху вниз, від стелі до підлоги.

Чистова обробка

Фінальним етапом ремонту є чистова обробка. У зв’язку з тим, що дизайн квартири це індивідуальне рішення кожного власника, то основні стадії чистового оздоблення можуть відрізнятися. Проте найчастіше доводиться діяти наступним чином:

  • фарбувати поверхні;
  • укладати плитку на кухні або у ванній;
  • клеїти шпалери або встановлювати інші види настінні покриттів;
  • настилати або укладати підлогове покриття;
  • монтувати віконні та дверні прорізи;
  • встановлювати вимикачі та розетки;
  • займатися установкою сантехніки.

В окремих ситуаціях забудовники передають квартиру з оштукатуреними стінами. Але щоб домогтися максимальної якості ремонту, необхідно буде нанести фінішний шар шпаклівки.

Слід пам’ятати про те, що наведену вище послідовність ремонту в новобудові не потрібно порушувати, адже це може стати причиною псування готового ремонту і зайвих витрат. Наприклад, не потрібно в першу чергу робити підлоги, а після цього займатися стелею або стінами. Це призведе до того, що нове підлогове покриття буде зіпсовано слідами фарби, клею або штукатурки.

Квартира без оздоблення

З якого приміщення почати ремонт

Якщо з приблизним планом ремонту все зрозуміло, то все ще залишається питання про те, з якого приміщення в квартирі потрібно починати робити ремонт. В даному випадку основним принципом є рух від найдальшої кімнати в бік входу.

Наприклад, в двокімнатній квартирі зі стандартним плануванням, ремонт необхідно робити в такій послідовності:

  • балкон або лоджія;
  • вітальня;
  • спальня;
  • кухня;
  • ванна і туалет;
  • коридор.

Основні особливості ремонту квартири в новобудові

На відміну від стандартного процесу внутрішнього оздоблення в старих будинках, ремонт в новобудовах дещо відрізняється.

В першу чергу необхідно відзначити, що для ремонту в новобудові не слід купувати найдорожчі матеріали. Краще буде вибрати матеріали середнього рівня якості, які будуть набагато дешевше. Це пов’язано з тим, що в перші роки після побудови будівля буде схильне до процесу усадки. У зв’язку з цим внутрішнє оздоблення приміщень може дещо деформуватися. Найчастіше це проявляється в невеликих тріщинах на штукатурці або незначної деформації укосів.

Процес усадки, в залежності від використаних для будівництва матеріалів, може займати:

  • в будинках, побудованих за монолітно-каркасною технологією – до року;
  • в панельних будинках – до трьох років;
  • у цегляних будинках – до шести років.

Після цього в будь-якому випадку доведеться робити повторний ремонт, нехай навіть і косметичний. Саме з цієї причини для первинного ремонту в новобудові не слід купувати найдорожчі матеріали, адже з часом знову доведеться займатися внутрішніми оздоблювальними роботами.

Крім цього для того, щоб уникнути деформації внутрішньої обробки, слід армувати стіни.

Залежно від того, в якому саме вигляді була куплена квартира, безпосередньо залежить і перелік та послідовність необхідних ремонтних робіт.

Наприклад, якщо в новому житлі немає міжкімнатних перегородок і стін, то перед початком роботи необхідно скласти детальний проект майбутньої квартири. Який буде враховувати не тільки планування, але і дизайн житла.

В процесі складання плану квартири, слід пам’ятати про те, що деякі дії заборонено робити на рівні чинного законодавства, наприклад:

  • виносити труби опалення на балкони закритого типу;
  • змінювати місця розташування стояка у ванній;
  • видаляти крани вентиляції;
  • зносити капітальні стіни.

Природно, вкрай складно знати і розуміти всі дрібні деталі, особливо, якщо враховувати дані обмеження. Саме з цієї причини краще було б довірити ремонтні роботи в квартирі команді професійних будівельників. Завдяки цьому можна не просто уникнути порушення чинного законодавства, але також заощадити свій час, нерви і фінансові кошти. Крім того, нерухомість з професійно виконаними оздоблювальними роботами оцінюється вище за квартири, де попрацювали «аматори».

Будівельні матеріали в квартирі

Етапи проведення оздоблювальних робіт в новобудові

Послідовність ремонту квартири в новобудові обумовлена багатьма об’єктивними факторами. Саме з цієї причини всі роботи необхідно виконувати в чіткій послідовності. Основні етапи ремонту включають в себе такі стадії:

  1. Розробка проекту.
  2. Установку систем комунікацій, включаючи: проводку, сантехніку, опалення, розводку труб тощо.
  3. При необхідності можна зробити стяжку підлоги. Однак, якщо після здачі квартири в експлуатацію підлога рівна і без явних дефектів, то стяжку краще не робити самостійно, а залишити такою, яка є.
  4. Важливим є звукоізоляція квартири, адже найчастіше в будинках нового типу на даний аспект практично не звертають уваги.
  5. Внутрішнє оздоблення підлоги і стін. Найчастіше в новобудовах для підлогового покриття вибирають плитку або паркет, адже ці матеріали не тільки практичні, але і красиві. Якщо є необхідність, то потрібно вирівняти стіни, після чого можна поклеїти шпалери, просто обштукатурити або закрити пластиком. В залежності від побажань власника.
  6. Фінальним етапом ремонту є оздоблення стелі. У зв’язку з тим, що новобудова схильна до усадки, найбільш практичним буде використання натяжної стелі, яка не деформується.
ГОЛОВНА ГОЛОВНА   КОНТАКТИ КОНТАКТИ
Вас може зацікавити: