Ми готові запропонувати Вам найкраще!
ЕКСПЕРТНА ОЦІНКА
(044) 233-09-03,  (096) 445-02-80,  ...показати всі контакти...     info@realexpert.ua
Коли немає зв'язку, пишіть на вайбер або телеграм! Посилання у Контактах.
Меню
ГОЛОВНА ГОЛОВНА   КОНТАКТИ КОНТАКТИ



Вас може зацікавити:

Робимо ремонт своїми руками: тонкощі та етапи

Ремонт у хрущівці: до та після

З самого початку треба до домашнього ремонту підготуватися. Зазвичай він відбувається тоді, коли голова сім’ї знаходиться у відпустці. Адже для ремонту потрібні і час, і гроші. Необхідна також і допомога членів сім’ї, і належний будівельний інструмент.

Ремонт краще зробити відразу якісно, щоб не доробляти щороку. Перед ремонтом треба для себе визначитися з тим обсягом робіт, який бажано зробити. Самостійний косметичний ремонт може вийти дуже хорошим, на відміну від капітального. Особливо, пов’язаного з переплануванням квартири. Для останнього краще запросити фахівців. Тим більше що для цієї дії потрібна узгодженість з держорганами. Також до ремонту треба вирішити для себе, якого дизайну повинна вийти кожна кімната. Тут можна і порадитися, і подивитися в Інтернеті, і переглянути відповідні численні фотокаталоги.

Складаємо кошторис

Після цього для себе треба скласти, так би мовити, кошторис майбутніх витрат. І трохи додати до отриманої суми на різні виправлення і непередбачені витрати. Щоб скласти такий кошторис, треба буде підрахувати кількість необхідних будматеріалів і подивитися прайс-листи магазинів. Тут знову на виручку може прийти Інтернет.

Якщо ж кошторис складається заздалегідь, то треба врахувати, що ціни можуть помінятися. Тому краще проводити підрахунки за середніми цінами. Тут же треба буде врахувати і витрати на транспортування, ця стаття витрат є досить відчутною. Також слід подумати, в якому магазині вийде більш вигідна покупка. Тобто підрахувати ціну матеріалів разом з витратами на транспортування.

При початку самого ремонту потрібно ґрунтовно переглянути всі речі і позбутися від непотрібних. Потім слід попередити сусідів про те, що почнеться ремонт, а значить – буде шумно. Оскільки при ремонті різні предмети заважають, то бажано все винести.

Алгоритм проведення ремонту

Починати ремонт краще з кухні або санвузла. Якщо підлогове покриття не буде замінюватися, то його бажано прикрити поліетиленовою плівкою. Яку слід закріпити малярною стрічкою (вона після свого видалення не залишає слідів). Для проведення ремонту треба знеструмити вимикачі, розетки і стельовий світильник в даному приміщенні, зняти їх і заізолювати оголені дроти. Якщо двері заважають, то їх також слід зняти.

Готуємо поверхні

Після всього цього всі поверхні треба підготувати, знявши стару фарбу. В цьому відношенні найскладніші-водно-дисперсійні і масляні фарби. Тут може допомогти сталевий шпатель. Їм треба спочатку нанести подряпини, а потім, натискаючи, здерти фарбу. Тут обов’язково треба надіти окуляри і брезентові рукавички, щоб уникнути травм. Також обов’язково треба видалити стару побілку, оскільки інакше нова побілка може просто через кілька місяців почати обсипатися. Для того щоб повністю видалити побілку, треба спершу намочити стіни, потім все зішкребти шпателем, а потім ще й замити ганчіркою.

Старі шпалери також потрібно здерти. Для наклейки нових шпалер треба вирівняти стіни. Це проводиться такими сухими сумішами, де основу складають цемент або гіпс. Крім того, ці суміші для використання повинні бути змішані з водою. Після видалення побілки, треба уважно оглянути штукатурку. І там, де вона відстала, її слід видалити і заново обштукатурити це місце. Так робиться з усіма тріщинами. Тут знову ж допомагає шпатель.

Заміна сантехніки та електропроводки

Дуже часто на цьому етапі ремонту люди змінюють водопровідні труби, електропроводку і склопакети. Коли нові склопакети будуть встановлені, то їх треба буде закрити плівкою, щоб не забруднити в ході подальшого ремонту. При прокладанні нової електропроводки треба враховувати, що це – непросте заняття. Притому вимагає наявність спеціального інструменту. Обов’язково треба накреслити схему нової електропроводки і зберегти її.

Зараз часто зашивають водопровідні та опалювальні труби в стіни для того, щоб було красивіше. Але в такому випадку при аварії доведеться все розкривати, а потім знову робити ремонт. Для більш легкого виявлення протікання може стати в нагоді складання схеми нової системи опалення та водопостачання. Ну і, зрозуміло, для доступу до всіх кранів потрібно встановлювати пластикові люки-ревізії достатніх розмірів.

Подальшим етапом ремонту можна назвати обробку квартири. Тут треба буде або відремонтувати стару стяжку підлоги, або відлити нову, але треба пам’ятати, що повне висихання нової стяжки і її осаду відбуваються приблизно три тижні.

Далі треба буде заштукатурити і зашпатлевати стелю і стіни. При цьому слід по маяках вирівняти стіни, і правильно зробити належну геометрію виступів і кутів. Можна отримати рівні стіни і прокласти проводку не в продовбані канали, якщо використовувати листи гіпсокартону. Для цього вони прикріплюються до стін на дерев’яний брус або оцинкований профіль. Після цього всі стики треба буде зашпаклювати. Таким чином можна легко скоротити терміни ремонту приблизно рази в три.

Фарбування стелі

Потім можна зайнятися фарбуванням стель. Найкраще це зробити водно-дисперсійною фарбою, завдавши її в два або три шари. Якщо господар квартири захоче отримати який-небудь ще колір, крім білого, то потрібно буде купити потрібний пігмент. І додати його в фарбу, тобто відколерувати її. Відколерувати потрібно буде одразу всю необхідне кількість фарби. Інакше вийде інший колір. Бажано завжди купувати водно-дисперсійну фарбу, призначену для зовнішніх робіт. Оскільки вона завжди буває більш якісного складу.

Шпалери потрібно клеїти на попередньо підготовлені стіни. Шпалерний ж клей треба вибирати той, що підходить для обраного типу шпалер. Кращим є клей європейського виробництва, потрібно тільки приготувати його точно за інструкцією.

Підлога

На бетонну стяжку найкраще приклеювати лінолеум клейовий мастикою, яка на силікатної основі. Оскільки в цьому випадку не треба буде спаювати лінолеум на стиках. Якщо підлоговий плінтус неможливо добре пофарбувати через шар старої фарби, то такий плинтус краще поміняти. Тому що повністю з плінтуса стару фарбу видалити фактично неможливо.

Важливі нюанси!

Ще хотілося б порадити:

  • дешеві будматеріали можуть бути поганої якості;
  • при обклеюванні шпалер не повинно бути протягів;
  • краще купувати готові суміші для штукатурення і шпаклівки, а також і бетонної стяжки;
  • на будівельному інструменті не можна економити, адже з хорошим інструментом справа піде набагато легше і швидше, а також зменшиться ймовірність травм;
  • обов’язково потрібно використовувати індивідуальні засоби захисту обличчя, дихальних шляхів, очей і рук;
  • ремонт не терпить поспіху і суєти, інакше все може вийти погано;
  • з електропроводкою, газо – і водопроводом треба проводити роботи вкрай обережно;
  • якщо для проведення якихось робіт краще запросити фахівців, то не треба на цьому економити.
ГОЛОВНА ГОЛОВНА   КОНТАКТИ КОНТАКТИ
Вас може зацікавити: