Ми готові запропонувати Вам найкраще!
ЕКСПЕРТНА ОЦІНКА
(044) 233-09-03,  (096) 445-02-80,  ...показати всі контакти...     info@realexpert.ua
Коли немає зв'язку, пишіть на вайбер або телеграм! Посилання у Контактах.
Меню
ГОЛОВНА ГОЛОВНА   КОНТАКТИ КОНТАКТИВас може зацікавити:

Що зробити, щоб квіти у вазі стояли довше?

Букет на табуретке

Найчастіше квіти, які зрізали, можуть простояти у вазі зовсім недовго. Вони досить скоро стають млявими, а їх пелюстки починають падати. У даній статті розбираємося, чому це трапляється, а також розповімо, що робити, щоб квіти якомога довше стояли у вазі.

Правильний вибір квітів

Щоб продовжити життя зрізаних квітів, слід їх правильно вибирати. Найкраще, і це очевидно, щоб квіти були максимально свіжими. Для цього можна уточнити у продавця, коли квіти були зрізані. А також звернути увагу на їх зовнішній вигляд. Квітка не повинна бути млявою, пелюстки і листя повинні міцно триматися.

Однак найчастіше магазини закуповують букети оптом, тому вибору іноді немає. З цієї причини слід дивитися не тільки на свіжість квітів, але і вибирати їх відповідно до сезону. Наприклад, навесні можна сміливо купувати тюльпани, гіацинти або нарциси, які спеціально вирощують до свят.

Професійні флористи рекомендують вибирати тюльпани з уже забарвленим бутоном, але ще злегка зеленуваті. Такі квітки ще продовжують своє зростання, вони будуть і надалі набирати силу, навіть стоячи у вазі.

Квіти, які вже розпустилися, краще не брати

Природно, квіти, які вже розпустилися, виглядають вкрай привабливо. Але варто розуміти, що подібний букет довго не проживе і дуже скоро зів’яне. Найкраще вибирати ті квіти, які ще не встигли розкрити свої пелюстки. Особливо ця порада актуальна при виборі тюльпанів. Крім цього не варто забувати, що саме букет дарувати зовсім не обов’язково. Можна просто подарувати квітку в горщику, яка не зів’яне, а буде радувати око довгі роки.

Більшість людей при виборі квітів звертають свою увагу саме на ті, які вже почали цвісти і розкрили свої бутони. Однак це не дуже правильно. Адже букет з таких квітів хоч і буде яскравим і красивим, але простоїть зовсім недовго.

Як доглядати за квітами у вазі

Багато людей можуть здивуватися, але за квітами у вазі теж потрібен догляд, хоч і мінімальний. Подарований букет найкраще помістити в чисту ємність: красиву вазу, банку або пляшку. При цьому вода для квітів повинна бути свіжою і холодною.

Коли вода почне ставати каламутною, то її обов’язково потрібно змінити. При цьому слід промивати вазу, а також опустити квіти в прохолодну воду або потримати їх деякий час під холодною водою.

Підрізайте стебла

Свіжий букет квітів завжди радує око. Але щоб букет довше прожив, стебла потрібно зрізати перед тим, як поставити їх у воду. Підрізати стебла потрібно секатором або гострим ножем, під кутом приблизно в 45 градусів. Це потрібно робити для того, щоб бутони отримували якомога більше води.

Варто відзначити, що для підрізання стебел категорично не рекомендується використовувати ножиці. Вони перетискають канали квітки, тим самим перешкоджаючи доступу води в бутон. Після такої маніпуляції рослина замість того, щоб довше простояти, навпаки, дуже швидко зів’яне.

Використовуйте мінеральну воду

Щоб якомога довше зберегти життя красивому букету, можна налити у вазу холодну газовану воду. Однак варто пам’ятати про те, що використовувати слід тільки просту мінералку, без домішок і добавок. Лимонади та інші напої користі не принесуть.

Холодна вода корисна не для всіх кольорів

Більшість квітів потрібно ставити в холодну воду, але з цього правила є один виняток. Йдеться про бузку, яка на відміну інших квітів, не любить холод. Бузок потрібно ставити саме в теплу воду, найкраще, якщо її температура буде до 40 градусів. Так гілочки бузку простоять набагато довше. Також можна обірвати непотрібні листя зі стебла, щоб квіти отримали більше кисню.

Букет троянд у ванні

Холодна ванна для букета троянд

Безсумнівно, троянди є найпопулярнішими квітами в світі, їх дарують найчастіше. Оскільки ця чудова квітка дуже любить високу вологість, продовжити життя трояндам можна, якщо покласти букет у ванну з холодною водою. Не варто набирати багато води, досить буде того, щоб троянди просто плавали на поверхні. Якщо ванни немає, то можна просто влаштувати трояндам холодний душ, обливши їх водою.

Правильне місце для букета

Щоб букет простояв якомога довше, слід вибрати для нього правильне місце. Наприклад, вкрай не рекомендується ставити квіти поруч з овочами або фруктами, оскільки це плоди, які виділяють фітогормони. Це природна речовина сприяє швидкому дозріванню квітів і перетворенню їх в плоди. Тому квіти поруч із овочами та фруктами зів’януть набагато швидше.

Крім цього квіти не повинні стояти поруч з відкритим вікном або джерелом тепла (батареєю, каміном, обігрівачем). Квіти не переносять протягів і холодного повітря. А через надмірну кількість тепла вони можуть дуже швидко зів’янути. Також краще уникати прямого попадання сонячних променів. Тому найкращим місцем для квітів може стати приліжковий столик або комод.

Крім усього вище написаного важливо не тільки зберігати, але і купувати квіти в правильному місці. У перевірених магазинах, де професійні флористи підберуть букети, композиції або кошики з квітами на всі випадки життя. А якщо ви скористаєтеся порадами з цієї статті, то букет буде радувати око набагато довше.

ГОЛОВНА ГОЛОВНА   КОНТАКТИ КОНТАКТИ
Вас може зацікавити: