Фіброцемент можна по праву вважати революційним матеріалом, який міг би отримати звання «Кращий будматеріал XXI століття». Немає ніяких сумнівів в тому, що епоха штукатурки, цегли або дерева вже давно пройшла. Набагато практичніше використовувати сучасні, екологічно чисті матеріали, такі як композитний продукт. У даній статті ми спробуємо відповісти на всі поширені запитання про фіброцемент.
В першу чергу варто сказати про те, що фіброцемент є ідеальним варіантом як за своїми характеристиками і зовнішнім виглядом, так і за вартістю. У повсякденному житті ми постійно бачимо фіброцементне облицювання на фасадах будівель, проте навіть не звертаємо на це уваги. Це пов’язано з тим, що фіброцемент за зовнішнім виглядом практично нічим не відрізняється від кераміки, декоративної штукатурки, каменю або навіть дерева.
Що таке фіброцемент
Фіброцемент представляє собою унікальний композитний будматеріал. До його складу входить цемент, армуючі целюлозні волокна, різні мінеральні добавки, а також деякі хімічні компоненти. Фіброцемент можна вважати одним з видів штучного каменю. Залежно від сфери використання фіброцемент може бути виготовлений у формі плит, панелей або навіть дощок, які імітують дерево.
Що таке фіброцементні панелі
У своєму зовнішньому вигляді дані панелі досить схожі зі звичайним сайдингом. Панелі можуть бути абсолютно будь-якого розміру, в залежності від побажань замовника. Наприклад, широкі фіброцементні панелі можуть бути використані як для зовнішніх робіт, так і в якості замінника ДСП або гіпсокартону для внутрішнього оздоблення приміщень.
Особливості фіброцементних панелей
Раніше фіброцементні панелі виготовляли із застосуванням особливого волокна на основі азбесту. Однак азбест не найбезпечніший матеріал з точки зору екології. Саме з цієї причини замість азбесту стали використовувати спеціальне волокно на основі целюлози. Це дозволило фіброцементному облицюванню стати стійким до перепадів температур і будь-яких видів зовнішнього впливу. Крім цього фіброцементні панелі вогнетривкі і морозостійкі, не схильні до корозії або гниття. Даний матеріал є повністю безпечним для навколишнього середовища і людини.
Текстура фіброцементу
Відмінною особливістю фіброцементу, на яку обов’язково потрібно звернути увагу, є його унікальна текстура. Цей матеріал можна по праву вважати одним з найбільш популярних в сфері будівництва. Фіброцемент вдало імітує зовнішній вигляд натуральної дерев’яної дошки, цегли, каменю тощо.
Безсумнівною перевагою фіброцементу є те, що в разі необхідності його можна пофарбувати акриловою фарбою на водній основі, надавши йому необхідний колір.
Фіброцементні панелі можна використовувати для створення унікального і яскравого дизайну. Однак даний матеріал також відмінно виглядає і без фарбування, адже має текстуру звичайної штукатурки. Щоб панелі не втратили свій колір від часу або впливу сонячного світла можна використовувати фіброцемент з керамічним покриттям. Такі панелі зберігають свій первинний зовнішній вигляд більше 15 років.
Щоб домогтися максимального ефекту і створити яскравий дизайн, що запам’ятовується, можна використовувати одночасно фіброцемент та інші облицювальні матеріали.
З чого роблять фіброцемент
До складу фіброцементних панелей входять наступні компоненти:
- в якості армуючої основи виступає волокно на основі целюлози;
- портландцемент є головним сполучним інгредієнтом;
- пісок надає об’єм і забезпечує міцність виробу;
- на основі води всі компоненти змішують в однорідний розчин.
Нерідко до складу можуть додавати хімічні компоненти, які прискорюють затвердіння суміші, а також роблять її стійкою до впливу навколишнього середовища.
Переваги та недоліки фіброцементу
До числа незаперечних переваг фіброцементних панелей варто віднести:
- міцність і надійність;
- вкрай тривалий термін експлуатації;
- збереження первісного вигляду протягом багатьох років;
- стійкість до вологи і різних температурних режимів;
- вогнетривкість;
- відсутність первинної усадки;
- не боїться шкідників;
- не схильний до гниття;
- не сприйнятливий до цвілі;
- безпечний для навколишнього середовища.
Однак, як і у будь-якого іншого матеріалу, фіброцементу властиві і певні недоліки:
- панелі досить важкі, тому для їх установки необхідний міцний каркас;
- низька теплопровідність;
- відсутня звукоізоляція.
Сфера використання фіброцементних панелей
Даний матеріал найбільш часто використовується в якості внутрішнього облицювання приміщень. Панелі міцні і не вбирають вологу, до того ж їх вартість набагато нижче керамічної плитки.
Фіброцементні панелі також застосовують для зовнішніх будівельних робіт. Як облицювальний матеріал, який може імітувати деревину, металу, ПВХ, штукатурку, а також багато інших матеріалів. Варто відзначити, що фіброцемент є практично ідеальним матеріалом, адже плити не потребують жодного додаткового догляду.