Як будують швидкомонтовані будівлі (ШМБ)
Сучасний бізнес найбільше цінує фінансові кошти та оперативність роботи. Саме з цієї причини зараз стали особливо популярними швидкомонтовані будівлі. Такі конструкції зводяться вкрай швидко, однак при цьому будівлі виходять міцними, надійними і довговічними. Використання ШМБ дозволяє не тільки скоротити фінансові витрати на будівництво, а й окупити вкладення максимально швидко.
Різновиди швидкомонтованих будівель
В даний час існує досить багато різних будівельних технологій, які дозволяють в найкоротші терміни звести і здати в експлуатацію промислові та комерційні будівлі. Найбільш активно використовуються чотири варіанти будівництва об’єктів:
- Використання сталевих тонкостінних конструкцій (ЛСТК).
- Зведення конструкцій з легких металевих конструкцій (ЛМК).
- Технологія будівництва комбінованих каркасних об’єктів.
- Будівництво безкаркасних споруд.
Зведення об’єктів за технологією ЛСТК передбачає використання оцинкованого профілю з товщиною стінок 0.6-4 мм. Найчастіше для будівництва таких конструкцій використовується рамно-щитова каркасна технологія. Наприклад, подібний спосіб активно застосовується для будівництва дачних майданчиків, мансард, невеликих прибудов, а також малоповерхових комерційних будівель.
Для зведення об’єктів з ЛМК застосовуються зварні ферми або балки. Дана технологія найбільш часто використовується для зведення промислових об’єктів, таких як складські приміщення або об’єкти аграрного функціонального призначення. Подібний метод також використовується для будівництва великих споруд, довжина яких може досягати сорока метрів.
Найдоступнішим варіантом за ціною є будівництво без використання каркасів. Замість каркасів подібні об’єкти зводять у формі арки (півкола). Подібним чином будують різні ангари. А також і інші приміщення, які призначені для зберігання продукції або використовуються в якості об’єктів сільгосп призначення.
Переваги швидкомонтованих будівель
Подібні об’єкти останнім часом стали користуватися особливою популярністю. І це не дивно, адже споруду можна побудувати досить швидко і відносно недорого. При цьому за своїми характеристиками швидкомонтовані будівлі не поступаються іншим капітальним спорудам. До числа основних переваг ШМБ слід віднести:
- швидке зведення об’єктів з використанням сучасних будматеріалів;
- оздоблювальні роботи всередині таких будівель не потрібні. Однак ШМБ необхідно утеплювати зсередини, якщо необхідний особливий температурний режим;
- підвищений термін експлуатації, навіть у порівнянні зі звичайними будівлями;
- витрати на будівництво мінімальні завдяки використанню сучасних будматеріалів: сендвіч-панелей, залізобетонних і металевих елементів, а також інших каркасних систем;
- використовуючи технологію ШМБ, можна зводити об’єкти практично будь-яких розмірів і форм, в залежності від сфери використання та їхнього призначення;
- при зведенні металевих ШМБ не потрібна заливка глибокого фундаменту, що скорочує не тільки час на будівництво, але і витрати;
- до такого об’єкту без проблем можна провести всі необхідні інженерні комунікації;
- ШМБ легко переносять будь-які погодні умови, перепади температур і захищені від виникнення іржі;
- для будівництва таких об’єктів застосовуються екологічно чисті будматеріали, тому будівлі не тільки повністю безпечні для людини, але і не шкодять навколишньому середовищу.
Довірте будівництво професіоналам
Варто розуміти, що подібні конструкції повинні зводити тільки професіонали з необхідним досвідом роботи, навичками та обладнанням. Адже від якості зведення об’єкта безпосередньо залежить безпека людей і збереження майна. Досвідчений фахівець зможе скласти грамотний проект будівництва, порекомендувати правильний метод зведення об’єкта, уберегти від неправильних і згубних рішень.
Інженери профільних будівельних компаній допоможуть розібратися в перевагах всіх технологій, а також підкажуть, який саме варіант підійде для вирішення конкретних завдань. При виборі підрядника для будівництва складських комплексів будь-якого класу важливо звертати увагу на досвід роботи саме по ШМБ, якість вже виконаних замовлень, виконання гарантійних зобов’язань, загальну авторитетність компанії.
Щоб будівля вийшла надійною та міцною, виконувала свої безпосередні функції та прослужила багато років, необхідно вибрати правильну конструкції каркаса, врахувати особливості зведення стін, даху і підлог. Тільки будівельна компанія, яка володіє належною репутацією і професіоналізмом, може виконати таке замовлення максимально оперативно, при цьому мінімізувавши витрати на будівництво без втрати якості.