Ми готові запропонувати Вам найкраще!
ЕКСПЕРТНА ОЦІНКА
(044) 233-09-03,  (096) 445-02-80,  ...показати всі контакти...     info@realexpert.ua
Коли немає зв'язку, пишіть на вайбер або телеграм! Посилання у Контактах.
Меню
ГОЛОВНА ГОЛОВНА   КОНТАКТИ КОНТАКТИРинок нерухомості в Чернігові 2023

Добрий день! Ми з Чернігова!

Як всім добре відомо, після повномасштабного вторгнення 24 лютого, Чернігів, як прикордонний обласний центр, піддавався постійним масованим обстрілам. В результаті цього величезна кількість житлових будинків (в тому числі багатоквартирних) були в тій чи іншій мірі пошкоджені, а деякі і взагалі повністю зруйновані.

Яка ситуація на ринку нерухомості Чернігова в 2023 році? За професійною консультацією ми звернули до фахівців агентства нерухомості “Новалад”, яке справедливо вважається одним з найбільш відомих в місті та працює ще з 2008 року. Ріелтори поділилися інформацією про те, як зараз купити квартиру в Чернігові або орендувати житло в цьому місті.

Чи готові потенційні покупці купувати нерухомість в області, яка межує як з росією, так і з білоруссю? І що відбувається на ринку оренди. Розбираємося в цій статті.

Купити квартиру в Чернігові

Місцеві ріелтори кажуть, що оживати ринок почав приблизно з кінця літа 2022 року. Першими покупцями стали люди, які до широкомасштабної війни планували купити квартиру, але не встигли. Враховуючи зменшення цін на житло в Чернігові, тепер ці покупці отримали можливість за ту ж суму купити нерухомість з кращими параметрами і характеристиками.

Ще однією соціальною групою, яка купує квартири, є ті, чиє житло постраждало або було повністю знищено в результаті обстрілів. Вони змушені купувати квартири замість зруйнованих і не хочуть нікуди їхати з Чернігова.

Існують і люди, які вирішили замість квартири зупинити свій вибір на житловому будинку або дачі у передмісті. Основною мотивацією такого вибору, звичайно, є відносно невисока ціна подібних об’єктів нерухомості. Або просто відсутність можливості купити щось більш комфортне і звичне.

В цілому, всі місцеві ріелтори констатують, що бажаючих купити квартиру в Чернігові в порівнянні з довоєнним періодом стало істотно менше. У тому числі це стосується і ринку продажу житла в новобудовах, оскільки покупці не можуть бути впевненими, що такі об’єкти первинного ринку будуть добудовані та введені в експлуатацію у якісь розумні терміни.

Фахівці агентства нерухомості “Новалад” констатують, що за їхніми спостереженнями щомісячна кількість угод із квартирами в Чернігові в 2023 році в порівнянні з довоєнним періодом скоротилася мінімум в два рази.

Як змінилися ціни

Ситуація із цінами на квартири в Чернігові у порівнянні з довоєнними виглядає приблизно так:

  • У гривнях ціни зросли. Десь більше, десь менше в залежності від сегмента ринку.
  • У доларах вартість зменшилася. Ріелтори кажуть, що орієнтовно на 15-30% для різних видів житла.

Помічено, що чим дорожче нерухомість, тим більшою мірою вона подешевшала. Так 3-х і 4-х кімнатні користуються в 2023 році найменшим попитом, тому продавці змушені продовжувати знижувати ціни. А вартість однокімнатних квартир, які очевидно затребувані на ринку Чернігова саме зараз, змінилася не так сильно по відношенню до цін до 24 лютого.

Також на ціни на квартири «тисне» те, що багатьом продавцям гроші потрібні терміново, і вони готові торгуватися, аби не упустити потенційного покупця. Всі ми знаємо, що багато українців були змушені виїхати за кордон. І тепер вони пробують будувати подальше життя там, продаючи нерухомість в Україні, щоб купити її вже в іншій країні. Хтось втік від війни на захід України і вирішив влаштуватися там. Все це призводить до того, що пропозиція квартир для продажу перевищує попит, а, значить, ціни або знижуються, або, як мінімум, не піднімаються у бік довоєнного рівня.

Орендувати квартиру в Чернігові

Чернігів – графіті на паркані

Одразу після початку широкомасштабного вторгнення ринок оренди квартир у Чернігові повністю завмер. Починаючи з літа 2022 року ринок почав оживати, а ціни поступово стали підвищуватися. Та ж тенденція спостерігається і в 2023м році.

Ріелтори кажуть, що в середині 2022 року можна було орендувати 1-2 кімнатну квартиру за 2 тис. грн. До війни оренда такої нерухомості коштувала близько 5 тис. грн. Люди були готові здавати житло просто за оплату комунальних платежів, оскільки самі виїхали з Чернігова. Ще однією мотивацією була допомога українцям, які внаслідок війни втратили житло.

У 2023му році орендні платежі, безумовно, не вийшли на довоєнний рівень. Однак ціни поступово “йдуть вгору”. При цьому помічена деяка активізація попиту на сегмент «вище середнього», тобто орієнтовно 7-8 тис.грн.

Активізація ринку оренди квартир у Чернігові, хоча поки є вельми поступовою, може бути пов’язана з тим, що оренда аналогічного житла в західних областях України і, тим більше, за кордоном істотно дорожче. Тому жителі Чернігова починають повертатись до рідного міста, створюючи попит на оренду квартир і, таким чином, стимулюючи поступове підвищення цін.

Як і у випадку із сегментом купівлі-продажу квартир у Чернігові, найбільшим попитом користуються одно- та двокімнатні квартири.

Ще одним фактором, що впливає на поступове зростання орендної плати, є те, що все більше людей хоче продати квартиру замість того, щоб здати її в оренду. Це абсолютно логічно, оскільки в гривнях ціна квартири зросла, а орендна плата впала. Виходячи з цього, про колишню прибутковість бізнесу по здачі в оренду квартир в Чернігові говорити поки що не доводиться.

Всім без винятку: і ріелторам, і продавцям, і покупцям абсолютно очевидно, що станом на 2023й рік ринок нерухомості Чернігова у всіх сегментах істотно «просів» у порівнянні з довоєнним періодом. І до закінчення бойових дій, вірніше до повної перемоги України, майбутнє викликає у всіх тривогу. Однак, є і значна кількість українців, які втомилися боятися і повертаються жити та працювати до рідного міста.

Ми також намагаємося бути оптимістами та віримо у швидку перемогу і відновлення нормального життя у наших містах. І, як наслідок, повноцінну роботу ринку нерухомості, щоб українці могли жити в гідних умовах, переживши всі жахи війни.

ГОЛОВНА ГОЛОВНА   КОНТАКТИ КОНТАКТИ