Здавалося б, що може бути складного у виборі праски для будинку. Ця техніка досить проста і недорога. Однак, щоб купити праску, відповідну саме для ваших завдань, необхідно розібратися з основними параметрами і характеристиками цієї побутової техніки. І не варто забувати, що основним критерієм при виборі такої побутової техніки є її надійність. І пожежна безпека.
Саме на характеристики, пов’язані з безпекою експлуатації, варто звернути особливу увагу. Багато видів тканини легко запалюються при нагріванні. А ситуації, коли людина забула вдома увімкнену праску, на жаль, далеко не рідкісні.
Основні споживчі характеристики прасок
З точки зору експлуатації в якості основних характеристик праски, які важливо врахувати при виборі, зазвичай виділяють:
- Ергономіка – потужність нагріву, вага і дизайн приладу.
- Матеріал, з якого виготовлена основна частина праски – підошва.
- Наявність і обсяг резервуара для води.
- Функції для обслуговування та догляду за технікою: способи очищення, захист від накипу.
- Безпека – функція захисного відключення.
Вага, дизайн, форма і потужність
Зовнішній вигляд праски, її форма і дизайнерське рішення – найбільш очевидний параметр при виборі праски. Досить її взяти в руку і переконатися, що з нею зручно і приємно працювати.
Що стосується потужності, то цій характеристиці потрібно приділити належну увагу. Більшість популярних сучасних моделей мають потужність близько 2кВт. Цей показник для більшості користувачів є оптимальним. Адже, якщо потужність буде менше, – доведеться довше чекати нагріву апарату. А якщо, навпаки, потужність буде вище, можуть виникнути проблеми з навантаженням на мережу електропостачання. Особливо це критично для мешканців квартир старого житлового фонду, а також дачних будиночків.
Найважливіша деталь будь-якої праски – підошва
Питання щодо вибору підошви можна розділити на дві складові:
- Матеріал, з якого виготовлена підошва. Абсолютна більшість сучасних моделей прасок комплектується підошвами, виготовленими або з алюмінію, або з нержавіючої сталі. Алюміній швидко гріється і швидко остигає. Нержавійка, навпаки, гріється і остигає повільніше, тому випадково зіпсувати одяг такою підошвою складніше.
- Покриття підошви.
Найдешевшим варіантом покриття підошви зазвичай є тефлон. Основний мінус такого варіанту – його недовговічність і схильність до пошкоджень. Досить на поверхні з’явитися лише декільком подряпинам, і праска починає псувати речі.
Багато хто вважає оптимальними з точки зору співвідношення ціни і якості праски з керамічними підошвами. Такі моделі позбавлені більшості недоліків, описаних вище. При цьому ціни на них досить прийнятні.
Хорошими споживчими характеристиками володіють також праски з підошвами з титану і металокераміки. Однак і ціни на таку побутову техніку вище.
Резервуар для води, очищення і захист від накипу
При роботі з праскою важливо не допускати ситуації, при якій вода в резервуарі закінчилася. Тому чим більшим є обсяг цього резервуара, тим зручніше і безпечніше буде експлуатація приладу.
Дуже важливо, щоб в моделі, яка вам сподобалася, була протикрапельна функція, а також система захисту від накипу. Ну і, звичайно, продумана система очищення. Без наявності таких функцій праска навряд чи пропрацює довго.
Автоматичне відключення
Напевно, найважливіша функція будь-якої праски. Адже йдеться про протипожежну безпеку. Навіть якщо ви пішли з дому і залишили праску увімкненою, вона вимкнеться самостійно.
Прості системи автовимкнення відключають живлення приладу при відсутності руху. У вертикальному положенні праски затримка перед вимиканням може становити близько 30 секунд, а в горизонтальному – до 10 секунд.
На ринку існують також моделі з віддаленим управлінням за допомогою додатків для мобільних телефонів. На наш погляд, це, мабуть, вже перебір. Але, як то кажуть, на кожен товар є свій покупець. Вдалого вибору!