Ми готові запропонувати Вам найкраще!
ЕКСПЕРТНА ОЦІНКА
(044) 233-09-03,  (096) 445-02-80,  ...показати всі контакти...     info@realexpert.ua
Коли немає зв'язку, пишіть на вайбер або телеграм! Посилання у Контактах.
Меню
ГОЛОВНА ГОЛОВНА   КОНТАКТИ КОНТАКТИ



Вас може зацікавити:

Промерзання стін – як утеплити квартиру зсередини?

Утепление квартир изнутри

Проблема промерзання стосується перш за все зовнішніх перегородок, які недостатньо утеплені. Ефект від цього явища – непривабливі та небезпечні для здоров’я людини виверження вологи, що з’являються на внутрішній поверхні стін і стелі. Інша проблема в тому, що витрати на опалення незавершеного будинку можуть зіпсувати бюджет навіть забезпеченого власника.

Ефективний спосіб вирішення цих проблем – теплоізоляція.

З метою поліпшення теплоізоляції стін найчастіше застосовується зовнішній утеплювач. Оцінюючи квартири, ми часто бачимо утеплені пінопластом частини фасадів багатоквартирних будинків. Однак іноді це неможливо. Це особливо актуально в ситуаціях, коли з певних причин немає можливості або бажання здійснювати зміни у фасаді будівлі. В основному це відноситься до багатоквартирних будинків. А також до парних і рядних будинків, коли термомодернізація не схвалена сусідом, які проживають поруч. В даному випадку не залишається ніяких варіантів, як утеплити стіни зсередини. Однак це рішення має серйозний недолік. Він полягає в тому, що наявна корисна площа приміщення зменшується.

Стіни, утеплені зсередини, дійсно будуть теплішими?

Беручи до уваги захист від втрати тепла, не має значення, чи знаходиться утеплювач зовні або всередині стіни. Однак за законами будівельної фізики однозначно вигідніше використовувати зовнішню теплоізоляцію. Це пов’язано з декількома факторами. В першу чергу, мається на увазі можливість усунення мостів холоду і впливу вологи ззовні на холодну частину стін.

Уникнути теплових мостів при утепленні зсередини приміщень практично неможливо. З іншого боку, якщо незахищена стіна, наприклад, з повнотілої цегли, взимку постійно контактує з вологою, вода може замерзнути в проміжках в стіні. З цього випливає, що робота над внутрішньою ізоляцією вимагає індивідуального і професійного проекту, а також ретельного виконання. Ігнорування цих вимог може спричинити за собою неефективну ізоляцію і навіть серйозне пошкодження конструкції всієї будівлі. Що свою чергу призведе до необхідності проведення експертної оцінки нерухомості з метою визначення вартості комплексу відновлювальних робіт. А це задоволення не з дешевих, коли справа стосується конструктивних елементів всього багатоквартирного будинку. Не кажучи вже про те, що в таких випадках сусіди замовляють оцінку для пред’явлення в суді, щоб стягнути з винуватця матеріальний збиток своєму майну.

Важливість пароізоляції

Коли ви вирішуєте зробити теплоізоляцію зсередини квартири, необхідно захистити перегородки від проникнення вологи зсередини. Для цього слід використовувати пароізоляцію з правильно підібраним коефіцієнтом опору дифузії та ретельно вкривати теплоізоляційний матеріал. При роботі з пароізоляційною плівкою, потрібно ретельно з’єднувати її краї. Це робиться за допомогою двостороннього скотча або за допомогою спеціального клею. Окремого утеплення також вимагають віконні укоси.

При виборі фольги не забудьте відрегулювати параметри її паропроникності відповідно до властивостей ізоляційного матеріалу. Потрібно розуміти, що цей шар внутрішньої ізоляції є вирішальним і впливає на конденсацію водяної пари в конструкції перегородки, а тому впливає на її стан.

Матеріали для внутрішнього утеплення

Для традиційної внутрішньої ізоляції можна використовувати два типи теплоізоляційного матеріалу. Більшості з нас відома мінеральна вата і газобетонні блоки, які також добре зарекомендували себе в цій сфері. Обидва варіанти мають свої плюси і мінуси. Головний недолік в тому, що вони сприяють зменшенню корисної площі. Цей факт швидко використовували виробники матеріалів, які запропонували спеціальні шпаклівки для внутрішньої ізоляції. Нанесена маса утворює дуже тонкий шар, не займаючи цінну житлову площу. Проблема, однак, в тому, що не всі вірять в ефективність такої теплоізоляції.

Утеплювач з мінеральної вати

Утеплюючи стіни квартири мінеральною ватою, ми практично зводимо до мінімуму всі мокрі роботи. Виконання теплоізоляції, використовуючи цю технологію, є досить трудомістким. Це пов’язано з тим, що для цього необхідно побудувати каркас, утеплити, потім покрити перегородки, наприклад, гіпсокартоном, і, нарешті, закінчити облицювання стін.

Вибираючи плити з мінеральної вати, потрібно звернути увагу на коефіцієнт теплопровідності (лямбда λ). Чим він нижчий, тим тонше може бути ізоляція. Однак все ж слід враховувати значні втрати житлової площі. Стелаж повинен розташовуватися на відстані не менше 2 см від стіни, щоб уникнути намокання ізоляційного матеріалу. До цієї відстані слід додати ширину використовуваних профілів і товщину гіпсокартону. Для цього зазвичай потрібно не менше десятка сантиметрів простору (від кожної утепленої стіни).

Варто розуміти, що при використанні мінеральної вати пароізоляція абсолютно необхідна. Теплоізоляція повинна бути покрита плівкою з дифузійним опором Sd ≥ 100 м.

Внутрішня ізоляція з газобетону

Блоки (ізоляційні плити) виготовляються з пористого бетону щільністю менше 115 кг / м3. Вони бувають різної товщини, від 5 до 20 см. Це матеріал, який не викликає проблем при механічній обробці і швидко встановлюється. Завдяки високій паропроникності та здатності швидко висихати, його не потрібно покривати пароізоляційною фольгою. Однак його використання вимагає проведення комплексу так званих «мокрих» робіт. Крім того, блоки, як і вата, зменшують корисну площу утеплюються приміщень. В цьому випадку теплоізоляція перегородки залежить виключно від товщини використовуваних блоків. Звичайно, чим вони товщі, тим менше будуть втрати тепла.

Блоки з газобетону приклеюються до стіни за допомогою розчину. Найкраще використовувати з ними той розчин, який нам пропонує їх виробник. Рекомендована товщина сполучного шару 8-10 мм. Після укладання матеріалу на стіну відшліфуйте нерівності та залийте все це розчином, заклавши в нього скловолоконну сітку. Ця сітка запобіжить утворенню тріщин. Після подальшої шліфування теплоізоляційну перегородку можна фарбувати. Однак, щоб поліпшити його зовнішній вигляд, можна нанести штукатурку, шпалери або інший оздоблювальний матеріал.

Теплоізоляційні маси

Теплоізоляційні маси, призначені спеціально для внутрішньої ізоляції, є відносно новим продуктом. Звичайно, їх виробники не перестають хвалити новаторство, простоту використання і неймовірну ефективність в поліпшенні теплоізоляції утеплених перегородок. Насправді ж все йде інакше.

Цей тонкошаровий водорозчинний матеріал здатний тимчасово захистити стіну від висипання вологи і тим самим поліпшити мікроклімат в приміщенні. Це також хороший спосіб підвищити естетику старої, часто кришиться штукатурки. До того ж його дійсно легко наносити (можна зробити за допомогою спеціального валика). Однак це має мало спільного з ефектом утеплених стін. Тим часом виробники, які спочатку пропонували маси, зробили ще один крок вперед. В даний час, є навіть фарби, які виступають в якості теплоізоляції.

ГОЛОВНА ГОЛОВНА   КОНТАКТИ КОНТАКТИ
Вас може зацікавити: