Ми готові запропонувати Вам найкраще!
ЕКСПЕРТНА ОЦІНКА
(044) 233-09-03,  (096) 445-02-80,  ...показати всі контакти...     info@realexpert.ua
Коли немає зв'язку, пишіть на вайбер або телеграм! Посилання у Контактах.
Меню
ГОЛОВНА ГОЛОВНА   КОНТАКТИ КОНТАКТИЩо Ви знаєте про жалюзі?

История жалюзи

Нещодавно нам прийшло замовлення на оцінку офісного обладнання, меблів та приладдя. Вивчаючи пропозиції з продажу жалюзі, ми вирішили, що цей предмет інтер’єру вартий уваги. Як мінімум у вигляді окремою статті на нашому сайті.

Трохи історії

Виявляється перші жалюзі з’явилися значно раніше, ніж багато хто з нас могли уявити. Є інформація, що перша рекламна компанія з даного продукту проходила ще в середині XVIII-го століття. А перший патент на промислове виготовлення жалюзі отримав хтось на ім’я Едвард Берен в далекому 1769-му році в Лондоні, Великобританія. Це були примітивні вироби, що не мали будь-яких налаштувань або функцій.

Однак і на горизонтальні жалюзі, в яких була можливість налаштовувати кут нахилу ламелей, патент був отриманий дуже давно. Винайшов їх Джон Хемптон в 1841-му році в Новому Орлеані, США. Саме цей рік можна вважати роком народження жалюзі, як масового елемента житлових приміщень і запуску цих виробів в масове промислове виробництво.

Але все це стосується лише офіційного оформлення прав на винахід і старту масових продажів. Насправді, якщо вірити історикам, перші жалюзі з’явилися на вікнах значно раніше. Можна знайти інформацію про те, що ще стародавні єгиптяни пов’язували між собою листя очерету, в результаті чого виходило щось подібне до жалюзі в їхньому сучасному уявленні. Ну а в Стародавньому Китаї, нібито використовували схожим чином бамбук.

Що таке “жалюзі”

Багато хто знає, що «жалюзі» – це французьке слово. І саме тому наголос в ньому правильно ставити на останній склад. Однак точно не всі здогадуються про те, як це слово перекладається. Виявляється “jalousie” перекладається на українську мову як… ревнощі. В Інтернеті можна знайти значну кількість легенд про ревнивих чоловіків. Які нібито використовували жалюзі для того, щоб вуличні роззяви не могли бачити через вікна їхніх дружин.

Так це чи ні, але щось правдоподібне в таких легендах напевно є. Оскільки одним з призначень жалюзі є якраз приховування подій, що відбуваються в приміщенні від сторонніх очей. Ми говоримо «одним з», тому що очевидно, що жалюзі на вікнах виконують також і функцію захисту від сонячного світла: як від яскравості так і від зайвого тепла. Окрім цього жалюзі застосовуються для регулювання не тільки світлових, але й повітряних потоків. Як і фіранки. Але на відміну від фіранок, жалюзі є більш практичним варіантом, оскільки не вигоряють на сонці, не мнуться, набагато менше брудняться. І самі по собі можуть стати не менш цікавою деталлю інтер’єру, порівняно навіть з дизайнерськими шторами та гардинами.

Види жалюзі

Ми давно звикли до найрізноманітніших видів жалюзі, які пропонуються виробниками, наприклад, в тому числі й українськими. На їхніх сайтах можна знайти найрізноманітніші не тільки жалюзі, але і:

  • тканинні ролети на вікна,
  • рулонні штори,
  • римські штори,
  • захисні ролети тощо.

Якщо ми згадали про римські штори, то варто звернути трохи уваги і на них. Вперше вони з’явилися на вікнах жителів узбережжя Середземного моря і швидко стали популярними. Для їх виготовлення використовують натуральні тканини-льон, ситець, сатин або жаккард. Також можливі варіанти з синтетичних тканин. “Римки” ідеально підходять для широких вікон, добре захищають від яскравого сонячного світла, а в складеному вигляді прикрашають вікна у вигляді плавних хвиль з тканини.

Але ж ще до середини ХХ століття жалюзі виготовлялися виключно з дерева. Втім, і зараз дерев’яні жалюзі можна зустріти на ринку. Однак вони представлені в основному тільки в найдорожчому преміальному сегменті. Більшість сучасних виробів виконані з пластика. Рідше з тканини і ще рідше з металу.

На сьогоднішній день вибір жалюзі воістину величезний. В офісних приміщеннях цей предмет вже років 15 є обов’язковим або як кажуть «must have». Але в останні кілька років вони починають витісняти традиційні штори і з житлових приміщень, будучи більш практичною в усіх відношеннях в порівнянні з традиційними шторами.

ГОЛОВНА ГОЛОВНА   КОНТАКТИ КОНТАКТИ
Вас може зацікавити: