Промислова фурнітура – це різні комплектуючі, які можуть бути використані в будь-яких виробничих галузях: на автозаводах, в нафтохімічній сфері, фармацевтиці, металургії, на деревообробних підприємствах. Крім цього промислова фурнітура необхідна для технічного обслуговування і ремонту техніки спеціального призначення.
Чому краще використовувати якісну фурнітуру
Немає ніяких сумнівів в тому, що високоякісні комплектуючі є запорукою надійної і безперебійної роботи будь-якої техніки. Також варто пам’ятати про те, що ККД співробітників, які використовують для роботи спеціальну техніку, наприклад, верстати на виробництві, можна значно підвищити, якщо створити для людини не тільки безпечні, але і комфортні умови праці. Це не тільки виправдає фінансові вкладення, але також дозволить підвищити прибуток.
Поліпшити ергономіку трудового місця, забезпечити безперебійну роботу обладнання і підвищити продуктивність роботи, допоможе високоякісна промислова фурнітура для верстатів. Навіть такий здавалося б дрібний і незначний елемент, як натяжна засувка, важливо вибирати від надійного виробника Elesa+Ganter, а не від невідомих китайських постачальників.
Слід звернути увагу на те, що спеціалізована промислова фурнітура багато в чому відрізняється від меблевої. Конструктивні та функціональні відмінності промислової фурнітури пов’язані з особливостями і сферою її експлуатації. Необхідно відзначити, що в процесі виробництва спеціалізованої фурнітури враховується не тільки область її практичного використання, але і високі вимоги до всіх деталей.
Фурнітура для промислових підприємств
Під терміном «фурнітура для верстатів» можна мати на увазі безліч різних комплектуючих, які дозволяють зробити роботу більш продуктивною і комфортною. Дану категорію товарів можна класифікувати згідно з функціями, які вони виконують:
- Шарнірні ніжки і опори, за допомогою яких можна регулювати висоту обладнання, а також закріплювати його і надавати верстатам надійне положення. Основу виробляють з технополімерного матеріалу, а гвинт зроблений зі сталі. Така деталь є надійною і довговічною, здатна витримувати високий температурний режим і сильний механічний вплив.
- Промислові петлі. Використовуються для того, щоб закріпити двері, вікна, люки, заслінки тощо. Роблять такі петлі зі сталі, технополімерів, алюмінію, а також зі сплаву цинку та інших матеріалів. Такі петлі мають посилену конструкцію, а виробляють їх під конкретні завдання.
- Промислові ручки і стопори, які потрібні для обмеження відкриття та інших дій з люками, дверцятами. Можуть бути виготовлені практично будь-яких розмірів і форм. Ручки можуть бути поворотними, похилими, фіксованими, сферичними тощо. Монтуються згідно з правилами експлуатації на конкретному виробництві. Також в дану категорію можна віднести промислові важелі.
- Карданні шарніри. Дані деталі забезпечують передачу моменту обертання і виступають в ролі сполучних компонентів, які дозволяють конструкціям бути більш мобільними. А також забезпечують передачу обертання валів.
- Лічильник обертів. Використовується для того, щоб регулювати, контролювати і фіксувати налаштування різних механізмів. Лічильник складається з маховика та індикатора, який може бути цифровим, аналоговим, комбінованим або на рідких кристалах.
- Маховики є елементом здійснення управління обладнанням на промисловому виробництві. На кожному підприємстві потрібні ці деталі у формі колеса.
- Розсувні напрямні. Ці деталі використовуються для висувних деталей обладнання. Вибираючи напрямні, варто звернути увагу на плавність висунення конструкції, а також розміри і довжину деталі.
- Фіксатори необхідні для того, щоб мати можливість зафіксувати в необхідній позиції рухомі елементи конструкції.
- Притиски і замки. Застосовуються для ергономічної організації робочого місця біля обладнання. Затискачі механічного типу потрібні для того, щоб оперативно фіксувати компоненти в процесі монтажу або складання різної продукції.
Як вибрати фурнітуру правильно
Щоб основні засоби на виробництві працювали максимально ефективно, а співробітники відчували себе комфортно, необхідно правильно організувати робоче місце. Для цього слід використовувати професійну фурнітуру високої якості. Щоб виробництво працювало безперебійно, потрібно продумати все до найдрібніших деталей. А все, навіть самі незначні деталі і компоненти верстатів, повинні бути надійними і довговічними.
Вибираючи промислову фурнітуру, необхідно брати до уваги особливості її практичної експлуатації. Адже саме це безпосередньо впливає на якість роботи деталей. Наприклад, якщо виробництво пов’язане з використанням масла, то слід подбати про наявність особливого протиковзкого покриття. А в корозійному середовищі потрібні спеціальні заходи захисту, які убезпечать як працівників, так і обладнання.
Фурнітура для промислових підприємств повинна бути стійка до корозії, впливу зовнішніх факторів, перепадів температурного режиму. Крім цього вся фурнітура повинна чітко виконувати свої функції і бути надійною. Саме з цієї причини варто використовувати якісні деталі, які виготовлені зі сталі, хромованого або цинкового сплаву, технополімерів.
На яке б виробництво не потрібні були деталі, на сучасному ринку можна знайти фурнітуру для всіх умов і сфер діяльності.