Ми готові запропонувати Вам найкраще!
ЕКСПЕРТНА ОЦІНКА
(044) 233-09-03,  (096) 445-02-80,  ...показати всі контакти...     info@realexpert.ua
Коли немає зв'язку, пишіть на вайбер або телеграм! Посилання у Контактах.
Меню
ГОЛОВНА ГОЛОВНА   КОНТАКТИ КОНТАКТИВас може зацікавити:

Що краще: заміна лобового скла або його ремонт

Звичайне металопластикове вікно замість лобового скла на автомобілі


Найрізноманітніші зовнішні фактори можуть стати причиною появи відколів або тріщин на лобовому склі в будь-який момент, коли ви знаходитесь на дорозі. Найчастіше причиною появи дефектів є дрібні камені, які вилітають з-під коліс автомобіля, що їде попереду. У цьому плані потрібно бути особливо уважним на ділянках трас, де нещодавно проводили дорожні роботи. У таких місцях часто на дорозі присутня велика кількість дрібного щебеню, який легко може стати причиною псування лобового скла або лакофарбового покриття передньої частини кузова.

Але в цій статті ми зосередимося на пошкодженнях саме автомобільного скла. Автовласники повинні приділяти серйозну увагу обслуговуванню своїх транспортних засобів, щоб залишатися в безпеці. «Піймавши» камінь на дорозі та побачивши скол або тріщину, багато автовласників вибирають найдешевший варіант – ремонт автоскла. Хоча, звичайно, якщо бути точним, найдешевшим варіантом є взагалі ніяк не реагувати на відколи й тріщини. Однак, такий підхід можуть практикувати тільки водії- початківці, які не розуміють, до чого може привести подібна недбалість.

Усунення сколів, вм’ятин або тріщин на лобовому склі зазвичай набагато дешевше, ніж його заміна. Однак не у всіх випадках можна обійтися ремонтом, а правильним рішенням буде заміна пошкодженої деталі. Але через відсутність необхідного спеціального досвіду самостійно визначити оптимальний варіант складно. Коли ви виявите, що ваше переднє, бічне або заднє скло пошкоджено, необхідно насамперед заклеїти місце тріщини або відколу скотчем або чимось подібним. Щоб мінімізувати потрапляння всередину дефекту пилу, піску та бруду.

Заклеєний скотчем скол на лобовому склі

І після цього важливо якомога швидше відправитися в майстерню по ремонту стекол для ретельного огляду пошкодження. Тільки досвідчений фахівець може визначити, чи потрібна вам заміна або ремонт. Але, звичайно ж, варто пам’ятати і про те, що майстер по ремонту стекол зацікавлений в наданні саме своїх послуг, тому його консультація може бути необ’єктивною. При істотних пошкодженнях правильним підходом буде поцікавитися думкою принаймні двох майстрів, які працюють на різних СТО. Ну і після отримання повної інформації прийняти рішення щодо подальшого плану дій.

Проконсультуватися у кількох не пов’язаних один із одним фахівців у будь-якому випадку буде гарним рішенням. По-перше, можна виважено аргументовано прийняти рішення щодо ремонту або заміни вітрового скла. А по-друге, можна вибрати конкретного майстра не тільки за ціною, але й за іншими не менш важливими факторами: манера спілкування, обладнання та чистота СТО, клас обслуговуваних машин тощо.

Особливості ремонту лобового скла

Зазвичай лобове скло ремонтують тільки при незначних пошкодженнях. Метою ремонту сколів або невеликих тріщин є відновлення структурної стійкості вітрового автомобільного скла, тобто його міцності. І, звичайно, відновлення первісної видимості, тобто забезпечення максимального огляду дорожньої ситуації для водія.

Існує кілька методів, які можна використовувати для ремонту тріснутого скла. Проте, абсолютна більшість професіоналів практикують техніку використання спеціальної смоли.

Перш за все, фахівці по автосклу зачищають місце пошкодження і звільняють його від всякого роду бруду. Для цього може застосовуватися точкове засвердлювання скла. Після того, як область очищена, майстер вводить прозору смолу до сколу або тріщини.

Ця процедура виконується на зовнішньому шарі лобового скла. Щоб допомогти смолі швидше затвердіти, професіонали використовують спеціальний нагрівальний інструмент. При нагріванні смола перед застиганням і склеюванням скла спочатку розширюється і проникає до усіх щілин тріщини. Правильне заповнення смолою має найважливіше значення. Саме якість проведення цього етапу роботи гарантує, що пошкодження в майбутньому не пошириться на інші області.

При правильному виконанні подібний ремонт може усунути дефект лобового скла, яке в підсумку стане гладким і прозорим, як раніше.

Заміна лобового скла

Під заміною лобового скла розуміється повне видалення цієї розбитої деталі кузова та установка нової на її місце.

У порівнянні з ремонтом заміна автомобільного скла являє собою більш складну процедуру, що складається із багатьох етапів. Перед установкою лобового скла професіонали повинні видалити ряд кріпильних деталей, старі клейкі прокладки тощо. Після належної обрізки та очищення технік наносить новий сполучний агент, замінює прокладку, а потім, нарешті, встановлює нове автомобільне скло. Тут велика увага приділяється акуратності та точності виконання роботи.

Подібно ремонту, заміна лобового скла також вимагає навичок і досвіду для отримання якісного результату. Хороші фахівці, як правило, мають досвід установки віконних і лобових стекол на найрізноманітніші марки і моделі автомобілів. Професіонали зокрема повинні гарантувати, що нове автомобільне скло не буде текти.

Для правильної установки нового вітрового скла автомайстер повинен використовувати відповідне обладнання та інструменти. Якщо вся процедура не виконується належним чином, а матеріали та інструменти не найвищої якості, заміна лобового скла призведе до численних несправностей. Спочатку ви не помітите ніяких вад. Але проблеми почнуть виникати, коли ви повернетеся на дорогу.

Неправильна або неякісна установка стекол може поставити під загрозу життя водія та інших пасажирів. Саме тому вкрай важливо, щоб заміну робив досвідчений фахівець саме по роботі з автосклом.

Що краще: ремонт або заміна лобового скла

Види сколів на лобовому склі автомобіля

Хоча вартість ремонту автомобільного скла набагато менша, це не завжди є найкращим варіантом. У першу чергу із точки зору безпеки самого водія і пасажирів. Тому остаточне рішення краще прийняти після консультації професійного майстра на спеціалізованому СТО. Тільки після цього можна визначити, що краще: ремонтувати пошкодження лобового скла або замінити його на нове.

Щоб визначити найкращий план дій, фахівець уважно оглядає розбите або тріснуте скло автомобіля. Є кілька основних факторів, які слід враховувати, щоб прийняти правильне рішення.

У будь-якому випадку, будь то невеликий скол або велика тріщина, діяти потрібно якомога швидше. Своєчасний ремонт означає, що Ви заощадите час і гроші. Якщо ви відкладете ремонтні роботи, невеликий скол або тріщина поширюватимуться далі, що може коштувати вам у результаті значно дорожче.

Розмір зони пошкодження

Під час огляду саме розмір дефектів вимагає найпильнішої уваги. Зазвичай цей параметр пошкодження допомагає технічному фахівцю визначити, чи є ремонт або повна заміна найкращим варіантом. Якщо розмір тріщини великий, відремонтувати її буде дуже складно. «Народним методом» є порівняння аварійної зони із грошовою купюрою. Якщо площа пошкодження перевищує її розмір, то швидше за все доведеться міняти скло. Якщо менше, – майстер зможе якісно відремонтувати тріщину на лобовому склі.

Розташування дефекту

Де знаходиться тріщина або скол на лобовому склі? Місце пошкодження відіграє ключову роль у визначенні того, чи краще його ремонтувати або є необхідність у повній заміні деталі.

Навіть якщо тріщина невелика, але розташована прямо в полі зору водія, ремонт пошкодження не буде кращим варіантом. У багатьох випадках тріщина на лобовому склі відбувається у кутку скла. В такому разі ремонт не відновить структурну стійкість вітрового скла, тому також буде потрібна його заміна.

Кількість дефектних зон

Залежно від сили удару вітрове скло може тріснути або відколотися тільки в одному місці або в декількох місцях одночасно. Якщо пошкодження тільки в одній області та при цьому воно невелике, його можна відремонтувати.

Але ремонт навряд чи призведе до якісного результату, коли на лобовому склі з’явилося кілька пошкоджень в різних місцях. Два-три відколи навіть після ремонту позбавлять скло первісної міцності та стійкості.

Заміна лобового скла – ідеальне рішення, якщо деталь має пошкодження в декількох областях. Якщо для вас важлива безпека в дорозі, ніколи не погоджуйтеся на ремонт, коли дефектів декілька! У цій ситуації правильним, хоч і більш дорогим рішенням буде повна заміна скла.

Ваша безпека понад усе!

Знак на дорозі

При ремонті розбитого лобового скла або його повній заміні завжди слід пам’ятати про безпеку.

Будь то переднє, заднє або бічне скло, всі вони служать для вашої безпеки, а також забезпечують чіткий круговий огляд дороги та околиць. Автомобільні інженери проектують лобове скло із використанням найсучасніших технологій для підвищення безпеки водія та інших пасажирів автомобіля. Якщо ремонт або заміна не будуть виконані належним чином і професійно, автоскло не буде мати необхідну стійкість. А це, в свою чергу, може призвести до тяжких наслідків, якщо із автомобілем, не дай Бог, станеться аварія.

Тому завжди звертайтеся за допомогою тільки до кваліфікованих майстрів по ремонту або заміні розбитого лобового скла. Ніколи не ставте під загрозу свою безпеку на дорозі тільки заради економії, навіть якщо вона і буде вельми відчутною.

Крихітний скол часто виглядає як пляма на автомобільному склі. Ви можете і не помітити такого невеликого пошкодження, якщо не будете спеціально уважно придивлятися. Однак, будь то невеликий скол або велика тріщина, ремонт потрібно робити якомога швидше. Своєчасний ремонт означає, що ви заощадите і час, і гроші. Якщо відкладати ремонтні роботи, невеликий скол або тріщина будуть поширюватись далі, що може коштувати вам значно дорожче. Аж до того, що простого ремонту буде недостатньо, і вам буде потрібно витратитися на повну заміну лобового скла.

ГОЛОВНА ГОЛОВНА   КОНТАКТИ КОНТАКТИ
Вас може зацікавити: